Problémy s připojením WiFi na iPadu Pro, oprava

Nový iPad Pro může mít problémy s připojením k 5GHz Wi-Fi kanálu. To bylo objeveno u modelů iPad Pro, zejména u 9,7palcového modelu. Problém nastává u připojení, protože je zrušeno za pouhých 30 sekund.

Můžete také zjistit, že přijetí hesla vyžaduje několik pokusů, i když zadáváte správné heslo. To se obvykle stane, když se pokusíte znovu připojit.

 • Přibližte se k routeru a zjistěte, zda se nejedná o problém se vzdáleností
  • Pokud ano, můžete zvážit přidání WiFi opakovače nebo extenderu NEBO přijetí síťového síťového systému do vašeho domova / firmy, abyste snížili mrtvé zóny
 • Přepnout na signál 2,4 GHz (místo 5 GHz)
 • Restartujte iPad nebo WiFi router
 • Obnovte nastavení sítě
 • Ručně přidejte iPad do nastavení routeru

Co se děje s WiFi mého iPadu?

K tomuto problému dochází zejména u kanálu 5 GHz, zatímco stále můžete najít spolehlivé spojení s kanálem 2,4 GHz.

Toto vydání je pro nový iPad Pro jedinečné, protože dřívější iPady a iPhone podporují kanál 2,4 GHz.

Nejprve se přibližte k WiFi routeru a zjistěte, zda je problém v blízkosti

Pokud je váš iPad příliš daleko od routeru, může být signál příliš slabý, aby mohl spolehlivě fungovat. Dostaňte se tedy do dosahu a zkuste se připojit znovu.

Poté se ujistěte, že jste dodrželi doporučená nastavení pro směrovače Wi-Fi a přístupové body. Najdete je na webu Apple kliknutím sem.

Je pravděpodobné, že problém je menší a je vyřešen pomocí několika jednoduchých triků. Pro začátečníky můžete vyzkoušet následující kroky.

Přepněte WiFi na Vypnuto a Zapnuto

Zní to hloupě, ale často to funguje! Tak jděte naNastavení> WiFia vypnout WiFi. Počkejte přibližně několik sekund a poté jej znovu zapněte.

Pokud se pod názvem vaší WiFi sítě zobrazuje Automatické připojení zakázáno, klepnutím na zapněte Automatické připojení.

Pro mnohé tento jednoduchý tip dělá trik!

Restartujte zařízení:

 • Na 11palcovém iPadu Pro nebo 12,9palcovém iPadu Pro: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Poté stiskněte a podržte vypínač, dokud se zařízení nerestartuje
 • Na iPhonu 8 nebo novějším: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Poté stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple
 • Na iPhonu 7 nebo iPhone 7 Plus: Stiskněte a podržte obě tlačítka Side a Volume Down po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
 • Na iPhonu 6s a starším, iPadu nebo iPodu touch: Stiskněte a podržte obě tlačítka Domů a Horní (nebo Boční) po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple

Obnovit nastavení sítě:

Jít do Nastavení> Obecné> Obnovit> a poté Obnovit nastavení sítě

Nyní přejděte na Wi-Fi a znovu se připojte.

Zkontrolujte router nebo modem

Restartujte router:

Někdy to může být chyba routeru nebo modemu. Restartujte nebo odpojte / znovu připojte router, abyste zjistili, zda problém přetrvává.

Pro jistotu připojte Wi-Fi k nějakému jinému mobilnímu telefonu nebo počítači, abyste zjistili, zda je problém na konci routeru.

Aktualizujte firmware routeru:

Aktualizujte svůj WiFi router nejnovějším firmwarem.

Protože se to liší v závislosti na výrobci, ověřte si u výrobce routeru nebo u poskytovatele internetových služeb přesné kroky při aktualizaci jeho firmwaru.

Zakázat QoS:

Pokud je k dispozici, můžete zkusit zakázat službu QoS na routeru. Podívejte se zde na příklad populárního routeru Belkin.

Pokud váš problém nevyřeší výše uvedené jednoduché kroky, zkuste to.

Změnit šířku pásma:

Můžete zkusit dočasně přepnout šířku pásma kanálu na režim pouze 2,4 GHz. To často problém vyřeší a umožní vašemu iPadu běžet na kanálu 2,4 GHz.

Po úspěšném připojení iPadu k internetu zkuste přepnout na signál 5 GHz a zkontrolujte, zda váš iPad udržuje konzistentní signál.

Ruční přidání zařízení do routeru:

Zkuste zařízení přidat ručně tak, že se podíváte do sekce zařízení na stránce nastavení routeru a poté použijete „Přidat zařízení ručně.“

Jakmile toto nastavení najdete, přidejte název svého iPadu nebo jiného zařízení a jeho wifi adresu (najdete v Nastavení> Obecné> O aplikaci> Adresa WiFi) a nakonec uložte všechny změny.

Nyní se vraťte k Nastavení> WiFi na zařízení a znovu zadejte heslo a zkontrolujte, zda se úspěšně připojuje k vaší síti wifi!

Toto je řešení podobného problému s připojením, kterému čelili někteří uživatelé počítačů Mac. To by mělo stačit a umožnit vám mít na svém novém iPadu Pro logický 5GHz kanál. Obvykle se nachází pouze v konkrétních směrovačích.

iPad se stále nepřipojuje k WiFi?

I když to problém s připojením nevyřeší, je čas jít do obchodu Apple a nechat je zkontrolovat vaše nastavení hardwaru.

Ve většině případů nahradí iPad novým. Ujistěte se však, že nový iPad, který máte, nemá stejný problém. Zkontrolujte, zda se můžete připojit pomocí připojení 5 GHz, a zkontrolujte, zda funguje dobře.

IPad Pro je fantastické nové zařízení se zvětšenou obrazovkou, která zvyšuje uživatelský komfort. Stejně jako mnoho jiných zařízení najdete i při prvním použití tohoto iPadu problémy. Ty se obvykle řeší pomocí základního řešení potíží.

Pokud problémy nemůžete vyřešit, kontaktujte společnost Apple, protože na tento nový iPad bude i nadále poskytována záruka společnosti Apple. Můžete se obrátit na Apple v jejich obchodech nebo je kontaktovat prostřednictvím podpory Apple.

Hodně štěstí a dejte nám vědět své komentáře níže.

Poslední příspěvky