Jak zakázat Dashboard na vašem Macu

Všichni milujeme svůj Mac, ale v operačním systému jsou určité věci, které sotva používáme. Je to proto, že je těžké vymyslet způsoby, díky nimž mohou být tyto zřídka používané funkce užitečné. Jednou z takových funkcí je Dashboard na vašem Macbooku. Aplikace je pěkně navržena, ale nemá žádný skutečný účel. Zvedněte ruce, pokud jste minulý týden používali svůj Dashboard na Macu nebo Macbooku s Yosemite.

S nejnovější verzí OS X se používání řídicího panelu stalo ještě větší raritou. Proč byste stále potřebovali widgety, když můžete mít aplikaci pro všechno?

Nejhorší na Dashboardu je, že když jej vůbec nechcete používat, může se stát, že jej občas náhodně otevřete. Dashboard je docela k ničemu, ale je navržen a umístěn na klávesnici / trackpadu tak, aby byl velmi dobře přístupný.

Naštěstí existuje způsob, jak tuto funkci úplně deaktivovat.

Způsoby deaktivace řídicího panelu

Existují dva způsoby, jak odtlačit řídicí panel pryč a z dohledu z počítače Mac. První zabrání tomu, aby se objevila v Ovládání mise, zatímco druhá metoda zakáže jeho nechtěné otevření jakýmkoli nesprávným gestem. Pro nás byly obě metody účinné, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim požadavkům nebo je pro vás jednodušší.

Odebrání z uživatelského rozhraní ovládání mise

Ovládání mise je místo, kde se nachází řídicí panel, který se objeví pokaždé, když stisknete klávesu ovládání mise (klávesa F3).

Chcete-li Dashboard odtud odebrat, postupujte podle následujících jednoduchých kroků níže ...

1 - Přejděte na „předvolby systému“ a otevřete panel možností „Ovládání mise“.

2 - V novém okně, které se otevře, přejděte dolů do rozevírací nabídky hned vedle místa s názvem „Dashboard“. V rozbalovací nabídce klikněte na „vypnuto“.

Úplné vypnutí terminálu

Tímto způsobem odstraníte Dashboard z uživatelského rozhraní ovládání mise, ale stále vás může bugovat, pokud stisknete špatné tlačítko. Chcete-li Dashboard deaktivovat, aby se neotevřel ani z jakéhokoli druhu gest, postupujte podle pokynů níže,

Je to snadné!

1- Otevřete okno „terminál“ a zadejte následující příkaz - můžete jej také zkopírovat a vložit do okna.

výchozí nastavení psát com.apple.dashboard mcx-disabled -boolean ANO && killall Dock

2- Jakmile zadáte výše uvedený příkaz, proveďte akci stisknutím klávesy „Zpět“.

3- Dock se restartuje sám a po jeho návratu tam neuvidíte Dashboard.

Rychlá poznámka: Ve výše uvedeném příkazu můžete místo „Ano“ zadat „Ne“, abyste měli opačný účinek, tj. Aby se řídicí panel vrátil k životu lidem, kteří bez něj nemohou žít. Doufám, že to nejsi ty.

Sečteno a podtrženo

Tady máte lidi, jste hotovi s Dashboardem na Macu.

Používání widgetů třetích stran může být jediným důvodem, o kterém bychom si mohli myslet, pokud by někdo na Dashboardu stále přetrvával. Podle našeho upřímného názoru jsou moderní aplikace více než schopné nahradit věci jako widgety Kalkulačka, Hodiny, Kalendář a Počasí.

Widgety v iOS jsou však jiné zvíře. Zejména u iOS 10 je ovládací panel widgetů velmi užitečný spolu s funkcemi zvedání a probuzení pro iPhony. Na počítačích Mac se nám zatím zatím nelíbí žádná z funkcí palubní desky.

Možná nám chybí celý příběh. Pokud svůj Dashboard ve svém počítači Mac pravidelně používáte, rádi bychom vás kontaktovali v níže uvedených komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found