Jak nastavit a používat Apple Music

Streamovací hudební služba společnosti Apple je nyní základem mnoha portfolií zařízení iFolks. K dnešnímu dni společnost Apple Music nashromáždila a počítá více než 25 milionů předplatitelů. Pro společnost obsluhující více než 1 miliardu aktivních zařízení je však 15 milionů pouhým zlomkem zákazníků společnosti Apple.

Pokud patříte k těm, kteří odložili šanci dát Apple Music šanci, nikdy nebyl lepší čas než nyní. Služba se za posledních pár let dramaticky zlepšila a k zásadní revizi Apple Music došlo u iOS 10. Nejdůležitější je, že aplikace Hudba zaznamenala tolik potřebný redesign, který by řešil stížnosti na matoucí uživatelské rozhraní aplikace a nafouklý design.

Jste připraveni se ponořit do Apple Music? Pojďme to nastavit a začneme s touto službou předplatného hudby.

Apple Music: Proces snadného nastavení

Apple vyrábí Začínáme s Apple Music co nejjednodušší. Při prvním otevření aplikace Hudba na novém iPhonu nebo iPadu vás pozdraví zpráva s dotazem, zda se chcete připojit k Apple Music. Pokud jste zprávu předtím odmítli, najdete možnost registrace ke službě v části Pro vás aplikace.

Pokud jste si Apple Music ještě nikdy předplatili, můžete si službu vyzkoušet na 3 měsíce zdarma. Stačí klepnout na možnost a spustit tříměsíční bezplatnou zkušební verzi v sekci Pro vás. Dále musíte zvolit typ členství mezi studentem, jednotlivcem nebo rodinou. Cena každé úrovně je 4,99 $, 9,99 $ a 14,99 $ měsíčně.

Po přihlášení vás Apple provede úvodním nastavením a vy si vyberete několik žánrů a umělců, které se vám líbí. Toto je první krok procesu personalizace služby a přizpůsobení hudební chuti. A nikdy se to nezastaví! Čím více Apple Music používáte, Apple i nadále přizpůsobuje vaši hudbu.

Používání Apple Music

Jak již bylo zmíněno, Apple obdržel velké množství chyb za počáteční a velmi matoucí rozložení aplikace Hudba. Naštěstí je to v iOS 10 a novějších opraveno, ale pokud používáte starší iOS, můžete se do Apple Music nyní ponořit, pokud znáte několik základních informací.

V systému iOS 9 nebo nižším je aplikace Hudba rozdělena na pět karet umístěných ve spodní části aplikace. Karta Rádio uprostřed je samozřejmostí a lze ji snadno zjistit. Moje rada je ignorovat kartu Připojit. To je v iOS 10 stejně pryč.

Na kartě Pro vás žijí osobní doporučení šitá na míru „pro vás“. Na kartě Nová jsou návrhy podle toho, co je aktuálně nové a trendy.

Zůstává nám karta Moje hudba, kde pravděpodobně trávíte většinu času v aplikaci Hudba. To je místo, kde žije vaše hudba a kde Apple Music ve své současné iteraci zaostává. Aniž bychom se příliš zabývali plevelem, stačí říci, že snaha společnosti Apple o prolínání osobních knihoven, které si uživatelé iTunes vybudovali v průběhu let s Apple Music, byla obrovská bolest hlavy.

Zdá se, že Apple opravil mnoho z těchto problémů a slíbil, že v iOS 10 a 11 bude zážitek ještě lepší. Vždy je však dobré mít osobní digitální knihovnu zálohovanou někde jinde než iTunes. A konečně, schopnost přikázat Siri, aby začal hrát jakoukoli skladbu v katalogu Apple Music, je vynikajícím a jedinečným dotekem služby.

Odstraňování problémů s Apple Music? Podívejte se na naše video tipy!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found