Jak odebrat hypertextové odkazy z dokumentů stránek

Když zadáte web, například www.appletoolbox.com nebo e-mailovou adresu, do dokumentu Stránky, text se automaticky stane hypertextovým odkazem. Tato funkce může být někdy velmi užitečná, může být také nepříjemná. Tento krátký článek ukazuje, jak snadno odstranit hypertextové odkazy.

Mac (OS X)

Kroky:

Následující kroky vysvětlují, jak odebrat jednotlivé hypertextové odkazy.

1. Klikněte na „Zobrazit inspektora“. (nebo Zobrazit> Zobrazit inspektora)

2. Přesuňte kurzor na text hypertextového odkazu.

3. Klikněte na kartu Link Inspector

4. Zrušte zaškrtnutí možnosti „Povolit jako hypertextový odkaz“.

Odeberte všechny odkazy (hypertextové odkazy) z dokumentu Stránky

Existuje způsob, jak deaktivovat všechny hypertextové odkazy. Tato možnost neodstraní hypertextové odkazy úplně, pouze je deaktivuje. Stačí kliknout na Zobrazit inspektora, kliknout na Inspektora odkazů a vybrat „Deaktivovat všechny hypertextové odkazy“. To ale nemění formátování, což znamená, že váš text bude stále vypadat jako hypertextové odkazy. Možná budete chtít změnit své barvy a styly.

Jak vypnu automatické hypertextové odkazy?

Chcete-li vypnout automatické hypertextové odkazy, zvolte Stránky> Předvolby, klikněte na Automatická oprava a zrušte zaškrtnutí políčka „Automaticky zjišťovat e-mailové a webové adresy“.

iOS (iPad)

Pokud chcete, můžete hypertextový odkaz z textu odstranit, když používáte aplikaci Stránky pro iOS. Stačí klepnout na text hypertextového odkazu a poté na Nastavení odkazu a poté na Odebrat odkaz.

Související obsah:Jak otevřít formát souboru .pages pro Mac v systému Microsoft Windows

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found