Začínáme s iPadem Pro: Kompletní průvodce

Ať už jste právě dostali do rukou nejnovější 9,7 ″ iPad Pro, nebo jste konečně stiskli spoušť u svého 12,9 ″ velkého bratra, nepochybně toužíte začít. Tato příručka obsahuje všechny základní informace, které potřebujete vědět, abyste mohli s novým iPadem Pro vyrazit na zem.

Chcete zkratku? Použijte automatické nastavení

S iOS 11 a novějším vám Apple nabízí rychlé možnosti s funkcí automatického nastavení. Vše, co musíte udělat, je zapnout nové zařízení a umístit jej poblíž aktuálního zařízení. Pokud mají obě zařízení spuštěný iOS 11 nebo novější, je dobré jít. Chcete-li přenést veškerý obsah svého starého zařízení do nového iPhonu, iPadu nebo iPodu touch, postupujte podle pokynů pro rychlý start. Další informace najdete v tomto článku o funkci Automatické nastavení v systému iOS.

Počáteční nastavení

Při prvním spuštění iPadu Pro vás přivítá ikonické logo Apple následované vícejazyčnou obrazovkou „ahoj“. IPad by měl automaticky zvolit správný jazyk podle vaší polohy, ale v případě potřeby si můžete zvolit alternativní jazyk. Totéž platí pro obrazovku země nebo regionu, kterou uvidíte dále.

Budete i nadále vedeni dalšími možnostmi nastavení, včetně připojení iPadu k síti Wi-Fi, služeb určování polohy, které budete muset povolit pro používání určitých aplikací, jako jsou Mapy, a nastavení přístupového kódu a Touch ID, což velmi doporučuji. Pokud je to žádoucí, můžete některé z těchto možností přeskočit a nastavit je později, ale je mnohem méně obtížné je nastavit na front-end.

Máte možnost nastavit nový iPad jako nové zařízení nebo obnovit z předchozího iPadu. Vzhledem k tomu, že většina kupujících iPad Pro pravděpodobně upgraduje ze staršího iPadu, dává druhá možnost největší smysl.

IPad můžete obnovit buď ze zálohy iCloud, nebo přes USB na počítači se spuštěnou iTunes, pokud dáváte přednost staré škole. Pokud se rozhodnete obnovit z iCloudu, budete muset zahájit proces pouze zadáním přihlašovacího jména a hesla pro iCloud. Ať tak či onak, obnovení ze zálohy nastaví váš iPad na stejné aplikace a nastavení, jaké jste měli na svém starém zařízení. Jakmile váš iPad dokončí obnovení, budete připraveni jít s novým iPadem Pro.

Nastavení jako nové zařízení

Pokud se vám líbí myšlenka nového začátku, nastavení nového iPadu jako nového zařízení je způsob, jak jít, a pokud se jedná o váš první nákup iPadu, je to vaše jediná možnost. Existuje několik dalších kroků, které vám pomohou nastavit, když se vydáte touto cestou, ale může to stát za kompromis, pokud jste na svém předchozím iPadu měli spoustu starých dat ucpávajících úložiště.

Součástí procesu počátečního nastavení je propojení iPadu s účtem iCloud. Pokud máte stávající účet, můžete jej připojit k novému iPadu a stále nastavit zařízení jako nové. Pokud jste novým převodníkem Apple, budete si muset vytvořit bezplatný účet iCloud, který budete používat především k nákupu aplikací, hudby, knih a přístupu ke všem dalším službám Apple.

Jakmile dokončíte počáteční proces nastavení, první věcí, kterou pravděpodobně budete chtít udělat, je přidat do nového iPadu poštu, kontakty a kalendáře. Chcete-li to provést, přejděte do aplikace Nastavení a poté vyberte Pošta, kontakty a kalendáře. Zde si můžete vybrat svého poskytovatele, kde je hostován váš e-mail a další informace. Nastavení většiny hlavních služeb, jako jsou Gmail a Outlook, je hračka a vše, co potřebujete, jsou vaše přihlašovací údaje. Pokud se však pracně připojujete k účtu Exchange, možná budete muset kontaktovat své IT oddělení, abyste získali složitější podrobnosti potřebné k získání tohoto nastavení.

Další možnosti nastavení

V tomto okamžiku jste v dobré kondici, abyste mohli začít pracovat na svém novém iPadu, ale je zde několik dalších věcí, které budete chtít nastavit, abyste mohli svůj nákup využít na maximum.

Pravděpodobně jste si dobře vědomi Apple Pay a díky jeho nastavení je nákup aplikací a dalšího obsahu a služeb od Apple hračkou. Mnoho aplikací má také integrovanou službu Apple Pay, takže ji můžete použít také k nákupu uvnitř těchto aplikací. Službu Apple Pay lze nastavit v aplikaci Nastavení a poté výběrem Peněženka a Apple Pay.

Služby Apple iMessage a FaceTime jsou skvělými způsoby, jak zůstat ve spojení se svými přáteli a rodinou, kteří také používají zařízení Apple. Obě služby můžete nastavit v aplikaci Nastavení. Zprávy i FaceTime mají v aplikaci Nastavení příslušné karty, takže je můžete aktivovat.

Měli byste být připraveni a připraveni jít se svým zbrusu novým iPadem Pro. Doufám, že vám tento průvodce pomohl s procesem. Teď si užívejte používání nového zařízení!

Ještě nemáte iPad Pro? Proč se nedostanete na B&H Photo a popadnete jednu? Nejen, že vám nebudou účtovány daně, ale také poskytují dopravu zdarma.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found