S těmito tipy se vyhnete vypálení obrazovky na OLED iPhonech

Vypálení obrazovky, na rozdíl od toho, co si myslíte, není ve skutečnosti minulostí. Ve skutečnosti, pokud máte novější iPhone, může být vaše zařízení zranitelné vůči přesně stejnému problému.

Existuje však řada věcí, které můžete udělat, abyste se vyhnuli vypálení obrazovky. Zde je to, co potřebujete o fenoménu vědět, a také o tom, jak se mu vyhnout v běžných každodenních scénářích.

Co je vypalování?

Příklad závažného vypálení OLED displeje na zařízení v obchodě Sprint. Obrázek přes Gameza4.

Pokud jste v minulosti používali plazmové televizory, pravděpodobně jste obeznámeni s vypalováním. Ale i když tomu tak není, je velká šance, že zařízení, které vlastníte, může tímto fenoménem trpět.

Vypálení je v zásadě to, když displej zobrazuje slabý nebo „přízračný“ zbytek obrázku nebo prvku uživatelského rozhraní. Je to obvykle způsobeno vytrvalými a nepohyblivými prvky na displeji, jako je logo v kabelové zpravodajské síti. To znamená, že pokud používáte navigační aplikaci dokonce 15 až 30 minut denně, může dojít k vypálení.

I když to není tak velký problém jako u plazmových televizorů, OLED displeje jsou stále náchylné k vypalování. Podle většiny odborníků je vypalování na technologii zobrazení vlastně nevyhnutelné.

Je to proto, že je to kumulativní. Obrázek nelze nijak „resetovat“. Pokud často zobrazujete aplikaci s nepohyblivými prvky, může dojít k vypálení zařízení.

Podobně se na vypalování nevztahuje záruka. Považuje se to za normální „opotřebení“. Jinými slovy, pokud máte vypálení, neočekávejte, že Apple vaše zařízení zdarma opraví nebo vymění.

Zachování obrazu versus vypálení

Aby bylo jasné, vypalování není retence obrazu. Na první pohled se zdají velmi podobné, ale mezi těmito dvěma problémy se zobrazením je jeden zásadní rozdíl.

Vypálení je trvalé - neexistuje způsob, jak se ho zbavit. Retence obrazu, i když se jeví jako velmi podobná vypalování, nakonec časem zmizí.

Snižují to výrobci?

Ano, prakticky všichni výrobci zařízení implementují nějaký typ taktiky zmírňování na OLED displejích. Jedna taková taktika, kterou váš iPhone již používá, i když si toho nevšimnete, se nazývá posun pixelů.

V zásadě, když váš iPhone zjistí, že je vaše zařízení zapnuté příliš dlouho a vy se na něj nedíváte, nenápadně posune celý obraz displeje o několik pixelů. Není to dokonalá obrana proti vypálení, ale pomáhá.

Vyhněte se vypalovacím tipům

Díky několika jednoduchým tipům můžete OLED displej svého iPhonu nechat déle vypadat nový.

Jak již bylo zmíněno dříve, vypalování nastává, když aplikace trvale zobrazuje statická loga, obsah nebo prvky uživatelského rozhraní.

I když má Apple k dispozici některé zmírňující taktiky, nebude chránit před vypálením, pokud také neprovedete tyto kroky.

  • Vyhněte se statickému obsahu. Pokud nemáte důvod nechat aplikaci na displeji po delší dobu, je nejlepší se jí vyhnout. To nezahrnuje videa, pokud v nich není statický nebo nepohyblivý objekt.
  • Použijte CarPlay. Navigační aplikace jsou proslulé vypalováním, hlavně proto, že je lidé používají často a důsledně. Pokud můžete, použijte místo toho CarPlay nebo zabudovaný zábavní systém vašeho vozidla.
  • Povolte automatický zámek a automatický jas. Automatické uzamčení můžete nastavit v Nastavení -> Displej a jas -> Automatické uzamčení. Lepší je kratší interval. Jas displeje lze nastavit ručně ve stejné nabídce Nastavení.
  • Snižte jas. Vyhýbání se statickému obsahu v iPhonu někdy není možné. Můžete však snížit závažnost vypálení snížením jasu. Vypněte jej ručně pomocí ovládacího centra.
  • Povolit True Tone. Pokud má vaše zařízení displej True Tone, nechte jej povolený. Existuje šance, že to může časem pomoci problém zmírnit, protože modré subpixely jsou nejhoršími pachateli.

Pokud si všimnete určitých prvků uživatelského rozhraní vypálených na displeji, ale chcete vědět, odkud pocházejí, můžete pomocí Screen Time zjistit, které aplikace používáte nejvíce.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohly. Pokud máte jakékoli dotazy nebo připomínky, dejte nám prosím vědět.

Poslední příspěvky