Vše, co potřebujete vědět o 3D Touch pro iOS

S iPhonem 6s představila společnost Apple novou řadu iPhonů nazvanou 3D Touch. Tato funkce, zapůjčená od Apple Watch, umožňuje obrazovce iPhone snímat tlak vstupu uživatele a vydávat odlišný výsledek v závislosti na velikosti tlaku. To umožnilo věci, jako jsou zkratky 3D Touch v aplikacích, a „prohlížení“ a „vyskakování“ do konverzací v celém systému iOS.

Počínaje iOS 10 se 3D Touch posouvá od funkce „mírně užitečného triku“ k nezbytnému aspektu zkušeností s iPhone. Uživatelé bez 3D Touch budou mít znatelně odlišný a pomalejší zážitek. Dokonce i jednoduché věci, jako je 3D Touching, vymažou všechna oznámení vyžadující zařízení s touto funkcí.

3D Touch přichází na všechny iPhony, iPad a iPod (7. generace) s rychlými akcemi iOS 13 a iPadOS!

Se zavedením haptických dotykových zařízení, jako je iPhone XR a iOS 13 / iPadOS, Apple aktualizuje způsob, jakým funguje dlouhý tisk.

Dlouhé stisknutí nyní spouští rychlá akční menu, stejně jako 3D Touch, ale bez haptické zpětné vazby (pokud váš iPhone nepodporuje haptiku).

Rychlé akce s dlouhým stisknutím nevyžadují, aby iPhone obsahoval 3D dotykovou obrazovku citlivou na tlak (což je drahé.)

Místo toho tato rychlá akční nabídky nabízejí funkce, jako je 3D Touch, včetně Peek a funkcí souvisejících s aplikacemi pouhým dlouhým stisknutím.

Tato funkce je k dispozici na všech iPhonech, iPadech a iPod touch sedmé generace se systémem iOS 13 a vyšším nebo iPadOS a vyšším.

Tady je vše nové s 3D Touch v iOS:

Většina nových funkcí 3D Touch se soustředí na poskytování přístupu k widgetům, které se nyní staly důležitou součástí této zkušenosti. I když jsou widgety stále přístupné otevřením Centra oznámení nebo přejetím doleva od domovské obrazovky nebo obrazovky uzamčení, k widgetu aplikací lze přistupovat pomocí 3D Touching na ikonu aplikací.

Jakmile se dotknete 3D, dostanete možnosti přidat widget do nabídky widgetů, stejně jako standardní možnosti 3D Touch pro tuto aplikaci. Widget je plně interaktivní z 3D Touch a například kliknutím na album v widgetu Hudba se automaticky začne přehrávat.

Dříve aplikace, které neměly akci 3D Touch, při stisknutí nic neudělaly, ale všechny aplikace nyní mají ve výchozím nastavení možnost 3D Touch sdílet tuto aplikaci se svými přáteli.

Když jste v Centru oznámení, kliknutím na tlačítko „x“ vymažete svá nedávná oznámení jako dříve, ale při 3D dotyku máte nyní možnost vymazat všechna oznámení.

Řídicí centrum také využívá několik nových triků 3D Touch. Čtyři funkce dole (baterka, hodiny, kalkulačka a fotoaparát) mají nyní při 3D dotyku více možností.

Svítilna umožňuje vybrat jas.

Hodiny umožňují nastavit časovač.

Kalkulačka vám zkopíruje váš poslední výsledek.

A kamera vám poskytne standardní možnosti 3D Touch z aplikace.

Když jste v aplikaci Zprávy, 3D Touching na ikoně odeslání nyní přináší řadu nových možností. Ty se pohybují od změny tónu vaší zprávy po přidání efektu pozadí do pole pro zprávy při odesílání zprávy.

Když obdržíte určité typy oznámení, včetně Zpráv, můžete nyní 3D Touch a získat živé okno s tímto oznámením. Například 3D dotek na oznámení o zprávách vyvolá živý pohled na konverzaci těchto zpráv, umožní vám reagovat a dokonce zobrazí osobu, která odpovídá, a její odpověď, jako byste byli v aplikaci.

3D Touch má ještě více skvělých funkcí a stal se důležitou součástí zkušeností s iPhone.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found