Podrobný pohled na novou TV aplikaci v iOS 10.2

Tento týden společnost Apple uvedla iOS 10.2 pro iPhone a iPad. Kromě nových funkcí Hudba a Emoji obsahuje iOS 10.2 novou aplikaci „TV“, která téměř deset let nahrazuje tradiční aplikaci „Videa“, která se na zařízeních iOS nachází.

Nová aplikace se spouští společně s indenticky pojmenovanou televizní aplikací pro Apple TV, nový rozbočovač pro odebírání faktoru aplikace z vašeho televizního zážitku, aby bylo vše o obsahu.

Aplikace TV jde nad rámec tradiční knihovny obsahu původně nalezené ve vašem iPhone. Dříve bylo centrum Videa místem, kde byste našli všechny své televizní pořady a filmy iTunes a také osobní obsah importovaný z iTunes.

Televize je mnohem víc než jen to. I když aplikace stále obsahuje veškerý váš zakoupený obsah iTunes, nyní je středovým centrem pro veškerý obsah ve vašem zařízení, který je dokončen prostřednictvím řady partnerství s poskytovateli obsahu ve Spojených státech.

Tento bod Spojených států je důležitý. Všechny tyto nové snahy o obsah od společnosti Apple se zaměřují na Spojené státy a je nepravděpodobné, že se v dohledné době přestěhují do zahraničí. Je to pravděpodobné, protože se Apple v minulosti snažil a stále doufá, že v budoucnu bude konkurovat poskytovatelům obsahu v USA.

Kromě nové televizní aplikace obsahuje iOS 10.2 novýFunkce jednotného přihlášení “, také vypůjčené z Apple TV, které uživatelům umožňuje jednorázově se přihlásit k poskytovateli kabelové televize a automaticky odemknout přístup ke všem aplikacím, za které platí za obsah.

Tato služba funguje pouze s neuvěřitelně omezeným rozsahem poskytovatelů v době psaní, ale funguje dobře. Uživatel DIRECTV může například přejít do nastavení, přihlásit se ke svému účtu a poté, když si stáhne aplikace TBS nebo FXNOW, automaticky získat přístup k obsahu.

Když se vrátíte zpět do aplikace TV, po spuštění zadáte svůj knihovna. Zde uvidíte seznam všech pořadů, které aktuálně sledujete a které jste si zakoupili nebo si předplatili přístup. Tak jsem například spustil vidět velké ikony South Park, Survivor, The Simpsons a Seinfeld, všechny pořady, které jsem přidal do své knihovny.

Přímo níže uvidíte filmy. To funguje stejně; vedle filmů od poskytovatelů obsahu třetích stran, které jste přidali do své knihovny, uvidíte filmy, které jste zakoupili nebo vypůjčili na iTunes.

Další záložka je „Sledovat nyní“. To vám ukáže televizní pořady, které jste uprostřed sledování, a získáte přístup k nejnovější epizodě nebo vám umožní pokračovat tam, kde jste přestali.

Třetí záložka je Obchod. Zde můžete procházet kategorie obsahu, najít nové pořady ke sledování a zjistit, které aplikace poskytují televizní aplikaci obsah, který možná ještě nemáte.

Poslední záložka je Vyhledávání, který umožňuje vyhledávat televizní pořady a filmy na vyžádání. Kliknutím na kartu se zobrazí vyhledávací pole spolu se seznamy aktuálně populárních filmů a televizních pořadů.

Vyhledávací pole prohledá všechny poskytovatele obsahu, nejen iTunes, a ukáže vám, zda jsou k dispozici. Hledání „Spongebob Squarepants“ mi ukázalo seznam všech epizod, z nichž všechny byly buď k zakoupení na iTunes, streamovatelné na Hulu, nebo obojí. Kliknutím na epizodu dostupnou na obou se zobrazila obří tlačítka, jedno pro nákup přímo z iTunes v aplikaci a druhé pro otevření v Hulu. Otevření v Hulu vás tlačí přímo do epizody.

Filmy fungují podobně. Hledání „Zoolander“ odhalilo, že je k dispozici na iTunes a na Showtime, a umožnilo mi sledovat upoutávky a číst recenze filmu.

Celkově je nová televizní aplikace významným krokem od předchozí aplikace Videa a umožňuje uživatelům centralizované prostředí pro obsah nad prioritním prostředím iTunes. Nová aplikace se automaticky instaluje na všechna zařízení se systémem iOS 10.2, který je nyní k dispozici.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found