Jak odesílat SMS zprávy na iPad a Mac

Každý ví, že můžete odesílat zprávy iMessages z libovolného zařízení se systémem iOS nebo MacOS, které vlastníte. Věděli jste však, že ve skutečnosti můžete posílat i standardní SMS zprávy?

To platí pro iPad i Mac a dnes vás provedeme těmito kroky. Proces nastavení všeho je docela přímý a jednoduchý.

Předpokladem před nastavením některé z těchto služeb je, že váš Mac a iPad musí být přihlášeny ke stejnému účtu iCloud. Je to tak, aby proces přeposílání fungoval podle potřeby, protože váš iPhone v podstatě „předává“ nebo „přeposílá“ zprávy vašim dalším zařízením.

Odesílejte SMS zprávy na iPad

Proces umožnění odesílání a přijímání SMS zpráv na vašem iPadu je velmi jednoduchý. Než však začnete, musíte si na iPhonu nastavit něco, co se jmenuje SMS Relay.

Chcete-li tak učinit, postupujte takto:

 1. Otevřete na svém iPhone aplikaci Nastavení
 2. Vyberte Zprávy
 3. Vyberte přeposílání textových zpráv
 4. Přepnutím na tuto možnost přepnete na svůj iPad
 5. Počkejte, až se na iPadu objeví autorizační kód
 6. Zadejte kód na svém iPhone

Po dokončení budete moci pomocí iPadu odesílat zprávy se zelenými bublinami. Abyste mohli tyto zprávy odesílat, budete samozřejmě muset být připojeni k internetu přes Wi-Fi nebo integrovanou mobilní službu.

Posílejte SMS zprávy z Macu

Stejně jako v případě iPadu budete potřebovat svůj iPhone, než budete moci odesílat zprávy z počítače Mac namísto z jiných zařízení iOS. Zde jsou kroky, které musíte podniknout:

 1. Otevřete na svém iPhone aplikaci Nastavení
 2. Vyberte Zprávy
 3. Vyberte přeposílání textových zpráv
 4. Přepnutím na možnost přepošlete na svůj Mac
 5. Počkejte, až se na vašem počítači Mac objeví autorizační kód
 6. Zadejte kód na svém iPhone

Nyní můžete začít posílat zprávy svým přátelům a členům rodiny mimo iOS z pohodlí vašeho Macu. To je nesmírně užitečné a hodí se, takže můžete mít oči na počítači, aniž byste se natahovali po telefonu nebo přišli o zprávu.

Závěr

Po dokončení výše uvedených kroků budete moci přijímat a odpovídat na zprávy SMS odkudkoli. Dokonce budete moci psát a vytvářet nové zprávy, aniž byste se museli obávat, že bude váš iPhone připojen k boku. Doporučujeme pouze synchronizovat seznam kontaktů mezi zařízeními, abyste mohli snadno zahájit konverzaci.

Je opravdu skvělé vidět, jak Apple usnadňuje život těm, kteří jsou zakořeněni v ekosystému iOS a MacOS. Odtud může společnost pokračovat ve zlepšování kruhu života společnosti Apple.

Pokud narazíte na nějaké problémy, neváhejte a dejte nám vědět v komentářích níže. Rádi vám pomůžeme s problémy, které se během procesu mohou objevit.

Poslední příspěvky