Co dělat, pokud Netflix není kompatibilní s vaším iPadem

Netflix změnil svět. Služby streamování předplatného dnes dominují televizní scéně - dokonce i Apple se plánuje zapojit - a to vše díky Netflixu. Ale jak svět křičí do budoucnosti, některá naše zařízení zůstávají v prachu.

Uživatelé se staršími zařízeními - například iPad 2 nebo původní iPad mini - tento pocit dobře znají. Nejen, že nemohou spouštět nejnovější aktualizace softwaru, ale také si nemohou stáhnout Netflix z App Store, protože „není kompatibilní“ s jejich iPadem.

Bez Netflixu je těžké držet krok s nejnovějšími show. V tomto příspěvku jsme tedy vysvětlili, jak můžete ještě pořád stáhněte si Netflix do svého iPadu, i když se uvádí, že není kompatibilní.

Proč není Netflix kompatibilní s mým iPadem?

Výkon zpracování iPadů je stále lepší a lepší.

Váš iPad je omezen zpracovatelským čipem uvnitř. IPad 2 byl uveden na trh s 32bitovým čipem A5, ale letošní iPad Pro je vybaven 64bitovým čipem A12X Bionic. Podle Geekbench je to 15 až 30krát výkonnější než v iPadu 2!

Jak se technologie Apple vylepšuje, vyvíjejí nový software, aby toho mohli využívat. To je skvělé pro nové majitele zařízení, ale nakonec to znamená, že starší zařízení nemohou držet krok s novými verzemi softwaru.

Navzdory tomu, že Apple plánuje vydat iPadOS a iOS 13 později v tomto roce, je iPad 2 stále omezen na iOS 9. Prostě postrádá možnost spouštět novější software.

Kde přichází Netflix?

Každá aplikace potřebuje aktualizace, aby fungovala bez problémů.

Vývojáři aplikací musí své aplikace neustále aktualizovat, aby fungovali na nejnovějších verzích softwaru. Jak to pokračuje, nemohou také nadále udržovat starší verze aplikací pro zastaralý software.

Postupem času se u těchto starších verzí objevují další a další problémy, které se neopraví. Nakonec je vývojáři aplikací úplně odstraní z oběhu. Když k tomu dojde, aplikace nebude k dispozici pro uživatele se staršími zařízeními.

To se téměř, ale ne úplně, stalo u aplikace Netflix.

S jakým softwarem je Netflix stále kompatibilní?

Nejnovější aplikace Netflix aktuálně podporuje iOS 11 nebo novější. Pokud na vašem zařízení běží starší software, nemůžete si stáhnout nejnovější verzi Netflixu z App Store.

Pokud však vaše zařízení používá alespoň iOS 5, můžete si stále stáhnout starší verzi Netflixu, která je kompatibilní se softwarem vašeho iPadu

Jaký software běží na mém iPadu?

Je užitečné vědět, jaký software aktuálně používáte, abyste zjistili, zda by vám měl být Netflix k dispozici nebo ne. Můžete to udělat z aplikace Nastavení na iPadu.

Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte dolů a najděte sekci Obecné. V další nabídce klepnutím na About zobrazíte informace o vašem zařízení. Aktuální software najdete na této stránce vedle „Verze“ nebo „Verze softwaru“.

Na stránce O aplikaci zjistíte, jakou verzi softwaru používáte.

Nejnovější verze Netflixu je kompatibilní s iOS 11 nebo novějším. Předchozí verze Netflixu jsou stále k dispozici pro iOS 5 nebo novější.

Jak stáhnu starší verze aplikace Netflix?

Netflix zpřístupňuje starší verze své aplikace pouze předchozím uživatelům.

Přestože jsou starší verze aplikace Netflix stále k dispozici, při pokusu o jejich stažení z App Store se může zobrazit zpráva „Netflix není s tímto iPadem kompatibilní.“

Je to proto, že Netflix zpřístupňuje předchozí verze své aplikace pouze uživatelům, kteří si ji již v minulosti stáhli.

Pokud jste si Netflix stáhli dříve, zkuste jej najít na stránce Zakoupeno v aplikaci App Store. To je jediné místo, kde můžete získat jeho starší verze. Pokud na stránce Zakoupeno chybí Netflix, klikněte sem.

Když na stránce Zakoupené klepnete na ikonu cloudu a znovu stáhnete Netflix, mělo by se zobrazit upozornění nabízející poslední kompatibilní verzi této aplikace. Klepněte na Stáhnout, et voila! Na iPadu získáte starou verzi Netflixu.

Musíte znovu stáhnout Netflix ze stránky Zakoupeno v App Store.

Nebojte se, pokud jste si Netflix nikdy předtím nestáhli, stále můžete vyzkoušet několik věcí.

1. Aktualizujte na svůj iPad kompatibilní software kompatibilní s Netflix

Téměř každé zařízení vydané po roce 2012 je kompatibilní s iOS 11 nebo novějším. Pokud jste to ještě neudělali, zkuste iPad aktualizovat na iOS 11 nebo novější. Nejjednodušší způsob, jak získat Netflix do iPadu, je-li to možné, je aktualizovat jej a stáhnout Netflix z App Store.

Jak mohu aktualizovat software na svém iPadu?

  1. Připojte svůj iPad k internetu pomocí Wi-Fi. Zkontrolujte, zda je připojeno, a to načtením nové webové stránky v Safari nebo streamováním videa na YouTube.
  2. Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte na Obecné> Aktualizace softwaru.
  3. Počkejte, až váš iPad zkontroluje nové aktualizace, stáhněte a nainstalujte všechny dostupné aktualizace.

    Pokud můžete svůj iPad aktualizovat na iOS 11 nebo novější, můžete si stáhnout nejnovější verzi Netflixu.

2. Stáhněte si Netflix ze zařízení, na kterém je spuštěn kompatibilní software

Zkuste stáhnout Netflix z kompatibilního zařízení a zpřístupnit jej na iPadu.

Mnoho z nás má několik zařízení Apple: iPad, iPhone a možná i iPod touch. Pokud máte přístup k dalším zařízením se systémem iOS 11 nebo novějším, stáhněte si Netflix z tohoto zařízení, aby se zobrazil na stránce Zakoupeno ve vašem starším iPadu.

Ať už používáte jakékoli zařízení, je to musí být přihlášen ke svému účtu Apple ID, když si stáhnete Netflix. Jinak se Netflix na vašem iPadu neobjeví v seznamu Zakoupeno.

Zkontrolujte účet, ke kterému jste přihlášeni na každém zařízení, v Nastavení> App Store. V případě potřeby dočasně změňte účty na novějším zařízení Apple.

3. Stáhněte si Netflix pomocí starší verze iTunes

iTunes prošly mnoha změnami a nyní je úplně na cestě ven. Předchozí verze iTunes (12.6.5 nebo starší) však měly možnost stahovat aplikace pro iOS. Můžete jej použít ke stažení Netflixu v iTunes a jeho zobrazení na stránce Zakoupeno ve vašem iPadu.

Pokud již máte v počítači iTunes, zkontrolujte, jakou verzi máte:

  • Na počítači Mac: Otevřete iTunes a na liště nabídek přejděte na iTunes> O iTunes.
  • Na PC: Otevřete iTunes a na panelu nabídek přejděte na Nápověda> O iTunes.

    V okně O aplikaci zjistíte, jakou verzi iTunes máte.

Pokud máte iTunes 12.6.5 nebo starší, kliknutím sem si stáhněte Netflix a zpřístupněte jej na nekompatibilním iPadu. Jinak postupujte podle následujících pokynů a nainstalujte dřívější verzi iTunes.

Starší verzi iTunes bohužel nemůžete nainstalovat, pokud je v počítači Mac spuštěn macOS Mojave nebo novější. V takovém případě se musíte držet dalších řešení, která jsme navrhli.

Jak do počítače nainstaluji iTunes 12.6.5 nebo starší?

Pokud již máte v počítači iTunes, vytvořte si pomocí tohoto odkazu zálohu vaší knihovny médií iTunes. Chrání váš obsah iTunes před přepsáním druhou verzí iTunes.

ITunes 12.6.5 si můžete stáhnout z této stránky na webu společnosti Apple. Případně kliknutím sem stáhněte další verze iTunes.

Měli byste být schopni jej spustit společně s existujícími verzemi iTunes v počítači. Pokud to ale nemůžete, odinstalujte iTunes úplně pomocí tohoto odkazu. Není možné to provést, pokud na vašem Macu běží macOS Mojave nebo novější.

Jak stáhnu Netflix pomocí iTunes 12.6.5?

Otevřete iTunes a v rozevírací nabídce vyberte možnost Aplikace. Klikněte na tlačítko App Store a vyhledejte Netflix. Ujistěte se, že jste přihlášeni ke stejnému účtu Apple ID, který používáte ve svém iPadu, a poté si stáhněte aplikaci Netflix do počítače.

iTunes 12.6.5 má vestavěnou verzi App Store.

Poté, co si iTunes stáhnou Netflix, měli byste je najít na stránce zakoupené v App Store na iPadu.

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl rozběhnout Netflix na vašem iPadu, přestože původně tvrdil, že není kompatibilní. Dejte nám vědět v komentářích, co pro vás fungovalo, a užijte si ohromný svět představení Netflix, který na váš iPad čeká!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found