Výměna textu v systému macOS: Jak jej používat a opravit, pokud nefunguje

Abyste zvýšili produktivitu na počítačích Mac, nemusíte být rekordmanem. Místo toho použijte Nahrazení textu k vytvoření zástupců, kteří automaticky vypisují dlouhé věty, které používáte stále.

Postupujte podle pokynů v tomto článku a nastavte v počítači Mac tolik textových náhrad, kolik chcete. Dokonce jsme vysvětlili, jak opravit nahrazení textu, pokud přestane fungovat v systému macOS.

Co dělat, když v systému macOS nefunguje nahrazování textu

Na řádku nabídek přejděte na Úpravy> Náhrady a zapnout Výměna textu. Až příště zadáte zástupce pro nahrazení textu, systém MacOS jej nahradí vaším náhradním textem. Pokud není Střídání Tato možnost znamená, že aplikace, kterou používáte, nefunguje s nahrazením textu v systému macOS.

Co mohu dělat s nahrazením textu v macOS

Někteří lidé používají funkci Nahrazování textu k rychlému vložení adres, odmítnutí odpovědnosti nebo podpisů. Můžete jej však také použít k opravě překlepů, zadávání symbolů nebo k vytvoření kódu HTML.

V zásadě můžete použít nahrazení textu téměř pro cokoli. Jste omezeni pouze schopností přemýšlet o nápadech.

Zde je několik dobrých příkladů zkratek pro nahrazení textu, které můžete vytvořit v systému macOS:

 • atb =
 • adrs = 10 Ulice, Město, Okres, PSČ
 • [email protected] = [email protected]
 • signoff = Děkujeme za přečtení, dejte nám vědět své myšlenky v komentářích!
 • nda = Smlouva o zachování mlčenlivosti
 • teh = the
 • (c) = ©
Neexistují žádná omezení pro použití, které můžete najít pro nahrazení textu na Macu.

Jak mohu vytvořit zástupce pro nahrazení textu v systému macOS?

Vytvořte své zástupce pro nahrazení textu z předvoleb systému v systému macOS. Než začnete, ujistěte se, že víte, jaký text chcete nahradit, a zástupce, který pro něj chcete použít. Je důležité použít zkratku, kterou pravděpodobně nebudete psát normálně.

Dobrým tipem je odstranit samohlásky ze slova nebo na začátek přidat neobvyklou interpunkci. Je tedy nepravděpodobné, že byste svou klávesovou zkratku zadali omylem.

Vytvořte zástupce pro nahrazení textu z předvoleb systému:

 1. Jít do > Předvolby systému> Klávesnice.
 2. Klikněte na ikonu Text na kartě zobrazíte své zástupce pro nahrazení textu.
 3. Přidejte nové zkratky pomocí + (Plus), poté zadejte zástupce a text, kterým jej chcete nahradit.
Odstraňte písmena ze zkratky, aby byla jedinečná.

Po vytvoření textových náhrad v Předvolbách systému zadejte zástupce do kompatibilních aplikací. Když narazíteProstor nebo přidejte jakoukoli interpunkci, systém macOS nahradí zástupce zkratkou celého textu.

Případně zvýrazněte část textu a přejděte na Úpravy> Náhrady> Zobrazit náhrady z řádku nabídek. Zapnout Výměna textu a klikněte na Nahradit zkratky ve vybraném textu.

Nahraďte všechny náhrady v dokumentu nebo pouze ty, které jste vybrali.

Zkratky pro synchronizaci náhrady textu přes iCloud

Zkratky pro nahrazení textu, které vytvoříte na počítači Mac, se také synchronizují s dalšími zařízeními Apple, která používáte s iCloud. Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch najdete zkratky tak, že přejdete na Nastavení> Obecné> Klávesnice> Výměna textu.

Exportujte zástupce pro nahrazení textu do jiného počítače Mac

Uložte zkratky do souboru Plist.

Zálohování nebo kopírování zkratek pro nahrazení textu z macOS je snadné. Chcete-li to provést, přejděte na > Předvolby systému> Klávesnice> Text, poté klepnutím a tažením vyberte příslušnou textovou náhradu. Přetáhněte své zástupce na plochu a vytvořte Text Substitutions.plist soubor s nimi uložen v něm.

Chcete-li importovat zástupce do jiného počítače Mac, znovu otevřete stránku Předvolby textového systému a poté přetáhněte ikonu Textové substituce soubor do pole Nahrazení textu.

Co když v systému macOS nefunguje nahrazování textu?

Spousta lidí má problémy s nahrazením textu, který nefunguje v macOS. To je obzvláště frustrující, protože jste pravděpodobně strávili spoustu času nastavením svých zkratek, aby byly produktivnější, a teď ani nefungují.

Existuje mnoho důvodů, proč tomu tak být může. Většinu času je snadné opravit problémy s nahrazením textu v macOS pomocí jednoho z níže uvedených kroků.

Krok 1. Ujistěte se, že používáte kompatibilní aplikaci

Bohužel ne každá aplikace na vašem Macu funguje s nahrazením textu od Apple. To je nejpravděpodobnější důvod, proč nemůžete nechat své zkratky pracovat v konkrétní aplikaci.

Chcete-li zjistit, zda má nahrazení textu v systému macOS fungovat v aplikaci, kterou používáte, klikněte na Upravit z řádku nabídek. Podívejte se na Střídání v rozevírací nabídce. Pokud tam je, měla by v této aplikaci fungovat nahrazení textu.

A Střídání možnost se zobrazí v Upravit nabídka kompatibilních aplikací.

The Střídání tato možnost se zobrazí pouze v aplikacích, které fungují s nahrazením textu, například:

 • Safari
 • Stránky
 • TextEdit
 • Google Chrome

Ne Střídání Možnost v nabídce Úpravy znamená, že aplikace, kterou používáte, nefunguje s MacOS Text Replacement. Je na konkrétním vývojáři, zda zahrne funkci Nahrazování textu. Mezi oblíbené aplikace, které s nahrazením textu nefungují, patří:

 • Microsoft Word
 • Microsoft Outlook
 • Mozilla Firefox
Od té doby Střídání chybí v Upravit V nabídce, víte, WhatsApp nefunguje s textovými náhradami.

I když webový prohlížeč, který používáte, normálně funguje s MacOS Text Replacement, nemusí fungovat na každém webu. Konkrétní webové formuláře vám někdy nedovolí nahradit text ani v kompatibilní aplikaci.

Pokud však aplikace nefunguje s nahrazením textu, můžete věci stále urychlit pomocí Spotlightu. Otevřete Spotlight a zadejte zástupce pro nahrazení textu. Poté můžete vybrat, zkopírovat a vložit celý text pomocí následujících zkratek:

 • Otevřít reflektor: Cmd + vesmír
 • Vybrat vše: Cmd + A
 • Kopírovat: Cmd + C
 • Vložit: Cmd + V
Stále můžete použít Reflektor rozbalte Nahrazení textu.

Krok 2. V každé aplikaci povolte nahrazení nahrazení textu

V různých kompatibilních aplikacích ve vašem počítači Mac je možné zapnout nebo vypnout funkci Nahrazování textu. Můžete se rozhodnout, zda to udělat, pokud existují určité aplikace, ve kterých nikdy nechcete použít nahrazení textu.

Chcete-li u konkrétní aplikace zapnout nebo vypnout funkci Nahrazování textu, vyberte Úpravy> Náhrady z řádku nabídek v této aplikaci. Klikněte na ikonu Výměna textu možnost jej zapnout a vypnout. Když je zapnutá, měla by se zobrazit značka zaškrtnutí.

Nahrazování textu je zapnuto, když je vedle něj zaškrtnutí.

Krok 3. Upravte uložené zkratky pro nahrazení textu

Někdy můžete vyřešit problémy s nahrazením textu, které nefunguje v macOS, úpravou uložených zkratek. To by nemělo nic ovlivnit, ale zdá se, že to pomůže kvůli chybě v operačním systému Apple.

Jít do > Předvolby systému> Klávesnice> Text zobrazíte své zkratky. Poté zkuste jeden nebo všechny z následujících návrhů opravit nahrazení textu:

 • Vytvořte a odstraňte novou zkratku pro nahrazení textu.
 • Upravte zástupce nebo náhradní text pro stávající náhradu textu.
 • Odstraňte stávající náhradu textu a znovu ji vytvořte.
Upravte nebo odstraňte stávající zástupce pro nahrazení textu.

Při kontrole vašich stávajících textových náhrad dávejte pozor na všechny, které mají výjimečně dlouhý náhradní text. Cokoli delší než 128 znaků může způsobit problémy, protože Apple v jednom okamžiku zablokoval dlouhé náhrady textu.

Krok 4. Aktualizujte na nejnovější verzi systému macOS

Vydání iOS 8 v roce 2014 představilo chybu nahrazení textu pro iPhony a iPady, která Apple opravila pomocí několika dalších aktualizací softwaru. Ujistěte se, že používáte nejnovější verzi systému macOS, abyste se ujistili, že podobnými chybami netrpíte.

Jít do About> O tomto počítači Mac> Aktualizace softwaru zkontrolovat nové aktualizace. Nezapomeňte si stáhnout a nainstalovat všechny, které jsou k dispozici pro váš Mac.

Zaškrtnutím tohoto políčka budete automaticky udržovat svůj Mac aktuální.

Krok 5. Restartujte aplikaci a poté restartujte počítač Mac

Jako vždy, když na vašem Macu něco přestane fungovat, je dobré restartovat aplikaci, kterou používáte, a pokud to nepomůže, restartujte také Mac. To je stejné, když v MacOS přestane fungovat nahrazování textu.

Ukončete aktuální aplikaci stisknutím Cmd + Q. Pokud nereaguje, stiskněte Možnost + Cmd + Esc a rozhodnout se Force Quit místo toho. Poté aplikaci restartujte a zkuste znovu použít nahrazení textu.

Okno Vynutit ukončení použijte pro všechny aplikace, které neodpovídají.

Pokud to nepomohlo, přejděte na Shut> Vypnout a rozhodnout se Vypnout místo toho váš Mac. Před stisknutím klávesy Mac počkejte alespoň 30 sekund po vypnutí počítače Mac Napájení tlačítko pro opětovné spuštění.

Zvažte nástroj pro rozšíření textu od jiného výrobce

Pokud funkce nahrazení textu v systému macOS stále nefunguje, stáhněte si místo toho nástroj pro rozšíření textu od jiného výrobce. Již jsme psali o nejlepších nástrojích třetích stran, které je třeba nainstalovat do počítače Mac, což zahrnuje aplikace pro nahrazení textu, jako je KeyboardMaestro nebo Alfred.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found