Jak beta testovat aplikace pro iPhone

App Store je naprosto fantastický, protože skutečně promění náš iPhone a / nebo iPad na přenosnou elektrárnu. Téměř každá z těchto aplikací však prošla přísným testovacím procesem beta, než vůbec uzřelo denní světlo.

To zahrnuje například Twitter, Instagram, OmniFocus, věci, Spark Mail a mnoho vašich oblíbených. Dnes se s vámi podělíme o to, co to znamená pro beta testovací aplikace, a můžete tak učinit ze svého iPhonu nebo iPadu.

Co jsou aktualizace beta?

Pokud jde o aplikace, v procesu je několik různých kroků, o kterých jste možná nevěděli. Nejprve musí aplikace skutečně dojít k uskutečnění a vývojář z ní něco udělat. Odtud aplikace prochází přísným testováním v poněkud fázi před alfa.

„Alfa“ fází testování je vypracování všech hlavních chyb, zajištění fungování správné integrace a další úkoly pro vývojáře. Pak se dostáváme k zábavné části - beta testování. To je místo, kde lidé jako vy a já mohou přijít a opravdu pomoci v procesu vývoje aplikace.

Vývojáři „nabízejí“ beta testování vybraným uživatelům za účelem uvedení aplikace do rukou více lidí. Pokud to uděláte, více se podíváte na aplikaci ve snaze najít jakékoli problémy, které proklouzly trhlinami. Hlášení těchto chyb pomůže vývojáři identifikovat, kde jsou díry, před vydáním aplikace do App Store.

Poté, co již byla aplikace vydána masám, je beta testování stále nesmírně užitečné. Vývojáři jej používají k testování nových připravovaných funkcí a zároveň k zjišťování, jaké nové funkce uživatelé chtějí.

Jaký je proces testování iPhone Beta?

Jakmile budete přijati do programu testování beta verze, bude to víc než jen mít přístup k nevydané aplikaci. Po celou dobu životnosti aplikace v beta verzi se pravděpodobně objeví problémy, na které je třeba upozornit vývojáře.

Kromě toho vás vývojáři pravděpodobně budou klást otázky, abyste získali lepší představu o tom, jak aplikaci používáte. Někdy se bude jednat o otázky s výběrem z několika možností, možná e-mail nebo vývojář, který se může obrátit prostřednictvím sociálních médií.

Během testování je nesmírně důležité odesílat zpětnou vazbu. To platí zejména pro případy, kdy narazíte na chybu, která způsobí zhroucení aplikace, nebo něco, co způsobí problémy.

Při poskytování zpětné vazby je důležité „nezdržovat se“ svého názoru. Vývojář si vybral, abyste otestovali jejich aplikaci, takže budete chtít být co nejpravdivější a vstřícnější ke svému názoru. Jen buďte skuteční a v budoucích verzích budete odměněni.

Co je Testflight?

Pokud jde o skutečný proces testování, mnoho vývojářů iOS se spoléhá na rámec poskytovaný Testflight. Tato aplikace byla vytvořena společností Apple a umožňuje beta testerům instalovat aplikace beta do svých telefonů.

Na rozdíl od obchodu Google Play se nemůžete přihlásit k testování aplikací beta přímo z obchodu iOS App Store. Místo toho budete muset obdržet pozvánku od vývojáře a stáhnout aplikaci z aplikace Testflight.

Zde je několik rychlých informací o tom, co Testflight dělá pro vývojáře:

 • Povolte až 25 interním testerům pro členy jejich vývojového týmu
 • Poté, co projde počáteční kontrolou společností Apple, pozvěte až 10 000 externích testerů
 • S iOS 13 mohou testeři odeslat zpětnou vazbu přímo pořízením snímku obrazovky
 • Funguje s aplikacemi pro iOS, watchOS, tvOS a iMessage
 • Beta testovací aplikace zůstávají aktivní po dobu 90 dnů po nahrání
 • Testovat lze až 100 aplikací najednou

Testflight je důležitý nástroj pro vývojáře, jak získat lidi pomocí jejich aplikací před finálním vydáním. To je zásadní pro hlavní aktualizace aplikací a hlavní vydání softwaru, jako je iOS 13 nebo iPadOS.

Jak dostanu pozvánku na Testflight?

Vývojáři mají několik různých metod, jak pozvat uživatele k beta testovacím aplikacím pomocí Testflight. Zde je rozpis jednotlivých:

 • E-mailem - Vývojáři pošlou e-mailem pozvánku s odkazem na instalaci aplikace a zahájení beta testu. Nejúčinnější způsob sdílení beta verzí s konkrétní skupinou uživatelů.
 • Veřejné odkazy - Vývojové týmy mohou sdílet odkaz na Testflight s veřejností a přihlásit se může až 10 000 testerů. Tento odkaz lze sdílet prostřednictvím sociálních médií, e-mailu nebo jiných platforem pro zasílání zpráv.

Pokud existuje aplikace, kterou chcete otestovat, obvykle najdete způsob, jak kontaktovat vývojáře na vstupní stránce aplikace. Příležitostně se objeví příspěvky na sociálních médiích, které odkaz poskytnou nebo vám poskytnou konkrétní pokyny pro připojení k procesu testování beta verze.

Dalším užitečným způsobem, jak najít aplikace, je přejít na r / TestFlight, r / iOSbeta, r / iOSapps nebo r / iOSgaming na Reddit. Různí vývojáři vždy hledají testery a kdo ví, možná najdete další diamant v surovém stavu.

Můžete beta testovat aplikace i mimo Testflight?

Ne každá beta aplikacepotřeby být testován přes Testflight. Existují některé aplikace nebo sady aplikací, které lze testovat metodami první strany.

To obvykle znamená, že si budete muset na svůj iPhone nainstalovat profil správy zařízení, abyste měli přístup k aplikacím, které jinde nejsou k dispozici. Tato metoda může být trochu riskantní, protože existuje několik informací, které mohou být sdíleny z vašeho telefonu vývojáři, aniž by tam byl Apple, aby dohlížel na věci.

Zde je několik příkladů těchto dalších metod:

 • Distribuce aplikací Firebase s Crashlytics
 • Centrum aplikací
 • TestFairy

Jak jsme již uvedli dříve, je důležité dávat pozor, ke kterým beta testovacím programům se připojíte, pokud vývojář Testflight nepoužívá. Neznámý profil se nainstaluje na vaše zařízení iOS, takže vývojář dostane potřebné informace v případě opravy chyby nebo selhání.

Závěr

Možnost otestovat své oblíbené aplikace v beta verzi je úžasné. Je však nezbytně nutné, abyste se vydali touto cestou, abyste vývojářům pomohli zasláním správné zpětné vazby.

Pokud máte další dotazy týkající se procesu testování beta verze, dejte nám vědět. Zvuky také vypněte v komentářích a dejte nám vědět, jaké jsou vaše oblíbené aplikace.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found