5G se blíží, ale bude váš iPhone připraven?

Prach se tedy usadil na CES 2018 a MWC 2018, tak co dál? Spuštěna bude spousta zařízení Android a bude pravděpodobně připojeno módní slovo - 5G.

5G je dalším krokem ve světě mobilních sítí a může se pochlubit rychlostí více než 10 gigabitů za sekundu. Porovnejte to se současným standardem LTE a díváme se na 10násobné zvýšení rychlosti. Přemýšlejte o tom tímto způsobem - stahování 5GB filmu bude trvat jen několik sekund, místo minut.

Na MWC 2018 byly některé společnosti, včetně Qualcomm, které předváděly schopnosti 5G. To vyvolalo otázku ohledně budoucnosti a postavení iPhone.

Bohužel, zatímco zařízení Samsung a Huawei jsou již vydávána s 5G funkcemi, iPhone může být za křivkou. IPhone X, který byl spuštěn před několika měsíci, nebude schopen tyto nové rychlosti sítě zvládnout.

Místo toho budou uživatelé „nuceni“ upgradovat, pokud skutečně chtějí nejnovější a nejlepší. Podobného kroku jsme se však dočkali již dříve v iPhonu 4 dny.

PŘÍBUZNÝ :

Apple iPhone 2018 podrobně, tady je to, co se blíží

Apple plánuje na rok 2018

Historie se mohla opakovat

Tehdy se technologie mobilní sítě rozšiřovala z 3G na 4G / LTE. Zatímco iPhone 4 byl schopen pracovat s 3G, neexistovala podpora přechodu na 4G. Mnoho učenců předpokládalo, že iPhone 4S bude prvním zařízením, které zvládne 4G, ale opět tomu tak nebylo.

Místo toho Apple vydržel až do doby, kdy iPhone 5 zahrnul do svých zařízení rychlost sítě 4G LTE. Viděli jsme, že Apple udělal podobný krok s další generací rychlostí sítě. Jedním z důvodů, proč tomu věřit, je to, že Apple a Qualcomm se nedávno rozešli.

Společnost Qualcomm byla dříve poskytovatelem čipových sad LTE společnosti Apple, ale Apple se rozhodl jít jiným směrem s iPhone X. Společnost Qualcomm reagovala velkým způsobem po odhalení své čipové sady X50, která má způsobit revoluci v oblasti mobilního širokopásmového připojení 5G.

Mohli bychom vidět, že Apple a Qualcomm tvoří právě včas pro první iPhone s podporou 5G? Je pravděpodobné. Je však třeba vzít v úvahu ještě jedno z nejpopulárnějších doplňků Apple - Apple Watch.

Poslední generace Apple Watch byla první svého druhu, která měla LTE anténu. Tato anténa je ve skutečnosti zabudována do displeje a vytváří něco skutečně revolučního a jedinečného.

Přechod na 5G znamená, že Apple se pravděpodobně bude muset vrátit k rýsovacímu prknu. LTE funguje už léta, což dalo Apple čas na správné provedení výzkumu a vývoje. Integrace 5G do Apple Watch na začátku hry by byla nepravděpodobná.

Místo toho bychom museli čekat s očekáváním, protože Apple bude vypadat, že by hru mohl znovu změnit. Schopnost stahovat seznamy skladeb skladeb a podcastů na zápěstí během několika sekund by byla neuvěřitelná. A to nezahrnuje to, co by iPhone přinesl ke stolu.

A co konkurence?

Největší konkurent společnosti Apple, Samsung, právě představil své nejnovější zařízení s Galaxy S9. Tato iterace nebyla nijak zvlášť vzrušující, kromě některých neobvyklých funkcí a vylepšených fotoaparátů.

To by mohlo společnosti Apple skutečně otevřít dveře, aby tento podzim předběhla hru, a mohla by překvapit všechny. Jak byste se dívali na iPhone X Plus, který je „připraven na budoucnost“ pro spuštění 5G? Je to nepravděpodobný scénář, ale nyní by byl čas, aby Apple kapitalizoval.

Další výrobci OEM již plánují budoucnost, přičemž Huawei je jednou z těchto společností. Na veletrhu MWC 2018 společnost Huawei představila svou první 5G čipovou sadu připravenou pro spotřebitele, nazvanou Huawei Balong 5G01. Tato konkrétní čipová sada je schopna stahovat data rychlostí 2,3 Gb / s.

Svévelmi nepravděpodobné, ale Apple by mohl dokonce využít Huawei pro některé zdroje, které by v budoucnu přinesly 5G na iPhone. To se však nestane, protože Huawei nadále bojuje s vládou USA jen proto, aby uzavřel partnerství s dopravci.

Nejprve nositelé

5G je buzzword, který bude v příštích několika letech docela hoden. U mnoha z těchto zmínek budou poskytovány dopravci.

Verizon potvrdil, že do konce roku 2018 začne uvádět „komerční“ 5G ve třech až pěti městech. Společnost Big Red ve skutečnosti tajně testovala rychlost sítě 5G během Super Bowl LII.

AT&T bude pravděpodobně další v řadě, protože společnost do konce roku také uvede na tři trhy. Sprint a T-Mobile budou pravděpodobně balíček doplňovat.

T-Mobile nedávno tvrdil, že 5G přijde do konce tohoto roku až do 30 různých měst. To je docela výkon a T-Mobile rozhodně má infrastrukturu, aby mohl pracovat se svým 600mHz spektrem.

Když už mluvíme o infrastruktuře, vše není ztraceno jen proto, že žádná zařízení z roku 2018 nebudou spuštěna s 5G v tahu. Bylo by mnohem lepší, kdyby tito dopravci dostali zalomení, než začnou přicházet zařízení a vzniknou problémy.

Závěr

Problémem všech těchto „oznámení“ je skutečnost, že žádný smartphone, který byl vydán v letošním roce, nebude schopen používat 5G. To je příležitost, kterou by Apple mohl využít a býtprvní na trhu. Pokud ne, budeme si muset počkat do roku 2019, než uvidíme skutečné schopnosti.

5G bude úžasné. Musíme jen počkat a uvidíme, jak se bude hrát trh, spolu s úhlem, který se Apple rozhodne zaujmout. Doufejme, že to není opakování roku 2011 a Apple se stává jedním z prvních na trhu a vede do budoucnosti.

Dejte nám vědět, co si myslíte o všech těchto rozhovorech kolem 5G a co si myslíte, že Apple udělá.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found