Jak používat automatické sledování spánku na Apple Watch

Apple Watch mohou provádět různé funkce, včetně sledování fitness a srdečního monitoru. Nativní sledování spánku bohužel není jedním z nich. Ačkoli se zvěsti poukazují na to, že Apple nakonec přidá zcela novou funkci automatického sledování spánku do svého nositelného zařízení, aplikace třetích stran jsou v roce 2019 jediným řešením. Zde uvádíme doporučené aplikace pro sledování spánku a proč.

AutoSleep Tracker pro Apple Watch

V mé knize je AutoSleep Tracker nejlepší aplikací pro tento účel na trhu. Tato aplikace, která byla poprvé představena v roce 2016, se snadno používá (stačí jít spát, lidi) a nabízí hromadu informací o každém spánku.

Díky pokročilé heuristice funguje AutoSleep, i když vaše Apple Watch nejsou během spánku na zápěstí. Když nosíte hodinky do postele, aplikace bude sledovat váš spánek a kvalitu a každé ráno vám pošle oznámení, jakmile vstanete. Pokud hodinky nenosíte do postele, sundejte je, než zavřete oči. Jakmile se dotknete iPhonu nebo si hodinky zapnete ráno, AutoSleep bude vědět, že jste spali.

Doporučeno:

  • Zlepšete svůj spánek pomocí těchto nastavení iPhonu
  • Zdravý život: Nový rok, aplikace ke stažení na Apple Watch pro lepší život
  • Jak uspořádat dokovací stanici Apple Watch Dock

V ideálním případě byste měli hodinky používat do postele, když používáte AutoSleep Tracker. Když tak učiníte, každé ráno také obdržíte zprávu o kvalitě spánku. Tato sestava používá čas ke spánku, neklid, čas vzhůru a srdeční frekvenci ke skórování kvality vašeho spánku a nabízí návrh na zlepšení vašeho skóre. Pokud hodinky nenosíte před spaním, aplikace zaznamená pouze dobu, kterou spíte.

Další bonus: Aplikace obsahuje funkci kalibrace, která vám umožní naučit aplikaci více o vašich konkrétních vzorcích spánku. Aplikace využívá tyto informace k přesnějšímu hodnocení vpřed.

Bonus č. 2: AutoSleep Tracker je doprovodná aplikace k vysoce hodnocené aplikaci HeartWatch, která pomocí vašich Apple Watch sleduje vaše zdraví srdce po celý den.

AutoSleep Tracker za cenu 2,99 $ je k dispozici v App Store. Aplikace HeartWatch je také 2,99 $.

Automatický sledovač spánku polštářů

Polštář je hodnou alternativou k AutoSleep, i když to není moje oblíbená, protože je to mnohem více aplikace pro iPhone než pro Apple Watch. Bez ohledu na to funguje velmi dobře jako inteligentní asistent spánku, protože automaticky analyzuje vaše spánkové cykly. Kromě toho aplikace obsahuje zvuky podpory spánku, přizpůsobené postřehy, tipy a další.

Na Apple Watch se aplikace zaměřuje na automatický režim nástroje, který detekuje spánkové relace bez jakéhokoli vstupu uživatele. Polštář používá tyto informace k vytváření sestav zobrazitelných na obou zařízeních Apple.

Poznámka: Ne všechny funkce na polštáři jsou dostupné přes Apple Watch samostatně. Například na samotném nositelném zařízení nemůžete poslouchat melodie spánkových pomůcek.

Jednou z oblastí, kde Polštář snadno překonává AutoSleep Tracker, je design aplikace. Za prvé, Polštář vypadá hodně jako nativní aplikace Apple Watch od Cupertina. Zadruhé, Polštář poskytuje celou řadu komplikací Apple Watch Series 4, které u AutoSleep dosud chybí. Mezi ně patří komplikace pro nejnovější tváře Watch Infograph a Infograph Modular.

Polštář je v App Storu zdarma; za většinu pokročilých funkcí budete muset zaplatit 4,99 USD. Tento poplatek je pouze jednorázový.

Jiné možnosti

AutoSleep a Pillow nejsou jediné aplikace pro automatické sledování spánku v App Store. Mezi další patří následující.

Spánek (bezplatné nákupy v aplikaci)

Stejně jako AutoSleep, ani hodinky Sleep Watch ke správě vašeho analytika spánku nevyžadují iPhone. Po instalaci to funguje pokaždé, když jdete spát. Každé ráno najdete informace o denní době spánku a spánkovém cyklu, průměrné srdeční frekvenci spánku, poklesu srdeční frekvence spánku, klidném spánku a mnoho dalšího.

Sleep Tracker od společnosti Sleepmatic (1,99 USD)

Aplikace Sleep Tracker od společnosti Sleepmatic, která získává inspiraci z designu od společnosti Fitbit, automaticky zaznamenává váš spánek a spánku a každý den poskytuje důkladnou analýzu spánku. Nabízí také možnost upravit citlivost, pokud jeho detekce spánku není pro vaši situaci ideální. Stejně jako ostatní aplikace v této zprávě, i Sleep Tracker podporuje Apple HealthKit.

A co Apple?

V roce 2017 koupila společnost Apple finskou společnost Beddit, výrobce zařízení pro sledování spánku, jako je Beddit 3 Sleep Monitor. Jediným způsobem, jak využít výhodu aplikace Beddit, je doposud nákup jednoho ze samostatných zařízení společnosti. To se však pravděpodobně brzy změní.

Podle agentury Bloomberg plánuje Apple přidat do Apple Watch nativní sledování spánku již v roce 2020. Prozatím společnost pracuje s testery na tajných webech, aby tuto funkci prosadila. Vypadá to, že Apple tráví spoustu času zkoumáním toho, jak sledování spánku ovlivňuje životnost baterie Apple Watch.

Zpráva vysvětluje:

Jednou z praktických nutností pro sledování spánku v chytrých hodinkách je baterie, která vydrží několik dní. Každý dosavadní model Apple Watch je inzerován tak, aby vydržel den s nutností nabíjení každou noc. Ve srovnání s tím jsou hodinky Fitbit se sledováním spánku uváděny na trh jako hodinky, které na jedno nabití vydrží až týden.

Zda bude funkce nativního sledování spánku exkluzivní pro Apple Watch 2020 nebo bude k dispozici těm, kteří mají starší modely, zatím není známa. Unikátní funkce budou s největší pravděpodobností zachovány i pro ty, kteří mají nejnovější model Apple Watch.

Vstup Apple zde nemusí nutně znamenat konec sledovačů spánku třetích stran pro Apple Watch. Mohlo by jim to však ztížit konkurenci, zvláště pokud nástroj společnosti Apple používá senzory, jejichž datovým outsiderům nebude umožněno dotýkat se jejich aplikací. Bez ohledu na to je to mnoho měsíců volna.

Závěrečné myšlenky

Sledování spánku ovlivňuje výdrž baterie na Apple Watch. Při používání žádné z výše uvedených aplikací jsem si však nevšiml významných změn. I nadále nabíjím své nositelné zařízení každý den, ať už jde o lepší nebo horší. Doufejme, že budoucí hodinky Apple (i bez vestavěného sledování spánku) nabídnou vylepšení baterie, které prodlouží dobu mezi nabíjeními o dny, nejen o hodiny.

Automatické sledovače spánku pro Apple Watch poskytují cenné informace uživatelům, kteří mohou trpět spánkovou apnoe nebo jinými problémy souvisejícími se spánkem. Shromažďováním dat z Apple Watch mohou tyto aplikace doporučit řešení pro lepší noční spánek. I když žádná aplikace není dokonalá, některé jsou lepší než jiné.

AutoSleep Tracker a Pillow jsou dvě z nejpopulárnějších aplikací pro sledování spánku na trhu. Každá z nich může uživateli poskytnout užitečné informace již po jedné noci používání. Užitečné jsou i další aplikace, jako jsou Sleep Watch a Sleep Tracker, i když jejich sada funkcí může chybět.

Jakmile se rozhodnete pro řešení sledování spánku, držte se ho a dejte nám vědět, které jste vybrali v komentářích níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found