Kolik dat Facetime spotřebuje na vašem iPhonu / iPadu? Pojďme to zjistit

FaceTime je základní aplikace navržená pro videohovory s ostatními uživateli Apple prostřednictvím internetu. Ano, můžete jej použít pouze pro videohovory s jinými spotřebiteli Apple. Ať už jde o uživatele iPhone, iPad, iPod touch nebo Macbook, pokud mají kompatibilní verzi iOS, zařízení Apple a připojení k internetu.

FaceTime je úžasná aplikace pro spojení s přáteli a rodinou; zvláště pokud nesdílíte společné bydlící město / zemi. Samozřejmě potřebuje připojení k internetu a dává uživatelům možnost používat Wi-Fi nebo mobilní datové připojení. Pokud vaše Wi-Fi nemá limit, můžete FaceTime používat tolik, kolik chcete. Věci však mohou být trochu složitější, pokud máte omezený internetový tarif. To je místo, kde musíte zkontrolovat množství dat, která volání FaceTime používá.

Vzhledem k tomu, že aplikace neustále streamuje a nahrává videa, mějte na paměti, že bude evidentně využívat mnohem více dat než vaše každodenní aplikace. Naštěstí ve vašem iOS existuje možnost, která nabízí informace o tom, kolik dat vaše volání FaceTime spotřebovalo.

Jak zkontrolovat používání FaceTime na vašem zařízení iOS

Individuální hovor

Jakmile dokončíte volání FaceTime, začněte otevřením aplikace Kontakty. Klepněte na kartu „Vše“ a poté na „Nedávné“. Dostanete se na seznam vašich posledních hovorů FaceTime, přičemž nejnovější jsou nahoře.

Pokud je posledním hovorem ten, u kterého chcete zkontrolovat spotřebu dat, klepněte na informační ikonu napravo od jména, která bude vypadat takto:

Jakmile klepnete na informační ikonu, otevře se karta, která vám řekne vše, co se týká volání FaceTime. Informace řeknou, zda bylo přijato nebo vytočeno, jaké bylo datum a čas, jak dlouho to bylo atd. A samozřejmě hned vedle doby trvání vám v závorce ukáže, kolik dat bylo pro tento hovor spotřebováno. Takto bude karta vypadat

Zápočet: OS X denně

Tyto údaje odpovídají skutečné době trvání časového vztahu. Desetiminutový hovor by určitě trval minimálně 150 MB dat. 30minutové volání FaceTime přesáhne 500 MB.

Omezit používání dat

Pokud máte omezený mobilní datový tarif nebo Wi-Fi, pak vám „DataTato povaha FaceTime může ublížit. Naštěstí existuje možnost, která vám může dát na starosti využití vašich dat. Umožnění zakázat využití dat pro konkrétní aplikaci. Můžete to udělat i pro FaceTime.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found