Mac OS X 10.6.6 Vydáno s Mac App Store; Co dělat, pokud máte po aktualizaci problémy

Apple vydal Mac OS X 10.6.6, významnou aktualizaci pro Mac OS X 10.6.x (Leopard). Nové vydání zahrnuje mimo jiné Mac App Store a tato vylepšení:

  • Řeší problém s oříznutím u některých postscriptových tisků v orientaci na šířku.
  • Řeší problém s některými počítači Mac (které mají grafickou kartu ATI), u kterých by se pohyb ukazatele myši mohl stát nestabilním, pokud je připojen externí displej DVI.

Nové vydání je k dispozici prostřednictvím aktualizace softwaru ve standardní i serverové edici.

Co dělat, pokud máte problém se zastavením show hned po aktualizaci

Existuje rutina, která po jakékoli přírůstkové aktualizaci systému Mac OS X eliminuje 99% problémů se zastavením show. Pokud narazíte na takový problém (tj. Narušení pracovního postupu), začněte s možností č. 1 a pokračujte v postupu, dokud nebude váš problém vyřešen.

Možnost č. 1 - nejprve vyzkoušejte

Stáhněte si kombinovaný aktualizátor pro Mac OS X 10.6.6, což je statné stažení, ale řešení problémů z nebes. Ukončete všechny otevřené aplikace a spusťte instalační program.

Možnost č. 2 - Pokud možnost č. 1 selže, zkuste to.

Zavedení počítače Mac v nouzovém režimu a potom pouhé normální restartování je jedním z nejvíce přehlížených a nejúčinnějších postupů pro řešení řady problémů po přírůstkové aktualizaci systému Mac OS X. Důvod jeho účinnosti: spuštění v nouzovém režimu vynutí kontrolu adresáře disku, vymaže potenciálně problematické soubory mezipaměti a provede další rutiny, které jsou podrobně popsány zde.

Chcete-li spustit v nouzovém režimu, podržte při spouštění počítače Mac klávesu Shift. Po spuštění v nouzovém režimu jednoduše restartujte normálně (bez podržení klávesy Shift) a zkontrolujte, zda problém přetrvává.

Možnost č. 3 - Pokud možnosti č. 1 a 2 selžou, zkuste to.

Downgrade na Mac OS X 10.6.5.Ačkoli tato možnost eliminuje důležité opravy zabezpečení obsažené v systému Mac OS X 10.6.6, spolu s dalšími vylepšeními, může být nejlepší volbou, pokud problém přeruší váš pracovní postup a možnosti # 1 a # 2 se ukáží jako neúčinné.

Přeinstalujte (pokud nemáte aktuální zálohu Time Machine). Vložte instalační disk Snow Leopard, poté restartujte a podržte klávesu C. Po zobrazení výzvy zvolte normální možnost „Instalovat“. Nezapomeňte vybrat "Zachovat nastavení uživatelů a sítě."

Po instalaci vám zůstane dřívější iterace Mac OS X 10.6.x (většina současných maloobchodních disků zahrnuje Mac OS X 10.6.2), ale jinak do značné míry neporušený systém. Stáhněte si aktualizaci (Combo) pro Mac OS X v10.6.5 a použijte ji, pokud má váš disk starší verzi Snow Leopard. Možná budete muset obnovit některé uložené informace o uživatelském jménu / hesle, informace o prohlížeči atd.

Obnovit ze zálohy Time Machine. Pokud máte aktuální zálohu Time Machine,připojte záložní disk Time Machine, poté vložte instalační disk Snow Leopard a poté restartujte, zatímco držíte stisknutou klávesu C. Po výběru jazyka přejděte do nabídky Utility v nabídce a vyberte možnost „Obnovit ze zálohy Time Machine“. Vyberte si záložní disk Time Machine a vyberte iteraci zálohy přímo před instalací systému Mac OS X 10.6.6 a pokračujte v procesu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found