Jak zkontrolovat, zda váš iPhone má modem Qualcomm nebo Intel

Všechny moderní smartphony mají modemový čip, který, laicky řečeno, umožňuje připojení k internetu.

Tyto modemy jsou samozřejmě vyráběny různými výrobci. Například Apple dodává své širokopásmové modemy pro iPhone od společností Qualcomm a Intel.

V tomto okamžiku vás možná zajímá, který výrobce modemu vlastní váš model modelu Apple iPhone. A i když je odpověď zdánlivě trochu libovolná, je také docela snadné ji zjistit.

Proč na tom záleží

Obvykle dodavatel, který vytváří konkrétní součásti ve vašem iPhone, pravděpodobně není první věc, na kterou myslíte. A pro většinu komponent v zařízení to není tak velký problém. Modem iPhonu je ale trochu jiný příběh.

Cellular Insights, organizace zabývající se spotřebními technologiemi, která provádí analýzu výkonu zařízení, provedla na iPhonu X sérii vyčerpávajících testů, aby zjistila, který LTE modem - Qualcomm nebo Intel - je rychlejší.

Skupina zjistila, že Qualcomm stále překonává Intel, pokud jde o rychlosti LTE. Tak tomu už nějakou dobu bylo, a ačkoli to Intel doháněl, jednoduchá pravda je, že čipy Qualcomm jsou prostě rychlejší. Prozatím.

Mnoho lidí, kteří používají starší modely telefonů iPhone (X a níže), navíc zjistí, že modemy Qualcomm nabízejí rychlejší a stabilnější výkon. Modemy Qualcomm také zřejmě fungují lépe v oblastech, kde je signál slabý.

Nejnovější modely iPhone používají výhradně modemy Intel!

Nejprve všechny modely iPhone 11 (11, 11 Pro a 11 Pro Max) a všechny modely iPhone XS / XR obsahují spíše LTE modemy od společnosti Intel než Qualcomm.

A nový iPhone SE (druhá generace představená v roce 2020) zahrnuje také modemy Intel.

Starší modely iPhone zahrnují modemy Intel AND Qualcomm

Jako příklad uvádíme iPhone X, ve skutečnosti jsou k dispozici tři varianty smartphonu - a to nezahrnuje různé barvy nebo konfigurace úložiště. Ve skutečnosti, která varianta má co do činění s operátorem, prostřednictvím kterého jste si iPhone zakoupili.

Důvod, proč různí operátoři získávají různé modemy, pramení ze skutečnosti, že existují dva přední standardy celulárního širokopásmového připojení: CDMA a GSM.

 • V USA používají AT&T a T-Mobile standard GSM.
 • Verizon a Sprint naopak používají CDMA.

Zde je ukázka toho, jak se varianty rozpadají z hlediska modemu, který mají, a k jakým sítím jsou připojeny.

 • iPhone X Model A1865 - Tento model iPhone používá modem Qualcomm Snapdragon X16 LTE pro sítě CDMA, jako jsou Verizon a Sprint.
 • iPhone X Model A1902 - Tento iPhone X také používá modem Qualcomm Snapdragon X16 LTE, ale prodává se pouze v Japonsku.
 • iPhone X Model A1901 - Tento model používá modem Intel XMM 7480 - založený na GSM. Jedná se o model iPhone, který získáte, pokud jste si zařízení zakoupili prostřednictvím AT&T nebo T-Mobile.

Jak zjistit, který modem má váš iPhone

Nejjednodušším způsobem je zjistit, který modem váš iPhone má (pro ty v USA), je tento: zeptejte se sami sebe, kterého operátora používáte, a vraťte se zpět do výše uvedeného seznamu.

Samozřejmě to není vždy tak jednoduché - zvláště pokud jste si iPhone koupili z druhé ruky nebo odemkli přímo od společnosti Apple.

A zatímco zařízení CDMA jsou trvale spojena s jejich konkrétním nosičem, zařízení GSM lze ručně odemknout a přenést do jiných sítí.

S ohledem na to je zde způsob, jak zjistit, který model iPhonu máte

 • Spusťte nastavení
 • Klepněte na Obecné a poté na O aplikaci
 • Klepněte na Modelové číslo Chcete-li zobrazit informace - dvakrát na něj zobrazíte všechny informace
  • Pokud zde nevidíte číslo modelu, přejděte dolů a klepněte na Legal.
  • Odtud uvidíte číslo modelu (například na obrázku níže, který je pro záznam 1. generace pro iPhone SE).
 • Pokud pro iPhone X čte A1865, máte modem Qualcomm. Pokud je to A1901, je to modem Intel.

Doufáme, že vám tento rychlý tip pomohl.

Pokud máte jakékoli dotazy nebo další informace o výkonu modemů, dejte nám prosím vědět v níže uvedených komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found