Emodži se zobrazují jako otazníky v polích na vašem iPhonu nebo iPadu?

Pro mnoho z nás hrají emodži hlavní roli v rozhovorech s přáteli, rodinou nebo dokonce spolupracovníky. Můžete se lépe vyjádřit a přidat ke zprávám barevný nádech pomocí toho pravého. To znamená, pokud se vaše hravé emodži nezobrazí na vašem iPhone jako otazník v krabici.

Mohlo by to být tak, aniž byste si to vůbec uvědomili. Ačkoli emodži vypadají na jednom zařízení normálně, na jiném se nemusí zobrazovat správně. Což znamená, že lidé, kterým posíláte emodži, si je nemusí užívat.

Níže zjistíte, jak to napravit pod problémy s emodži.

Proč se emodži na mém iPhone zobrazují jako otazníky?

Abychom mohli odpovědět na tuto otázku, musíme nejprve trochu vysvětlit, jak počítače zpracovávají informace. Přestože váš iPhone, iPad nebo počítač zobrazuje písmena a emodži na obrazovce, v zákulisí ve skutečnosti používá různé kódy k reprezentaci všeho.

To je nutné kvůli způsobu práce elektroniky a počítačů.

Každý výrobce smartphonů, tabletů nebo počítačů souhlasí s používáním stejné sady kódů k reprezentaci každého písmene, čísla, zvláštního znaku nebo emodži. Tímto způsobem mohou spolu komunikovat pomocí stejných kódů.

Toto je standard Unicode.

Další informace najdete na webu Unicode.

Unicode si můžete představit jako cizojazyčný slovník, který každý počítač používá k převodu kódů na písmena, emodži nebo speciální znaky. I když Google, Apple a Microsoft kreslí své emodži v různých stylech, Unicode za nimi zůstává stejný.

Vaše emodži se zobrazují jako otazník v poli, když váš iPhone nerozpozná kód Unicode. To se může stát z několika různých důvodů.

Proč můj iPhone nerozpozná Unicode správně?

Standard Unicode se neustále rozšiřuje, když rozšiřujeme naši knihovnu speciálních znaků a emodži. Jen v roce 2019 bylo do standardu Unicode přidáno více než 200 nových emodži.

Když k tomu dojde, musíte aktualizovat všechna svá zařízení, aby věděli, jak číst tyto nové emodži. Jinak se v polích zobrazí mnohem více otazníků, protože vaše zařízení neví, co má dělat s novým Unicode.

Bez nejnovějších aktualizací Unicode váš iPhone nezná všechny emodži.

Jindy mohou poškozené soubory ve vašem operačním systému způsobit chyby ve slovníku Unicode ve vašem zařízení. To může vést k tomu, že váš iPhone zobrazuje nesprávné emodži nebo dopisy nebo odesílá nesprávný kód Unicode jiným lidem.

Zastavte zobrazování emodži jako otazníku v krabici

Vše, co musíte udělat, je zajistit, aby váš iPhone, iPad nebo jiná zařízení používaly stejný standard Unicode jako osoba, které chcete odeslat emodži. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je zajistit, aby bylo každé zařízení aktuální.

Krok 1. Aktualizujte svůj iPhone nebo iPad

 1. Připojte svůj iPhone nebo iPad k Wi-Fi.
 2. Jít do Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru.
 3. Stáhněte a nainstalujte všechny aktualizace dostupné pro vaše zařízení.
Nainstalujte nejnovější software na svůj iPhone z Nastavení.

Krok 2. Požádejte příjemce, aby aktualizoval své zařízení

Je těžké zjistit, zda se emodži zobrazují jako otazník v poli kvůli problému se zařízením nebo se zařízením, do kterého emodži posíláte. Nejlepší je požádat kohokoli, komu zasíláte zprávy, aby také aktualizoval své vlastní zařízení.

Pokud používají iPhone, iPad nebo iPod touch, požádejte je, aby to provedli podle výše uvedených pokynů.

Uživatelé Androidu by se měli připojit k Wi-Fi a přejít na Nastavení> O telefonu> Aktualizace softwaru. Zkontrolujte aktualizace a nainstalujte všechny dostupné.

Uživatelé Androidu by měli také aktualizovat svůj software.

Krok 3. Odstraňte klávesnici emodži z iPhonu

Příležitostně musíte úplně odstranit klávesnici emodži z iPhonu a poté ji znovu přidat, abyste problém vyřešili. To pravděpodobně opraví jakýkoli poškozený kód Unicode v knihovně emodži na vašem iPhone.

 1. Na iPhonu nebo iPadu přejděte na Nastavení> Obecné> Klávesnice.
 2. Klepněte na Klávesnice a přejeďte doleva Emodži na Vymazat to.
 3. Nyní je vhodný čas zavřít aplikaci Nastavení a restartovat zařízení.
 4. Po restartu se vraťte na Klávesnice a klepněte na Přidat novou klávesnici.
 5. Vybrat Emodži ze seznamu jej znovu přidejte na dostupné klávesnice.
Klávesnici Emoji odstraníte přejetím nebo klepnutím na Upravit.

Krok 4. Vytvořte náhrady textu emodži

Někdy nemůžete opravit poškozené emodži sami, protože v systému iOS nebo iPadOS je chyba. Když k tomu dojde, můžete jen počkat, až Apple vydá novou aktualizaci, která ji opraví, což může trvat asi týden.

Mezitím můžete zastavit zobrazování emodži jako otazníku v poli vytvořením textových náhrad na vašem iPhone. Toto řešení pochází přímo od společnosti Apple, která jej navrhla poté, co podobná chyba způsobila problémy v předchozí verzi systému iOS.

 1. Na iPhonu nebo iPadu přejděte na Nastavení> Obecné> Klávesnice.
 2. Vybrat Výměna textu poté klepněte na Plus (+) pro vytvoření nového.
 3. V Fráze do pole zadejte emodži, které chcete použít.
 4. V Zkratka pole, vymyslete textovou zkratku, kterou k tomu použijete.
 5. Tuto zkratku zadejte při příštím použití emodži.
Ujistěte se, že zkratka není něco, co omylem zadáte.

Krok 5. Požádejte společnost Apple o další podporu

Pokud máte čas nazbyt, stojí za to se přímo obrátit na společnost Apple ohledně problémů, se kterými se setkáváte u emodži ve vašem zařízení. To je obzvláště dobrý nápad, pokud byste mohli být jedinou osobou, která má tyto problémy.

Navštivte web společnosti Apple Získat podporu a objednejte si chat s poradcem.

Získejte podporu pro jakékoli zařízení Apple.

Možná by mohli navrhnout další řešení potíží, která jsme zde neuvedli. V takovém případě je prosím sdílejte v komentářích níže, aby budoucí čtenáři zjistili, jak také opravit své emodži.

Místo toho můžete vždy použít Memojis

Pokud na svém iPhone stále nemůžete používat emodži, aniž by se zobrazovaly jako otazníky v polích, můžete místo toho přepnout na Memojis. S iOS 13 nebo novějším můžete Memojis dokonce používat v aplikacích třetích stran a na zařízeních bez Face ID!

Memoji funguje spíše jako samolepka než emoji a můžete si vytvořit styl Memojis tak, aby vypadal téměř stejně jako vy v komiksové podobě. Vzhledem k tomu, že nepoužívají Unicode, možná zjistíte, že je můžete stále používat k vyjádření, když skutečné emodži nefungují.

Poslední příspěvky