Rychlá oprava konfliktu instalace iTunes se starší verzí

Mnoho lidí nahlásilo, že není možné nainstalovat nebo aktualizovat iTunes na platformách Microsoft kvůli trvalým chybovým zprávám upozorňujícím na konflikt se starší verzí iTunes, kterou nelze odstranit. Všechny pokusy o přeinstalování iTunes nevysvětlitelně končí selháním. I po ručním odebrání iTunes. I po odstranění všech zmínek o Apple a iTunes z registru počítače. Zní povědomě?

S omluvou Spielbergovi tomu říkejte Phantom Msis.

Naštěstí existuje oprava chybějícího souboru „itunes.msi“, který způsobuje všechny povyku. Nejprve se ujistěte, že problém není pouhým případem dohledu. Mnoho lidí udělá chybu, když se pokusí odinstalovat iTunes, že neodstraní další přidružené programy, které mohou ovlivnit úspěch reinstalace iTunes.

Přejděte na ovládací panel a pomocí funkce Přidat nebo odebrat odinstalujte iTunes. Ale také odinstalujte další softwarové programy, které souvisí nebo by byly použity iTunes. Odinstalujte v tomto pořadí: iTunes> QuickTime> Aktualizace softwaru Apple> Podpora mobilních zařízení Apple> Bonjour> Podpora aplikací Apple (iTunes 9 nebo novější). Po úplném odstranění iTunes a souvisejících programů nainstalujte nejnovější verzi iTunes.

Pokud instalace stále nefunguje, budete si muset stáhnout kopii nástroje CleanUp Instalační služby systému Windows, abyste se dostali ke kořenům problému. Společnost Microsoft však program odstranila ze svého Centra stahování kvůli konfliktům s Office 2007 a od té doby je stále obtížnější jej najít. Ale kopie jsou k dispozici - jednoduché vyhledávání souboru msicuu2.exe pomocí Google by vás mělo dostat tam, kam potřebujete. Jakmile si stáhnete nástroj CleanUp - verze 3.0 - zkontrolujte, zda neobsahuje viry, zda neobsahuje malware nebo viry, a proveďte instalaci.

Když je program CleanUp spuštěný, prohledejte v horní části obrazovky položky, které začínají (Všichni uživatelé), ale které nemají žádný název programu nebo prostě číslo verze v závorkách nebo jen říkají (Všichni uživatelé) nebo jsou úplně prázdné. Pokud je některá z těchto možností viditelná, pravděpodobně se díváte na soubor itunes.msi, který je třeba odstranit.

Nyní, když jste identifikovali viníka, je čas na rychlou spravedlnost. V CleanUp vyberte (Všichni uživatelé) nebo prázdný vstupní řádek a vyberte Odebrat. Restartujte počítač a znovu nainstalujte iTunes.

Zdroje

Při instalaci iTunes nebo QuickTime pro Windows došlo k potížím

Windows Installer CleanUp Utility (Wikipedia)

Jak řešit problémy, které mohou nastat při instalaci, odinstalování nebo upgradu programu v počítači se systémem Windows

Poslední příspěvky