Jak používat IFTTT na vašem iPhone ke zjednodušení vašeho života

Naše smartphony zvládají spoustu těžkých úkolů pro naše každodenní úkoly. Někdy však můžete doufat, že různé služby budou navzájem správně interagovat. Zde vstupuje do hry IFTTT.

Co je IFTTT?

If This, Then That (IFTTT) byl na webu vydán již v roce 2011 a poté byl uveden na trh v roce 2013. IFTTT propojuje různé aplikace a služby pomocí automatizace.

Řekněme například, že chcete být informováni o počasí každý den v 7 hodin ráno. Poté byste pomocí IFTTT propojili svého poskytovatele počasí a po spuštění časového úseku se na vaše zařízení přijde zpráva.

IFTTT má mnoho různých použití a od tohoto psaní je k dispozici více než 50 milionů různých „appletů“. Applet je příkaz, který se používá k tomu, aby se věci staly procesem automatizace.

Nejlepší případy použití

Existuje několik základních použití od IFTTT, jako je například připomenutí podle místa pro vyzvednutí mléka. Existují však také složitější možnosti a zde jsou některé z našich oblíbených.

 • Dostanete oznámení, když cena konkrétní aplikace poklesne
 • Vyslovujte poznámky do Evernote pomocí připomenutí Siri a iOS
 • Zálohujte nové fotografie ze systému iOS, které pořídíte, do Dropboxu
 • Ukládejte nové kontakty iOS do svých Kontaktů Google

Mohou se zdát docela základní, ale stále slouží skvělému účelu pro správnou osobu. IFTTT se však také rozšířila do světa inteligentních domácích produktů a hlasových asistentů (tj. Google Assistant a Siri).

Některé dobré příklady jsou následující:

 • Zapněte nebo vypněte Wemo Switch
 • Zapněte světla Philips Hue pomocí Siri
 • Vytvořte událost v kalendáři svého iPhone pomocí Google Home
 • Řekněte Alexě, aby vám poslala e-mail s nákupním seznamem

S čím IFTTT pracuje?

Jak jsme zmínili výše, IFTTT již podporuje Google Assistant, Siri a Amazon Alexa. To znamená, že IFTTT můžete použít k interakci s různými inteligentními domácími produkty, jako jsou zařízení Alexa, Google Home a další.

Na mobilním zařízení je IFTTT kompatibilní s iOS i Android. To usnadňuje život těm, kteří používají obě platformy, ale chtějí i nadále pravidelně používat IFTTT.

Pro uživatele, kteří nedávno investovali do HomePodu společnosti Apple, je IFTTT jedním z neuspokojivých aspektů. Zdá se, že pro první inteligentní reproduktor Apple neexistuje žádná oficiální podpora.

Očekáváme však (a přejeme si prsty), že v letošním roce přijde nějaký typ aktualizace, která to změní. U nových produktů vždy dochází k určitému zpoždění a mohlo by to být jen otázkou času, než se to změní.

Vytvářejte osobní recepty

I když již existuje více než dost appletů a receptů, IFTTT vám nabízí možnost vytvořit si vlastní. To lze provést velmi snadno buď z počítače, nebo dokonce přímo ze zařízení iOS.

Před vytvořením jakýchkoli receptů si budete muset vytvořit účet iFTTT. Můžete to udělat po prvním stažení aplikace.

Jakmile je IFTTT ve vašem zařízení a váš účet byl vytvořen, postupujte podle následujících kroků k vytvoření osobního receptu:

 1. Otevřete IFTTT
 2. Vyberte „Moje applety“
 3. Klepněte na ikonu „+“ vpravo nahoře

Odtud uvidíte obrazovku s názvem „Nový applet“ se sekvencí „if this then that“. Klepněte na „toto“ a poté se vám zobrazí obrazovka, která vám umožní najít službu, která v tomto procesu jedná jako první.

Existuje poměrně málo různých služeb, ze kterých si můžete vybrat, a procházet je všemi může být bolest. Naštěstí je v horní části stránky vyhledávací pole, pokud přesně víte, co hledáte.

Jakmile najdete správnou službu, budete požádáni o vyplnění nezbytných údajů a pojmenování appletu. Dále budete muset najít akci pro „tu“ část Appletu.

Po výběru a správném vyplnění bude vytvořen váš applet. Pokud se obáváte, že věci nebudou fungovat správně, můžete IFTTT vždy přinutit, aby se akce uskutečnila. Tím vám zašleme testovací oznámení, abyste se ujistili, že vše funguje správně.

Vytvářejte widgety IFTTT

Čas od času možná budete chtít rychlejší přístup k těmto appletům IFTTT, než abyste měli přístup k aplikaci. Nedávno byla aplikace aktualizována o podporu widgetů, ke kterým máte snadný přístup přejetím prstem přímo na domovskou obrazovku.

Jedním z dokonalých příkladů je použití IFTTT k zapnutí nebo vypnutí světel pomocí chytré domácí zástrčky nebo sady Philips Hue. Chcete-li do Centra oznámení přidat widget, postupujte takto:

 1. Otevřete IFTTT
 2. Vyberte „Moje applety“
 3. Klepněte na ikonu ozubeného kola v levém horním rohu
 4. Vyberte „Widgety“
 5. Klepněte na „Získat widgety“

Další obrazovka vám ukáže některé z nejpopulárnějších možností pro tyto widgety pro rychlý přístup. Můžete například rychle zveřejnit tweet, přidat poznámku v Evernote, ztlumit světla atd.

Jakmile najdete widget, který chcete použít, vyberte správnou možnost. Odtamtud budete chtít widget zapnout pomocí poskytnutého přepínače.

Po přidání widgetu na seznam máte několik dalších ovládacích prvků. Ty lze upravit návratem k rozložení widgetů v části „Moje applety“.

Konfigurace widgetů

Při konfiguraci widgetu se zobrazí několik možností:

 • Zobrazit v zobrazení Dnes
  • Přistupujte k widgetům přejetím prstem po zamčené obrazovce, domovské obrazovce nebo oznamovacím centru
 • Zobrazit na Apple Watch
  • Widgety můžete spouštět z aplikace IFTTT na Apple Watch
 • Ikona úvodní obrazovky
  • Otevřete widgety z ikony zástupce přidané na domovskou obrazovku

Řekněme, že jste připraveni věci trochu změnit a chcete některý ze svých appletů odebrat nebo vyměnit. Díky aplikaci IFTTT je mazání nebo deaktivace widgetů a appletů velmi snadné.

Odstranit widgety / applety

Vraťte se do sekce „Moje applety“ v aplikaci IFTTT. Vyberte widget / applet, který chcete deaktivovat, a přepněte přepínač do polohy vypnuto.

Chcete-li widget skutečně úplně odstranit, klepněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu. Tím se dostanete na konfigurační obrazovku, ale budete se chtít posunout úplně dolů a klepnout na tlačítko „Odstranit“. Widget nebo applet budou z vašeho seznamu zcela odstraněny a nebudou již spuštěny.

Závěr

IFTTT je služba, která je jednou z nejunikátnějších možností v App Store a funguje s velkým množstvím zařízení. Pokud to chcete udělat, můžete si stáhnout aplikaci, zaregistrovat se a začít.

Jakmile se zaregistrujete, nezapomeňte se vrátit sem a dejte nám vědět o svých oblíbených appletech nebo widgetech. Možná se v budoucnu vrátíme k IFTTT, abychom představili komunitní seznam nejlepších appletů IFTTT.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found