MacBook Pro 2016 Refresh, Boom or Bust?

Vstupte do BestBuy kterýkoli víkend a najdete desítky lidí, kteří si prohlížejí různé věci a gadgety. Během posledních několika let Apple dobře prodával své produkty s BBuy. Bývalo to tak, že jste vešli do obchodu a mohli jste vidět samostatnou jasně osvětlenou sekci obchodu se všemi produkty Apple. Tyto produkty byly vystaveny na velkých dřevěných stolech podobně jako v Apple Store. Volba značky byla záměrná. Na chvíli jste měli pocit, že jste v Apple Store.

Na tomto posledním včerejším výletu, i když jsem viděl samostatnou sekci Apple nabitou teenagery, kteří si prohlíželi nové profesionály pro iPad a MacBooky, také jsem viděl, že ostatní značky následovaly cestu Apple. Měli jste samostatnou pěknou malou sekci pro věci Samsung a také malý malý koutek plný zařízení SONY. Zdá se, že výhoda, kterou Apple předvedla svým konkurentům prostřednictvím své jedinečné maloobchodní značky, nemusí stačit k prodeji více produktů. Apple bude muset předvést inovativní produkty, které mohou obstát v jejich vlastních výhodách a být jedinečně lákavé pro zákazníky Apple.

Prodej počítačů a notebooků obecně byl docela skličující. Když se podíváte na prodej počítačů Mac každý rok, pokles je znatelný. Apple ve 2. čtvrtletí 2016 prodal 4,03 milionu počítačů Mac, ve srovnání s 4,6 miliony ve druhém čtvrtletí loňského roku; to je o 12,4 procenta méně. Tržby na počítačích Mac poklesly o 9,1 procenta, přičemž poklesly z loňských 5,6 miliardy USD na 5,1 miliardy USD, tentokrát. Reakcí společnosti Apple bylo letos představit novou řadu MacBooků. Docela lehké a elegantní. Obnovení MacBooku pro je již nějakou dobu opožděné, takže lze očekávat, že Apple představí novou řadu aktualizovaných zařízení MacBook Pro na WWDC.

Zvěsti o této nové aktualizaci byly stejně jako u jiných produktů Apple hojné. Budou mít nové funkce výhodu oproti ostatním notebookům, které budou mít vliv na zákazníky, aby si otevřeli peněženku a upgradovali na nový MacBook Pro?

Největší pověstí, která koluje, je, že Apple přidá a integrovaný dotykový displej do klávesnice MacBooku pro. Tento displej bude integrován do prostoru, kde vidíme funkční klávesy. V závislosti na tom, co uživatel v daném okamžiku dělá, bude displej poskytovat vlastní zkratky atd.

Zdroj: Martin Hajek

Další funkcí, o které se hovoří, je integrace zabezpečení z vašeho iPhone do MacBooku. Chcete-li zkrátit dobu přihlašování na vašem MacBooku Pro, můžete se dotknout svého iPhonu k ověření a MacBook Pro vás automaticky přihlásí, pokud držíte iPhone blízko. Tato funkce je aktuálně k dispozici v aplikaci třetí strany. Myslím, že integrace do nové řady MacBooků Pro bude skvělá funkce a může zkrátit dobu přihlášení.

Funkce, o které se hodně mluví, je představení Siri do rodiny MacBooků. Zvěsti o této funkci jako klíčové součásti OS X 10.12 byly velmi propagovány. Siri na Macu bude mít svůj vlastní panel v Předvolbách systému a uživatelé jej mohou rychle aktivovat pomocí klávesové zkratky nebo příkazu „Hey Siri“. Přestože představení hlasového asistenta bude pro OS X novou a skvělou funkcí, nejedná se o jedinečný návrh. Windows 10 už nějakou dobu předvádí Cortanu se sloganem „Ani na nových počítačích Mac to nemají“. To se určitě změní!

Podpora pro USB-C a Thunderbolt 3 je tam jako součást této aktualizace MacBooku Pro. Pokud jde o procesor, lze určitě očekávat nové čipy Skylake k napájení 13palcových i 15palcových modelů. Po grafické stránce domu nás to nepřekvapí nový výkonný čip AMD napájení 15palcových profesionálů Retina MacBook.

Bude také zajímavé sledovat, jak Apple přistupuje k různým dostupným portům na MacBooku Pro. Při letošním osvěžení MacBooků to vyžadovalo minimalistický přístup. V tomto okamžiku nemůžeme rozhodně říci, které z těchto funkcí se ve aktualizovaných MacBookech Pro skutečně objeví nebo ne. Doufáme však, že když příští víkend vstoupíte do obchodu BestBuy, bude hezké vidět sekci Apple plnou nových lidí bublajících energií a nadšením.

Jaká jsou vaše očekávání od nového MacBooku Pro 2016? Sdílejte své myšlenky v sekci komentáře.

Poslední příspěvky