Jak používat nové funkce iCloud.com na vašem iPhonu nebo iPadu

Jelikož společnost Apple nadále posilovala svůj režim bezplatných a zahrnutých aplikací a služeb, chyběla jedna věc. Ti, kteří chtěli získat přístup k různým funkcím z iCloudu na webu, se setkali s omezenou sadou funkcí. To v podstatě poskytlo možnost přihlásit se z webu jako nespouštěč.

Jak se však aplikace, které denně používáme, zlepšily, Apple částečně přesunul své zaměření. Myšlenka je, že kdokoli, kdo chce získat přístup k iCloudu z prohlížeče, může tak učinit a přesto mít dobré zkušenosti. To nás přivádí k dnešní velké aktualizaci pro iCloud.com.

Nyní se můžete pomocí svého iPhonu, iPadu nebo dokonce zařízení Android přihlásit k webu iCloud.com a dělat toho mnohem víc než dříve.

Co je nového v iCloudu na webu v roce 2020?

Před nedávnem byste se přihlásili na iCloud.com ze svého iPhonu nebo iPadu a narazili byste na neuspořádaný nepořádek. Jistě, můžete technicky otevřít různé aplikace a služby, ale nebylo nic jiného, ​​co byste mohli udělat.

To již neplatí, protože iCloud na iPhonu a iPadu byl výrazně vylepšen. Tato nová aktualizace ve skutečnosti umožňuje dokonce nahrát fotografie přímo do iCloud Photos spolu s využitím dalších funkcí.

Zde je seznam funkcí iCloud.com, ke kterým máte přístup ze svého prohlížeče na iPhonu nebo iPodu:

 • Fotky
 • Poznámky
 • Připomenutí
 • Najděte iPhone

Tato nabídka není tak rozsáhlá, jako když navštívíte vstupní stránku iCloud ze stolního počítače nebo iPadu (pomocí iPadOS 13+). Mezi pozoruhodné opomenutí patří iCloud Drive, Kontakty a Kalendář. Pokud k nim však již přistupujete ze svého iPhonu nebo iPadu, neměl by k nim být žádný důvod.

Zjevná výhoda této nové sady funkcí je pro ty, kteří mají sekundární mobilní telefon bez přihlášených osobních údajů. Ale pro ty, kteří (jako já) nosí zařízení Android i iPhone, můžete nyní přistupovat k částem iCloud z zařízení Android.

Jak používat iCloud.com na iPhonu nebo iPadu

iCloud.com na iPadu Pro

Počínaje jednoduchostí je používání různých aplikací iCloud ve vašem iPadu stejné jako používání ve vašem počítači Mac nebo stolním počítači. Máte přístup ke všem běžným službám, včetně služby Najít přátele, iCloud Drive a Najít iPhone.

Můžete snadno otevřít Fotky na iCloudu a odtud odtud nahrát své nejnovější obrázky do své knihovny. Samozřejmě, pokud máte zapnuté zálohy, nebudete si s tím muset dělat starosti. Ale opět, pokud potřebujete získat přístup k sekundárnímu Apple ID, je to perfektní způsob, jak spravovat různé aplikace a služby.

Nový iCloud.com pro iPhone

Změny skutečně nastanou, když se pokusíte o přístup ke stejným aplikacím z iPhonu. Jak jsme uvedli výše, máte přístup pouze k aplikacím Fotky, Poznámky, Připomenutí a Najít iPhone. Zde je rozpis toho, co je u každé webové aplikace možné:

Fotky na iCloudu

Klepnutím na ikonu Fotky přejdete do své knihovny iCloud Photos. Ve vašem mobilním prohlížeči Safari se zobrazí známé, ale základní rozhraní. Dole máte tři sekce:

 • Fotky - Zobrazte a upravte svou knihovnu fotografií na iCloudu
 • Odkazy na iCloud - Vytvářejte a sdílejte fotografie s přáteli a rodinou
 • Alba - Zobrazte a uspořádejte všechna vytvořená alba. Z tohoto zobrazení můžete také vytvořit nové album.

V pravém horním rohu Apple umístil tlačítko „Vybrat“, které vám umožní procházet a vybírat více fotografií. Jakmile vyberete obrázek (nebo více obrázků), zobrazí se nová nabídka listu sdílení s ikonou sdílení, oblíbeným, košem a tlačítkem nabídky přetečení se třemi tečkami. Z této nabídky budete moci provádět následující:

 • Přidat do alba
 • Stažení
 • Skrýt
 • zrušení

Můžete se také vrátit na hlavní obrazovku Fotografie a klepnout na zrušení výběru u fotografie, kterou jste již vybrali, a vybrat něco jiného. A konečně, pokud jste ve spodní části stránky Fotografie, je zde malé tlačítko „Nahrát“, které najdete.

Klepnutím na toto tlačítko můžete nahrát fotografie přímo do knihovny iCloud Photo Library z prohlížeče. Můžeš Vyfotit, otevřeno Knihovna fotografií, nebo Procházet aplikace Soubory pro správný obrázek k nahrání.

Připomenutí

Za předpokladu, že jste již nastavili své seznamy Připomenutí, máte k nim přístup ze Safari. Seznamy se automaticky zobrazí, včetně všech složek, které jste vytvořili.

Pokud tedy připomenutí nevidíte jako nabídku, vytvořte na svém zařízení novou připomenutí pomocí aplikace Připomenutí a poté se znovu přihlaste na icloud.com.

Z tohoto zobrazení bohužel nebudete moci vytvářet žádné nové seznamy. Místo toho se budete muset spolehnout na seznamy, které jste již vytvořili, nebo počkat na přidání nového.

Při otevírání seznamu se zobrazí seznam úkolů, které musíte provést, spolu s několika dalšími možnostmi. Ve spodní části každé stránky se zobrazuje tlačítko „+ Nové připomenutí“, což usnadňuje přidání nové připomenutí.

Na stejném řádku jako nadpis Seznamu je také tlačítko přetečení se třemi tečkami. To vám dává možnost změnit Název a vzhled, Zobrazit splněné (úkoly) a Zrušit.

Když přidáváte novou Připomenutí, jsou to docela základní, protože nemůžete přidat ani termín. Apple však umožňuje v případě potřeby přidat k úkolu další poznámky. Poté můžete projít a odškrtnout si Připomenutí přímo ze Safari.

Poznámky

Vedle aplikace Připomenutí je obrovský přístup ke všem vašim synchronizovaným iCloud Notes. Při otevření této části můžete zobrazit všechny a všechny složky, které jste již vytvořili.

Uživatelé mohou navíc vytvářet nové poznámky, upravovat již existující poznámky a dokonce hledat jakékoli poznámky. Při vytváření nové poznámky získáte několik známých ovládacích prvků, které najdete v nativní aplikaci Notes.

Nahoře máte následující možnosti:

 • Šipka zpět - Přejde na předchozí obrazovku.
 • Napište ikonu - Okamžitě vytvořte novou poznámku, aniž byste museli přecházet zpět.
 • Mřížka - Rychle vytvořte tabulku v poznámce.
 • Zaškrtávací políčko - Vytvořte kontrolní seznam z položek ve vašich poznámkách.
 • Písmo - Změňte styl písma z poznámky, kterou upravujete.
 • Odpadkový koš - Okamžitě odstraňte poznámku, kterou upravujete nebo kterou jste vytvořili.

Množství ovládacích prvků, které Apple poskytuje pro používání Notes v Safari, je docela robustní. Ve srovnání s integrovanou aplikací Notes nechybí příliš mnoho funkcí. Pravděpodobně to však nebude konečné řešení, ale jen jedno, které vás dostane do špičky.

Najděte iPhone

Poslední možností pro ty, kteří používají mobilní vstupní stránku iCloud v Safari, je Najít iPhone. Zajímavé je, že Apple to dosud nepřejmenoval na „Najít moje“, jak to bylo provedeno nativně.

Po klepnutí na ikonu Najít iPhone se budete muset znovu přihlásit ke svému Apple ID. Pokud máte povoleno dvoufaktorové ověřování, budete muset před pokračováním zadat ověřovací kód.

Po přihlášení získáte přehled o různých zařízeních. Přirozeně je bude nutné přihlásit a mít nějaký džus, aby bylo vidět, kde jsou.

Například na výše uvedeném snímku obrazovky Najít iPhone zobrazuje moje AirPods Pro v jiném stavu, kde se nacházely před smrtí baterie. Po nabití a zapnutí sluchátek se funkce Najít iPhone aktualizuje a zobrazí správné umístění.

Co je ještě užitečnější, je počet ovládacích prvků, které máte k dispozici pro různá zařízení. Klepněte na zařízení a získáte následující:

 • Přehrát zvuk
 • Ztracený mod
 • Vymažte iPad

To je kromě umístění na mapě spolu se zbývající výdrží baterie a názvem samotného zařízení. Díky tomu bude život opravdu snadný, pokud potřebujete rychle najít zařízení, které mohlo být ztraceno. A pokud něco bylo odcizeno, můžete zařízení vzdáleně vymazat přímo ze Safari a iPhonu.

Závěr

Ještě jedna věc, kterou bychom chtěli poznamenat, je skutečnost, že existuje rychlý způsob přepínání mezi zařízeními. Klepněte na ikonu iCloud v levém horním rohu a uvidíte ikony výše zmíněných služeb spolu sNastavení účtu knoflík.

Je skvělé vidět, že tyto změny přicházejí do zařízení iPhone a iPad, ke kterým budete pravděpodobně potřebovat přístup k sekundárnímu účtu bez přihlášení. Doufáme, že se do iCloudu na webu přidá více služeb a aplikací, ale alespoň máme začátek.

Pokud máte další dotazy ohledně používání iCloudu ze Safari, dejte nám vědět v komentářích níže. Také pokud nám něco chybělo, dejte nám vědět, abychom to mohli přidat pro ostatní!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found