iPhone se sám vypne i při dostatečném nabití

Několik uživatelů nahlásilo problém, při kterém se iPhone vypíná, jako by se mu vybila baterie při běžném používání (posílání textových zpráv, procházení webu atd.) Nebo když se nepoužívá, přestože telefon vykazuje více než 5% výdrž baterie. Pokud máte tento problém, můžete problém vyřešit následujícím způsobem:

1. Ačkoli tento problém může mít mnoho příčin, začneme od té snadné, ale velmi pravděpodobné. Je možné, že je nutné kalibrovat měřič baterie telefonu. Apple doporučuje jednou za měsíc kalibrovat všechny baterie vašeho zařízení iOS (iPhone, iPad a iPod touch). Pokud se váš iPhone vypne, když je indikátor nabití baterie nad 1%, postupujte takto:

  • Připojte zařízení k elektrické zásuvce na pět minut. Až bude baterie dostatečně nabitá, telefon se automaticky restartuje.
  • Poté odpojte zařízení a proveďte tvrdý reset telefonu současným stisknutím tlačítka Domů a tlačítek zapnutí / vypnutí (spánku / probuzení), dokud neuvidíte logo Apple. Poté pomocí telefonu vybijte baterii, dokud se znovu nevypne. Tento postup opakujte, dokud se váš iPhone nezačne vypínat při 1 procentní výdrži baterie. Obvykle to trvá jeden nebo dva pokusy. Až příště vypnete iPhone kvůli nedostatečnému nabití, připojte zařízení do zásuvky a nabíjejte nepřetržitě po dobu čtyř hodin bez použití telefonu. Pokud to váš problém vyřeší, od nynějška jednou měsíčně úplně vypněte zařízení a poté nabijte baterii na 100%.

2. Jestliže výše uvedené řešení problém nevyřeší, může dojít k problému se softwarem. Chcete-li to zkontrolovat:

  • Aktualizujte svůj iOS, pokud je k dispozici aktualizace.
  • Pokud aktualizace systému iOS problém nevyřeší, zazálohujte zařízení (iTunes nebo iCloud), poté vymažte veškerý obsah a nastavení a poté jej obnovte jako nové zařízení. Pomocí zařízení zkontrolujte, zda problém přetrvává. Pokud problém zmizí, měli byste nyní zařízení obnovit ze zálohy iTunes nebo iCloud. Pokud to nepomůže, je možné, že máte problém s hardwarem.

3. Pokud jedno z výše uvedených řešení problém s baterií nevyřeší, je možné, že je baterie vašeho zařízení vadná a je třeba ji vyměnit. Pokud je váš nový iPhone mladší než jeden rok, bude se na tuto náhradu vztahovat záruka. Pokud vaše zařízení pozbylo záruky, můžete si jej nechat vyměnit společností Apple za 79 $.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found