iPhone se nenabíjí? Problémy s portem blesku? Opravit

Nenabíjí se váš iPhone? Když jsem nedávno zjistil, že se to stalo s mým milovaným iPhone, nebyla to výzva; byla to krize! A to vyžadovalo okamžitou pozornost. Myslím teď.

Pokud jste něco jako já, používáte svůj iDevice pořád. Můj iPhone (a často i můj iPad) jde skoro všude, kde jsem, cestuji v kabelkách, kapsách, různých taškách a bundách a samozřejmě v rukou. Je to docela trénink!

Ale všechno to cestování má svou cenu. A naše iDevices se stejně jako mnoho věcí rozpadají a začínají vykazovat známky opotřebení. Jedním z nejčastějších problémů, o kterých na Apple ToolBoxu slyšíme, jsou problémy s iDevices, a zejména iPhony, které se nenabíjejí přes port blesku.

Příběh

Pokud jste jedním z nešťastných iFolků, kteří mají problémy s nabíjením iPhonu, iPadu nebo jiného iDevice pomocí bleskového kabelu, nejste sami. Ve skutečnosti jsem tento problém nedávno zažil sám po dlouhém víkendovém výletu do Vegas se svými přítelkyněmi, mým iPhone a spoustou všech nighterů.

Řekněme, co se stane ve Vegas, raději zůstaň ve Vegas. Můj iPhone určitě měl svůj podíl na zábavě, byl předáván od člověka k člověku a kapsy do kapsy pro selfie a další snímky, které bych si možná NEMĚL pamatovat. Po návratu domů jsem okamžitě připojil svůj iPhone k dobití, zatímco jsem si na dobití dlouho zdříml. Po probuzení jsem rychle zjistil, že se můj iPhone neprobudí, protože nebyl vůbec nabitý ani po více než 5 hodinách zapojených do zdi. Co to sakra?

Ukázalo se, že všechny ty pozdní noční aktivity vedly k velmi špinavému portu blesku na mém iPhone. Když jsem tedy připojil nabíječku k iPhone, nedocházelo ke kontaktu mezi kabelem a portem osvětlení. A když není kontakt, není nabíjení.

Příznaky iPhone se nenabíjí

Pro mě by se můj iPhone jednoduše nenabíjel vůbec. Jiní čtenáři však uvádějí, že jejich iPhony nebo iDevices se připojují přerušovaně - někdy se nabíjejí, někdy se nenabíjejí a někdy dokonce ukazují, že se nabíjí, když se opravdu nenabíjí vůbec. iFolks, kteří mají tento problém, často dostanou autentickou kabelovou zprávu, která se objeví na jejich iDevices při připojení.

Stále další se potýkají s postupně se zhoršujícími problémy při připojování k bleskovému portu pro nabíjení. Zpočátku mohou mít úspěch kroucením kabelu uvnitř portu. Jiní zjistí, že umístění zařízení iDevice a kabelu v určitých úhlech jim zajistí spojení. Stručně řečeno, iFolks používají různé kreativní pohyby kolem manévrů, které pomáhají, ale obvykle jsou velmi dočasné, často fungují pouze jednou. Jakkoli to rozdělíte, je šílené a frustrující, když se váš iPhone nebo iDevice nenabíjí!

Řešení pro iPhone se nenabíjí

Pokud se tedy stejně jako já váš iPhone nenabíjí, je třeba udělat několik věcí, než věc vyhodíte z okna (nebo v horším případě zaplatit za návštěvu nebo náhradní díl s podporou Apple). Pro většinu z nás, problémy s nabíjením je výsledkem zablokování portu osvětlení. Stejně jako nyní zaniklý konektor pro sluchátka má i bleskový port tendenci shromažďovat vlákna, prach a jiné nečistoty z kapsy, kabelky nebo kamkoli, kam je uložíte.

A obvykle to není příliš zřejmé. Bleskový port je docela zatraceně malý a pouhým okem nevypadá jako víc než temná díra. Takže věci často blokují náš přístav, aniž bychom si to uvědomili, dokud nepřijde nevyhnutelné a naše iDevices se nebudou účtovat.

Dalším častým důvodem je mírná koroze, ke které dochází na kontaktech při každodenním vystavení vlhkosti (je ve vzduchu - s tím toho moc neuděláte.) Veškerý vzduch obsahuje vlhkost - některé podnebí více a jiné podnebí méně, běžně se označuje jako vlhkost nebo vodní pára. V každém případě tato vlhkost vede k tenké vrstvě koroze na kovových površích, včetně kontaktů bleskového portu naší iDevice.

Dobrou zprávou je, že port osvětlení se snadno čistí. Jen postupujte opatrně a používejte správné nástroje a techniky.

Postupujte obezřetně

Než vyvoláte svůj vnitřní Mr. Clean, proveďte rychlý kontrolní seznam o stavu vaší nabíječky. Ujistěte se, že váš bleskový kabel není roztřepený, zauzlený nebo dokonce prožvýkaný. Pokud ano, vyměňte jej za nový kabel a zkontrolujte, zda to vyřeší vaše problémy s nabíjením.

A pokud je k dispozici, vyzkoušejte jiný nabíjecí kabel. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budou vaše bleskové kabely certifikovány společností Apple. Tyto certifikované kabely fungují nejlépe s vašimi produkty Apple.

Pokud nabíjíte prostřednictvím počítače, zkuste nabíjet pomocí nabíječky připojené ke zdi a zkontrolujte, zda se váš iPhone nebo jiná zařízení iDevices nabíjí. Někdy USB porty na našich počítačích postrádají sílu k úplnému nabití našich iDevices.

Nakonec zkuste jinou nabíječku a zjistěte, zda je problém ve vaší nabíjecí jednotce. Pokud nemáte další nabíječku, zeptejte se člena rodiny, přítele, souseda nebo dokonce navštivte obchod s jablky nebo prodejce.

Čištění portu osvětlení

Za prvé, zjevné, ale musí být řečené prohlášení: Před zahájením některého z níže uvedených kroků čištění vypněte iPhone!Nezapomeňte, že když zasunete zástrčku do bleskového portu, může se na zadní straně zhutnit prach nebo prach. I když uvnitř bleskového portu možná nic nevidíte, je pravděpodobné, že v zadní části je špína a chuchvalce.

Pro podezření na korozi

 • Odpojte a znovu připojte bleskový kabel (nejméně 7-8krát)
  • leští korozi
 • Použijte elektrický čistič kontaktů
  • Odstraňuje olej, nečistoty a korozi
  • Nastříkejte na Q-Tip a poté jemně zasuňte Q-Tip do bleskového portu nebo nejprve očistěte kabelovou zástrčku a poté zasuňte očištěnou zástrčku do zásuvky a pohybem ji očistěte port iDevice
   • NESTŘÍKEJTE přímo do bleskového portu
    • Tlak z elektronických čističů kontaktů může způsobit poškození okolních částí (například mikrofonů)
  • Vyčistěte všechny kontakty na kabelu a na iDevice
  • Dovolit; před použitím (minimálně 30 sekund)

Pro prach, nečistoty a nečistoty

 1. Oškrábejte vnitřek portu plastovým nebo dřevěným párátkem, nepoužívaným štětcem na make-up s nylonovými štětinami nebo něčím podobným
  1. Odstraní většinu vašich tukových shluků vláken, nečistot a prachu
  2. Je-li to možné, oholejte ostrým nožem dřevěné párátko, aby bylo velmi tenké
 2. Zkontrolujte hluboko uvnitř portu pomocí baterky a lupy, pokud jsou k dispozici
  1. Hledejte nečistoty ucpané v rozích a dole
   1. Pokud jsou rohy nebo dno stále znečištěné, použijte kancelářskou sponku nebo jinou silnou sondu (například zubní flossy nebo mezizubní kartáčky) a nečistoty opatrně seškrábněte, abyste je uvolnili, a odstraňte je
 3. Postříkejte svůj bleskový port trochou konzervovaného stlačeného vzduchu
 4. Použijte Q-Tip namočený v alkoholu a vložte jej do portu
  1. Jemně vyčistěte uvnitř portu
 5. Umístěte přes port chirurgickou gázu nebo kousek čisticího ubrousku a vtlačte jej dovnitř pomocí hlavy bleskového kabelu
  1. Gáza nebo utěrka zachycuje nečistoty a špínu a ucpává vnitřky přístavu

Nezapomeňte vždy nechat minutu nebo dvě na to, aby port vyschl, při použití konzervovaného vzduchu nebo tření alkoholu. Jsou navrženy tak, aby se rychle vypařily, ale osvědčeným postupem je počkat, než se vrátíte k použití, jen chvíli počkat.

Po dokončení čištění zapněte iDevice, připojte bleskový kabel a zkontrolujte, zda se zařízení začíná nabíjet.

Další tipy na čištění naleznete v našem článku o opravě telefonů iPhone zaseknutých v režimu sluchátek.

Stále se nenabíjí?

Pokud se váš iPhone nenabíjí, ověřte, zda kabel i nabíječka fungují s jiným zařízením iDevice. Pokud ano, proveďte tvrdý reset podržením tlačítka Domů nebo tlačítka pro snížení hlasitosti a uvolněním tlačítka napájení, jakmile se zobrazí logo Apple. V situacích, kdy se váš iPhone stále nenabíjí, znovu vyčistěte a proveďte další tvrdý reset.

V době, kdy se váš iPhone stále nenabíjí, zkontrolujte, zda jste aktuálně zaregistrováni v AppleCare, a pokud ano, kontaktujte podporu Apple. Pokud není součástí AppleCare, zvažte opravu DYI a výměnu bleskového konektoru sami.

Zasekli jste se v režimu sluchátek?

Podívejte se na naše video!

Zabalit to

Zjištění, že naše iDevices nejsou jejich obvyklé já, je velmi frustrující. Naše iPhony jsou tolik naší součástí, jdou tam, kam jdeme, a pomáhají nám usnadnit, zbohatnout a snad i zlepšit náš život. Připojení a nabíjení je druhá přirozenost. Ani nepřemýšlíme, kromě případů, kdy na to musíme myslet, tj. Když ta zatracená věc nefunguje.

Pokud zjistíte, že se váš iPhone nebo jiné zařízení iDevice nenabíjí nebo vykazuje hodně přerušovaného chování při nabíjení, doufáme, že vás výše uvedené tipy vrátily do pořádku. Dopředu zkuste váš iPhone občas pořádně vyčistit. Když tedy přejedete prstem všechny tyto otisky prstů, zvedněte vybraný čisticí nástroj a bleskový port rychle oprášte. Přemýšlejte o tom jako o preventivní péči. Unce prevence má cenu vyléčení - nebo v případě našich iDevices mnoho britských liber šterlinků (nebo egyptských, libanonských nebo ve vámi vybraných librách) společnosti Apple Care.

Naštěstí ve většině případů je řešením vyčistit připojení na portu iPhone i na nabíjecím kabelu. Je to tak jednoduché!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found