Wi-Fi nefunguje s iOS 9.3.1, How-To

Dostali jsme několik komentářů od lidí v článcích iOS 9.3.1, kde mají problémy s připojením k wi-fi na svých iPhonech a iPadech. Z komentářů se zdá, že tyto problémy s připojením wi-fi nesouvisí s konkrétním modelem zařízení. Popsané výzvy zahrnují neschopnost se připojit k wi-fi, připojení wi-fi se zdá dočasné, protože po chvíli vypadne, a vůbec není možné najít wi-fi připojení na zařízení. Problém nefunguje Wi-Fi může souviset s několika faktory, ale častěji se dá snadno vyřešit několika běžnými kroky.

Nejdříve se pokusíme izolovat problémy a zúžit je. Zkontrolujte svou wi-fi síť s jinými zařízeními, která máte doma nebo v práci. Souvisí problém wi-fi pouze s konkrétním zařízením Apple se systémem iOS 9.3.1 nebo se to děje se všemi zařízeními?

Pokud máte problém s více zařízeními, může to znamenat problém v nastavení routeru.

Restartujte směrovač / modem: Odpojte po dobu 2 minut od napájení a znovu připojte. Aktualizujte firmware routeru (novější FW najdete na webu podpory výrobce). Vyzkoušejte také různá pásma (2,4 GHz a 5 GHz) a různé šířky pásma (pro pásmo 2,4 se doporučuje 20 MHz). Pokud je váš směrovač vybaven funkcí upřednostňování zařízení, můžete tuto funkci deaktivovat. Je pravděpodobné, že pouhým restartováním router problém vyřeší.

Pokud jste izolovali problém pouze na iPhonu nebo iPadu se systémem iOS 9.3.1 a všechna ostatní zařízení s routerem fungují dobře, pokračujte k tomuto dalšímu kroku.

Test s jinou sítí:Vezměte iPhone nebo iPad k příteli a zjistěte, zda se může připojit k wi-fi. Pokud je vaše zařízení schopné normálně se připojit k wi-fi a fungovat dobře, pak můžeme jasně vyloučit, že jakékoli problémy, se kterými se setkáte, nesouvisí s upgradem iOS 9.3.1. Chcete-li tento problém vyřešit na iPhonu nebo iPadu, vyzkoušejte kroky A a B, když se vrátíte domů a zpět na wifi.

Vyzkoušejte následující kroky:

Krok 1 Obnovte nastavení sítě v zařízení. přejděte do Nastavení> Obecné> Obnovit a Obnovit nastavení sítě. Zakažte funkci wi-fi Assist a zkuste zjistit, zda se tím problém vyřeší.

Krok 2 Klepněte na Nastavení> Wi-Fi. Zkontrolujte, zda je vaše Wi-fi zapnuto. Klepněte na Síť, se kterou máte problémy. Dole klepněte na „Obnovit nájem“. Zkontrolujte, zda to funguje pro vás. To bude užitečné pro ty z vás, kteří mají problémy s přerušeným Wi-fi připojením.

Obnovit nastavení pronájmu

Krok -3 Pokud výše uvedené kroky problém nevyřešily, klepněte na Nastavení> Wi-fi> a vyberte síť, se kterou máte problémy podobně jako v předchozím kroku. Prosím klepněte na Zapomeňte na tuto síť a potvrďte na další obrazovce. Než budete pokračovat, nezapomeňte, že budete muset znovu nakonfigurovat síť na svém iPhonu nebo iPadu, takže budete potřebovat znát název a heslo wi-fi. Jakmile nastavíte síť v iPhone, zkuste se připojit k wi-fi.

Krok - 4 Pokud stále máte problémy s wi-fi,

Proveďte vynucené restartování: Podržte současně tlačítka Domů a Wake / Sleep po dobu asi 15-20 sekund, dokud se neobjeví logo Apple. Nechte zařízení restartovat. Jakmile se zařízení znovu spustí, zkuste se připojit k síti wi-fi.

Pokud po vynuceném restartu dochází k problému, zkontrolujte, zda je správně nastaveno nastavení DNS v telefonu nebo iPadu pro síť. Můžete to udělat klepnutím na Nastavení> Wi-Fi> Klikněte na Síť, Odstranit všechna čísla pod DNS a zadejte 8.8.8.8 nebo alternativně 8.8.4.4. Jedná se o veřejné adresy DNS společnosti Google a někdy pomůže, když jsou servery vašeho poskytovatele služeb pomalé.

Krok - 5 Vyzkoušejte následující sekvenci

  1. Zapněte režim Letadlo
  2. Zapněte režim Nerušit
  3. Vypněte zařízení na 5 minut
  4. Zapněte zařízení a vypněte režim Letadlo a režim Nerušit

Krok - 6 Pokud žádný z výše uvedených kroků nenarušil vyřešení problému, možná budete chtít zařízení obnovit. Chcete-li zařízení obnovit, zkontrolujte pokyny společnosti Apple. U tvrdohlavých problémů spojených s vaším zařízením po upgradu na iOS 9.3.1 to může být jediná cesta ven, než se rozhodnete sjednat schůzku v baru Genius / Apple Store.

Z komentářů a zpětné vazby jsme viděli, že u drobných problémů kroky 1 a 2 povedou k vyřešení problému dlouhou cestou. Pokud problémy převážně souvisejí s problémy s upgradem iOS na zařízení, jsou nejužitečnější kroky 4 a 5. Neváhejte a přečtěte si našeho průvodce běžnými chybami a přidruženými opravami problémů se systémem iOS 9.

V níže uvedených komentářích nám dejte vědět, které kroky pro vás fungovaly, a neváhejte příspěvek sdílet se svým kmenem. Hodně štěstí!

Poslední příspěvky