10 skrytých funkcí zařízení iPhone X

Bar žádný; iPhone X je nejzajímavější produkt, jaký Apple v posledních letech vydal. Je to první přepracovaný iPhone po dlouhé době; není zde žádné tlačítko Domů, displej je od okraje k okraji, Face ID je vynikající a seznam pokračuje. Je to zbrusu nový den a s ním jsou některé úžasné skryté funkce iPhonu X, které čekají na objevení!

Kvůli změnám designu se iPhone X spoléhá na Face ID a gesta. Uživatelé iPhonu X se musí znovu naučit primární navigaci v iPhonu, ale rozhraní založené na gestech umožňuje některé výkonné nové možnosti. Face ID také otevírá nové funkce a existuje spousta nových a ne tak zjevných funkcí rozpoznávání obličeje. Zde je několik skrytých pod povrchem iPhone X, díky nimž je používání zařízení ještě příjemnější.

Skryté funkce iPhone X: Vše s Face ID

Face ID je jednou z hlavních funkcí iPhonu X. Rozpoznávání obličeje na iPhonu otevřelo dveře k některým úhledným trikům, které si pravděpodobně neuvědomujete, že se na iPhonu X dějí.

Chytrá upozornění

Když se podíváte na oznámení na vašem iPhone X, uvidíte náhled zpráv, e-mailů atd. Pokud byste však nebyli, nebyl by žádný náhled. IPhone X používá Face ID, aby se ujistil, že kontrolujete oznámení před odhalením náhledu. Intuitivní.

Stmívání displeje

V minulosti bylo čtení zpráv nebo kontrola Twitteru na iPhonu vždy přerušeno neustálou nutností neustále klepat na ztlumený displej iPhonu každých 30 sekund. Na iPhonu X už tato malá mrzutost není. Před ztlumením displeje přední fotoaparát zkontroluje, zda je na obrazovce vaše pozornost. Pokud ano, zůstane svítit. Už žádné neustálé klepání.

Nižší hlasitost

Podobná funkce platí i v případě, že používáte iPhone a přijde oznámení nebo hovor. Pokud je hlasitost iPhonu zcela nahoře, fotoaparát zkontroluje vaši pozornost, než vydá výstrahu. Pokud si všimne, že používáte telefon, bude zvuk ztišen. Totéž platí i pro funkci Alarm. Jakmile iPhone X rozpozná váš FaceID, automaticky sníží hlasitost alarmu.

Zakázat detekci obličeje

Konsenzus je, že rychlost Face ID je někde mezi první a druhou generací Touch ID senzoru. Face ID po vybalení zkontroluje vaši pozornost před odemknutím, což zřejmě trvá další zlomek sekundy. V Nastavení je však možnost vypnout detekci pozornosti. I když je to méně bezpečné, osobně jsem se nedostal do situace, kdy je nutná další vrstva. Také to trochu zrychluje Face ID.

Klepnutím probudíte na iPhone X

Jedním z nejzákladnějších způsobů použití tlačítka Domů je probuzení iPhonu a kontrola času. U iPhone X je tento jednoduchý úkol mnohem lépe zvládnutelný. Nyní můžete displej probudit klepnutím kdekoli na obrazovce. Po několika dnech se z toho stala téměř bezhlavá reakce, kdykoli potřebuji probudit displej.

Upgrade multitaskingu

S iPhone X jsou pryč dny, kdy jste dvakrát klikli na tlačítko Domů a spustili tak multitasking. Přepínač multitaskingu lze nyní spustit přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky a buď podržením prstu na skle, nebo přejetím ze spodní části směrem k pravé straně obrazovky.

Nejlepší funkcí multitaskingu je však možnost konečného přepínání mezi aplikacemi jediným gestem. V minulosti bylo přepínání mezi aplikacemi na iPhonu vždy zatěžující. Nyní stačí přejet prstem zleva doprava po domovském indikátoru (všudypřítomný vodorovný pruh ve spodní části obrazovky zařízení iPhone X). Díky tomu můžete rychle přepínat mezi aplikacemi.

Dosažitelnost není pryč

Nebylo jasné, zda bude Reachability k dispozici na iPhonu X. S 5,8 ”displejem je dosažení horní části iPhonu X pro většinu z nás obouruční záležitost. Naštěstí je dosažitelnost možností, kterou lze zapnout v nabídce Přístupnost v aplikaci Nastavení.

Po aktivaci můžete přejetím prstem dolů po domovském indikátoru spustit dosah. Gesto trvá několik pokusů, než se dostane na kloub, ale je hezké, že tato funkce stále existuje.

Rychle deaktivujte Face ID

Pokud se někdy ocitnete v situaci, kdy chcete zabránit tomu, aby vás někdo nutil odemykat iPhone pomocí Face ID, můžete podržením postranního tlačítka a jednoho z tlačítek hlasitosti na iPhone X deaktivovat Face ID. Jediným způsobem, jak se do iPhonu dostat, je zadat svůj přístupový kód.

Zoom videa

Široký poměr stran iPhone X znamená, že vaše videa jsou po stranách v krabici. Pokud však sledujete televizní pořad, film nebo video v podporovaných aplikacích (tj. YouTube byl aktualizován, aby tuto funkci podporoval), můžete přiblížením přiblížit video a zaplnit celou obrazovku. Tím se odřízne část videa, ale pro jednoho mi připadá poutavé sledovat video na celé obrazovce iPhone X. Pamatujte, že zářez vám může i při tomto přístupu trochu lezet na nervy.

Animoji Character Change

Animojis na iPhonu X se dnes stal nejoblíbenější funkcí smartphonu. Nahrávání animoji pomocí zařízení iPhone X je snadné a velmi intuitivní. Skrytý trik spočívá v změně znaku animoji po nahrání zprávy. Můžete přejetím prstem mezi různými animoji a změnit video i po dokončení nahrávání pomocí jednoho. Jděte do toho a vyzkoušejte to!

Doufám, že vám tyto tipy byly užitečné. Objevili jste nějaké skryté tipy pro iPhone X? Dovolte nám

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found