Nová uživatelská příručka k iPadu: iPad 101, Základy iPadu - Apple Toolbox

Gratulujeme! Koupili jste si svůj první iPad. Pro mnoho nových uživatelů iPadu mohou být jednoduché věci, jako je hledání / instalace / mazání aplikací nebo jednoduše vypínání a zapínání iPadu, obtížné. Při prvním zapnutí zařízení vás velmi jednoduchý proces provede nastavením iPadu. Poté je váš iPad připraven k použití. Zde je jednoduchý průvodce Začínáme a několik tipů pro iPad, které vám pomohou naučit se základy používání iPadu.

iPad

IPad je všeobecně považován za nejlepší tablet na trhu. Podle Apple je iPad „kouzelné okno, kde nic mezi vámi a tím, co máte rádi, nepřichází.“ IPad je ovládán vícedotykovou obrazovkou a virtuální klávesnicí na obrazovce. Většina navigace v iPadu se provádí pomocí jednoduchých dotykových příkazů, jako je například spuštění aplikace.

Externí tlačítka

Jak vypnout a zapnout iPad: iPad můžete vypnout stisknutím a podržením tlačítka Spánek / Probuzení na několik sekund, dokud se neobjeví červený posuvník „slide to power off“, a poté použijte funkci Prezentace na obrazovce, a iPad se vypne. Chcete-li zařízení restartovat, jednoduše stiskněte a podržte tlačítko Spánek / Probuzení, dokud neuvidíte logo Apple.

Autorská práva na obrázky Apple Inc.

Jak resetovat zařízení: Chcete-li resetovat zařízení, stiskněte a podržte současně tlačítka Spánek / Probuzení a Domů po dobu nejméně deseti sekund (Ignorujte lištu Slide to Power Off), dokud neuvidíte logo Apple. Pamatujte, že resetování bude velmi zřídka nutné. Hard reset zařízení proveďte pouze v případě, že máte problémy se zařízením iOS (např. IPad přestane reagovat).

Příbuzný:

  • iPad Frozen, neodpovídá, jak opravit

Boční přepínač na iPadu lze použít k uzamčení orientace obrazovky nebo k ztlumení zvuků iPadu (hudba, podcasty, filmy, videa a televizní pořady jsou ne ztlumený.). Orientace displeje iPadu se automaticky mění podle toho, jak držíte telefon. Mnoho aplikací pro iPad umožňuje zobrazit obrazovku na výšku nebo na šířku. Otočte iPad a displej se také otočí a automaticky upraví zobrazení tak, aby odpovídalo nové orientaci obrazovky. Automatický posun orientace na šířku a na výšku však může být v určitých situacích otravný, například když čtete v posteli.

Chcete-li změnit funkci bočního spínače, klepněte na Nastavení> Obecné a vyberte Zamknout rotaci nebo Ztlumit. Pokud toto nastavení nastavíte na ztlumení, aktivujete zámek otáčení poklepáním na domovské tlačítko pro zobrazení naposledy použitých aplikací, potom přejetím zleva doprava a klepnutím na tlačítko zámku otáčení obrazovky. Pokud nastavíte možnost Zamknout rotaci, aktivujete ztlumení poklepáním na tlačítko Domů a následným klepnutím na tlačítko Ztlumit.

Příbuzný:

  • Otáčení iPadu je vertikálně uzamčeno a nemohu jej odemknout, jak to vyřeším?

Tlačítko Domů je jako tlačítko „Přejít domů“ a slouží k (A) probuzení iPadu, když spí. (B) návrat na domovskou obrazovku, když jste v jakékoli aplikaci (aplikaci). (C) vyvolejte panel Multitasking a (D) ukončete, když odstraňujete / organizujete aplikace.

Aplikace: Co jsou aplikace - definice aplikací

Aplikace (nebo aplikace) je software navržený pro provoz na zařízeních iOS (například iPad, iPod, iPhone a Mac). Jsou k dispozici prostřednictvím Apple App Store. Některé aplikace jsou zdarma, zatímco jiné mají cenu. Placené aplikace obvykle spadají někde do cenového rozpětí 0,99–9,99 $. Bezplatné aplikace obvykle obsahují nějakou reklamu vloženou do programu. IPad je dodáván s různými integrovanými aplikacemi, mimo jiné Safari pro procházení Internetu, Mail pro odesílání a příjem e-mailů, Fotografie pro uspořádání obrazových souborů, FaceTime pro videohovory a Zprávy pro odesílání a příjem krátkých zpráv . Mezi další vestavěné aplikace patří YouTube, Hudba, iTunes, App Store, iBooks, Mapy, Poznámky, Kalendář, Herní centrum, Videa a Fotoaparát.

Jak najít aplikace

S více než 40 000 aplikacemi pro iPad může být obtížné najít tu nejlepší pro to, co hledáte. Pro vyhledání aplikací můžete jednoduše vyhledat Google. Google ale nemusí vždy přinést nejlepší výsledky. Jedním z dalších způsobů je pouhé hledání přímo v App Store. Jednoduše klepněte na ikonu App Store, kde můžete třídit a vyhledávat aplikace podle kategorií, popularity a hodnocení uživatelů.

Chcete-li koupit / nainstalovat aplikaci, klepněte na šedé tlačítko s uvedenou cenou (nebo tam, kde je uvedeno Zdarma). Poté váš iPad požádá o vaše Apple ID a heslo. Pokud nemáte Apple ID, můžete si ho vytvořit zde.

Po stažení aplikace se na obrazovce zobrazí nová ikona aplikace, kterou můžete spustit klepnutím na ikonu.

Příbuzný:

  • Aplikace se nestahuje / neinstaluje na „Čekání…“ nebo „Načítání…“
  • Aplikace nefunguje: Jak řešit problémy s vaší aplikací zakoupenou v App Store

iPad Multitasking

Multitasking je funkce iOS, která umožňuje aplikacím spouštět na pozadí, zatímco používáte jinou aplikaci. Mezi aplikacemi můžete kdykoli přepínat. Chcete-li to provést, dvakrát klikněte na tlačítko Domů a hlavní obrazovka se vysune z cesty k otevření nedávno použitých aplikací. Multitasking také znamená, že ukončení aplikace stisknutím tlačítka Domů aplikaci nezavře. Pokud chcete aplikaci z různých důvodů úplně zavřít (např. Aplikace přestane reagovat), dvakrát klikněte na tlačítko Domů, poté klepněte a podržte aplikaci, kterou chcete zavřít, dokud se neotřásá, a poté zavřete mínus (-).

Jak mazat / organizovat aplikace

Pokud máte mnoho aplikací, budete mít více obrazovek; mezi obrazovkami se můžete pohybovat přejetím prstu po iPadu. Můžete také chtít uspořádat aplikace do složek nebo je z jakéhokoli důvodu přesunout. Chcete-li přesouvat aplikace, podržte prst na ikoně aplikace, kterou chcete přesunout, dokud se všechny ikony na obrazovce nezačnou vrtět. Poté můžete prstem přesunout ikony aplikací a přetáhnout je na požadované místo. Můžete také vytvořit složky, do kterých můžete umístit skupiny aplikací (např. Hry, finance, novinky atd.). Chcete-li to provést, klepněte a podržte libovolnou aplikaci; když se pohupují, přetáhněte jednu ikonu aplikace na druhou a vytvořte složku.

Chcete-li aplikaci z iPadu odebrat, jednoduše klepněte a podržte aplikaci, které se chcete zbavit, dokud se ikony nezačnou třást; uvidíte malé X. Klepněte na toto X a po zobrazení výzvy klepněte na Odstranit. Pokud malé X nevidíte, je to pravděpodobně proto, že mazání aplikací na iPadu je omezené. Vzhledem k tomu, že odebírání aplikací je tak snadné, můžete chtít omezit mazání aplikací, zejména pokud sdílíte zařízení se svými dětmi. Další informace najdete v tomto článku. Kromě toho nemůžete odstranit vestavěné aplikace (nebudou mít „x“), které byly nainstalovány na vašem iPadu; to zahrnuje Safari, iTunes, App Store, Fotky atd.

Je také důležité zmínit, že i když aplikaci odstraníte, můžete si ji později znovu stáhnout, což znamená, že ji nemusíte znovu kupovat. Přečtěte si tento článek.

Po dokončení organizace aplikací pro iPad zastavte jiggování kliknutím na tlačítko Domů.

Baterie a nabíjení iPadu

Plně nabitý iPad znamená přibližně deset hodin používání. Životnost a životnost baterie iPadu můžete zlepšit podle následujících jednoduchých tipů. Další informace najdete v tomto článku. Pamatujte také, že připojení iPadu k počítači přes USB nemusí iPad nabíjet, protože váš počítač nemusí poskytovat dostatek energie pro nabíjení zařízení, pokud nemá USB port s vysokým výkonem.

Příbuzný:

  • iPhone / iPad ztrácí nabití, když je připojen

Aktualizace softwaru pro iOS

S každým vydáním iOS přináší Apple nové funkce. Možná budete chtít aktualizovat svůj iOS software. Stačí klepnout Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru. IPad zkontroluje dostupnost aktualizací a pokud je k dispozici, můžete si ji stáhnout automaticky.

Příbuzný:

  • Odstraňování problémů s iPadem, Jak opravit problémy s iPadem
  • iPad běží pomalu? Jak zrychlit pomalý iPad
  • Jak správně udržovat zařízení iOS: iPad, iPhone a iPod

Poslední příspěvky