Rychle uvolněte úložiště iPhone a iPad pomocí nastavení iOS a iPadOS

Mnoho z nás, kteří stále používají starší a menší modely iPhone, iPad a iPod, zápasí s tím, jak uvolnit úložiště iPhone a iPad na našich omezených úložných zařízeních. Vidění této zprávy „úložiště je téměř plné“ vždy znamená, že si musíme dát nějaký čas na ořezávání tuku v aplikaci pro fotografie a podívat se, kde jinde toto úložiště používáme. A ten proces je bolest! Nebylo by tedy skvělé, kdyby Apple udělal práci za nás? Přesně to dělají doporučení Apple pro úložiště pro iOS a iPadOS!

Před rokem 2016 byly základní iPhony dodávány s 16 GB úložiště - a alespoň 4 GB z toho byly všechny systémové soubory! Tento nedostatek úložiště byl běžnou stížností mezi odborníky společnosti Apple a řekl, že 12 GB použitelného úložiště pro někoho není dost. A konečně v roce 2016, s vydáním iPhone 7, Apple narazil na své základní telefony na 32 GB, což zdvojnásobilo úložiště. A později u iPhone X a řady 11 to zdvojnásobil na 64 GB.

Ale se všemi věcmi, které naše iPhony nyní dělají, 64 GB stále není moc. A myslíme si, že Apple naslouchal zákazníkům a kritikům při vývoji verzí iOS v posledních letech.

To je protože uvnitř iPadOS a iOS (pomocí iOS 11+) Apple dává svým uživatelům možnosti uvolnit úložiště pro iPhone a iPad - KONEČNĚ!

Je to známé atestováno

Se zavedením macOS (počínaje Sierrou a pokračujícími aktuálními verzemi) vydala společnost Apple funkci doporučení úložiště.

Umožňuje uživatelům odložit určité soubory na iCloud, zvýraznit všechny velké soubory, ke kterým v určitou dobu nepřistoupili, aby si uživatelé mohli vybrat, co uložit a co vyhodit do koše, a také měl dvě skvělé možnosti, jak snížit nepořádek a optimalizovat úložiště.

A uživatelé Mac to milovali. Počínaje iOS 11 tedy Apple přinesl tyto funkce pro iOS a iPadOS.

Uvolněte úložiště na iPhonu a iPadu: skvělé funkce šetřící místo

Chcete-li zobrazit tyto funkce úložiště iOS a iPadOS, zamiřte do Nastavení> Obecné> Úložiště iPhone (nebo iPad, iPod)

Odtud uvidíte několik nových věcí.

Nejprve uvidíte graf rozpisu vašeho iPadu (nebo iPhonu, iPodu) Úložiště a co co bere.

Dále uvidíte doporučení.

Toto jsou konkrétní akce, které společnost Apple doporučuje provést, abyste ušetřili místo. Mezi ně patří možnost automatického mazání starých konverzací, odložení nepoužívaných aplikací a kontrola velkých příloh. V závislosti na tom, jak používáte zařízení iDevice, se vám mohou zobrazit také doporučení ke kontrole videí iTunes a věci, jako je kontrola velkých příloh ve zprávách.

Pod všemi vašimi doporučeními je seznam všech vašich aplikací a prostoru, který zabírají ve vašem iDevice.

Uvolněte místo na iPhonu, iPadu a iPodu bez mazání aplikací pomocí Offloading Apps

Nejlepším trikem pro úsporu úložiště, který společnost Apple představuje pro iPadOS a iOS 11+, je vykládání aplikací.

Apple konečně odpověděl na dotazy fanoušků, jak uvolnit místo bez čehokoli! Místo mazání aplikací tedy Apple nabízí jejich odlehčení - v zásadě přesouvání aplikací do cloudu, dokud je znovu nebudete chtít nebo nepotřebujete. Jo, je to docela úžasné!

Jak uvolnit místo bez mazání aplikací

 1. Opět návštěva Nastavení> Obecné> Úložiště iPhone
 2. Přejděte dolů na seznam aplikací
 3. Počkejte, až se informace naplní - někdy to zabere trochu času
 4. Zkontrolujte uvedené aplikace. Jsou uspořádány podle toho, kolik úložiště zabírají, a poskytují vám snímek posledního použití
 5. Pokud vidíte aplikaci, která vypadá, že zabírá spoustu místa a nějakou dobu jste ji nepoužili, klepnutím na ni zobrazíte další informace
 6. Zkontrolujte informace o velikosti aplikace a dokumentech a datech
 7. Pokud je velikost aplikace velká, vyhledejte možnost Offload aplikace
 8.  Offloading odebere aplikaci, ale uchová všechna data zadaná uživatelem, takže když ji znovu nainstalujete, všechna vaše data se znovu připojí - jako byste aplikaci vůbec nikdy neodstranili!

Jak vidíte v tomto příkladu, tato aplikace „Kolo“ má přibližně 200 MB, ALE vaše aplikace Data jsou menší než 1 MB (647 kB). Vykládání aplikace, ale NE její dokumenty a data, je potenciálně obrovská příležitost k úspoře místa.

Zde je to, co aplikace Offload vlastně dělá

Kliknutím na Offload aplikace uložíte data do zařízení, ale aplikaci odeberete. Když se vrátíte na domovskou obrazovku, ikona zůstane ALE s malou ikonou mraku vedle ní. Kliknutím na aplikaci se automaticky spustí opětovné stažení dané aplikace z App Store.

Po stažení se váš iOS vrátí zpět do původních dat. A je to, jako by aplikace nikdy neopustila.

IOS 11+ navíc obsahuje možnost umožnit iPhonům automaticky to provádět u aplikací, které nebyly použity po významnou dobu.

Ušetřete místo zmenšením úložiště textových zpráv

Spolu s těmito funkcemi existují skvělé funkce, které šetří místo ve Zprávách.

Požádali jsme o způsob, jak synchronizovat naše texty napříč všemi našimi zařízeními, takže nemusíme zprávy mazat znovu a znovu, v závislosti na tom, kolik zařízení je propojeno s našimi Apple ID a účty zpráv. A Apple poslouchal, když představil Zprávy pro iCloud.

Nejprve můžete své zprávy uložit na iCloud a přesunout zátěž úložiště do svého plánu iCloud.

 • Chcete-li zapnout Zprávy, přejděte naNastavení> iCloud>a zapnout Zprávy

iMessages v iCloudu je funkce, která funguje u všech iDevices a Maců synchronizovaných s Apple ID. Po výběru má tato funkce dvě hlavní výhody.

Výhody zpráv na iCloudu

 • Všechny vaše konverzace probíhají na každém zařízení a na všech zařízeních vypadají úplně stejně
  • Pokud tedy odstraníte text z jednoho zařízení, odeberete jej ze všech svých zařízení současně
  • Nová zařízení automaticky přidávají vaši historii zpráv
  • Pokud jste před touto funkcí získali nové zařízení, vaše historie iMessage na tomto zařízení začíná až od otevření zařízení
  • Nyní mají všechna vaše zařízení celý katalog zpráv a synchronizaci
 • Zprávy potřebují méně místa! Velký potenciál optimalizace úložiště
  • Díky tomu, že jsou všechny vaše zprávy nyní uloženy v iMessages v cloudu, uvolňuje místo na KAŽDÉM ZAŘÍZENÍ

Nebo odeberte své úložiště zpráv ručně pomocí doporučení pro ukládání zpráv

Pro lidi, kteří nechtějí k ukládání zpráv používat iCloud, iOS a iPadOS obsahuje řadu nástrojů, jak ušetřit místo prostřednictvím zpráv.

 • Chcete-li tyto nástroje zobrazit, přejděte do Nastavení> Obecné> Úložiště
 • Zde posouvejte seznam aplikací dolů, dokud neuvidíte Zprávy
 • Když otevřete Zprávy, zobrazí se seznam návrhů na uvolnění místa ve Zprávách
 • První je Zkontrolujte velké přílohy což vám umožní procházet velkými přílohami, abyste viděli, co děláte a co nepotřebujete
 • Druhý je Automatické mazání starých zpráv které jste si nějakou dobu nepřečetli - zapnutím této možnosti odstraníte všechny zprávy A přílohy odeslané nebo přijaté před více než rokem

 • Tuto funkci zapněte PO ULOŽENÍ všech příloh nebo konverzací, které chcete pro budoucnost

Zabalit

Zdá se, že na našich telefonech nikdy není dostatek úložného prostoru, dokonce ani u iPhonů větších rozměrů.

Takže nástroje a techniky, které Apple poskytuje v iPadOS a iOS 11+, jsou velmi užitečné a šetří místo na jakémkoli iDevice o hodně jednodušší.

A pro ty z nás, kteří nemají dostatek úložného prostoru pro všechny tyto Zprávy a jejich připojené obrázky, nálepky a další dokumenty, by mělo mít Zprávy v iCloudu významný rozdíl ve vašich vlastních potřebách úložiště iPhone / iPad.

Naučit se techniky iOS, jak uvolnit úložiště pro iPhone a iPad, prozatím nám všem určitě pomůže zvládnout to, co chceme, na našich telefonech i mimo ně.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found