Jak otevřít soubor Keynote (.key) v Powerpointu na vašem PC (Windows a Office)

Vytváříte prezentace na svém domácím počítači Mac nebo na cestách na iPadu pomocí Keynote, ale pak je potřebujete převést na Powerpoint, abyste je mohli používat při práci na počítači se systémem Windows? Nebo vise-verse, musíte pracovat s prezentací Powerpoint na Macu nebo iPadu pomocí Keynote? Možná jste právě dostali prezentaci Keynote od kolegy nebo hostujícího Presenter / Lecturer a potřebujete ji převést na Powerpoint. Studna, dobrou zprávou je, že otevřít soubor Keynote (.key) v Powerpointu je snazší, než si myslíte!

Prezentační software Apple Keynote je navržen tak, aby na vašem Macu a iPadu vytvářel nádherné prezentace, které vynikají od svého slavnějšího protějšku Microsoftu, Powerpointu. Dokumenty prezentace Keynote se ukládají jako soubory ve formátu Keynote s příponou „.key“.

Keynote je program Apple, a proto je k dispozici pouze pro Apple Mac a iDevices, neexistuje žádná verze pro Windows. Protože Keynote musí být nainstalován v počítači, který používáte k přehrávání souborů Keynote, Windows nemohou přehrávat žádné soubory Keynote. ALE, pokud jste vytvořili prezentaci v Keynote, ale nyní ji potřebujete migrovat do Powerpointu, existuje relativně bezbolestný způsob převodu prezentace, který vám umožní prohlížet, upravovat a přehrávat v systému Microsoft Windows.

Podle těchto rychlých tipů otevřete prezentace Keynote v PowerPointu

 • Pro počítače Mac Soubor> Exportovat do> PowerPoint
 • Na iPadech a dalších iDevices, Tlačítko Sdílet> Odeslat kopii> PowerPoint
 • Použijte web iCloudu pomocí prohlížeče, jako je Safari nebo Chrome, a vyberte siNastavení> Stáhnout kopii
 • Vyzkoušejte Prohlížeč souborů jiného výrobce

Otevřete soubor Keynote (.key) v aplikaci Powerpoint: Export do PPT

Pokud jste vytvořili nebo přijali prezentaci vytvořenou v Keynote, postupujte podle pokynů k otevření, zobrazení a úpravách tohoto souboru ve Windows pomocí aplikace Powerpoint

 1. S Keynote EXPORTUJETE svou prezentaci Keynote do dokumentu aplikace Powerpoint. Prezentace Keynote se poté uloží jako soubory Powerpoint (.ppt nebo pptx). Chcete-li to provést, spusťte aplikaci Keynote a poté otevřete prezentaci. Vybrat Soubor> Exportovat do> Powerpoint…. A hotovo!
 2. Na iPadu je stejně snadné pomocí exportu do PowerPointu. Vytvářejte nebo pracujte na svých prezentacích na iPadu a poté je pošlete e-mailem na svůj pracovní účet, převedený na PowerPoint prostřednictvím vašeho iPadu!
 3. Pokud jste obdrželi prezentaci Keynote, ale nemáte nainstalovaný iPad pro Mac s Keynote, požádejte osobu, která poslala snímky Keynote (nebo kohokoli, kdo má aplikaci), aby soubor Keynote uložil jako prezentaci PowerPoint. Poté odešle soubor ppt nebo pptx a vy jej otevřete a upravíte v počítači se systémem Windows.

Exportujte soubor z Keynote do Powerpointu pomocí iPadu

Chcete-li exportovat soubor do aplikace Powerpoint, vytvořte kopii souboru, až budete připraveni jej odeslat

 1. Ve správci prezentací klepněte na tlačítko Sdílet
 2. Klepněte na „Odeslat kopii
 3. Vyberte dokument, který chcete odeslat
 4. Vyberte formát Microsoft PowerPoint (.pptx)
 5. Vyberte, jak chcete soubor odeslat (přes Mail, DropBox atd.)
 6. Dokončete proces odesílání

Úvahy

 • Při exportu do aplikace PowerPoint nahradí všechna nerozpoznaná písma svými systémově rozpoznanými písmy. Společnost Microsoft také nahradí vaše animace a přechody srovnatelnými animacemi a přechody Office.

Otevřete soubor Keynote (.key) v Powerpointu: iCloud, vaše další možnost

Na iCloudu je něco úžasného - umožňuje vašemu PC s Windows používat iWork také! Když používáte iWork pro iCloud, přistupujete ke všem svým prezentacím v jakémkoli webovém prohlížeči Mac nebo Windows PC. Keynote pro iCloud vám umožňuje otevírat, pracovat a sdílet soubory z libovolného počítače se systémem Windows nebo z libovolného počítače připojeného k internetu s nainstalovaným podporovaným prohlížečem.

Stačí se přihlásit na iCloud.com, otevřít Keynote a začít s úpravami. Abyste mohli pracovat v Keynote pro iCloud, musíte upgradovat svůj účet iCloud, abyste mohli používat iCloud Drive nebo aplikaci Soubory. Keynote pro iCloud navíc může stahovat pouze soubory .pptx, nikoli .ppt.

Web Apple iCloud a iWork dokonce převádějí vaše prezentace Keynote do souborů Powerpoint. Zde je postup:

 • Navštivte icloud.com
 • Přihlaste se pomocí svého Apple ID a hesla. Pokud žádný nemáte, vytvořte si ho
 • Po přihlášení vyberte Keynote
 • Přejděte do nabídky Nastavení a nahrajte svou prezentaci Keynote

 • Poklepejte na prezentaci, kterou jste právě nahráli
 • Vyberte „Stáhnout kopii…”Pak vyberte Powerpoint
 • Poté stačí otevřít soubor Powerpoint obvyklým způsobem v počítači se systémem Windows

Super tip! A úžasné je, že po vašich úpravách můžete použít stejný nástroj iCloud iWork k převedení prezentace zpět do souboru Keynote

Prezentujte pomocí iCloudu, není nutné stahování ani export!

Prezentace prezentace Keynote prostřednictvím libovolného aktuálního prohlížeče je snadná! Stačí otevřít okno prohlížeče (včetně Internet Explorer / Chrome / Firefox / Safari ve Windows) napište na iCloud.com a přihlaste se, jakmile tam vyberete Keynote pro iCloud. Otevřete prezentaci a klikněte na tlačítko Přehrát - hotovo! Keynote na iCloudu také umožňuje úpravy online bez nutnosti stahování.

Dbejte na svá písma

S iCloudem vaše Místní písma pro Mac se nepřenášejí do iCloudu, takže se ujistěte, že používáte systémová písma, která sdílí váš počítač i iCloud. Pokud používáte místní písma, iCloud je nahradí systémovým písmem. V Keynotu na iCloudu se některé přechody a animace nemusí přehrávat plynule, v závislosti na aktuálním připojení k internetu.

Máte obavy o písma a kvalitu přechodu / animace? Pak zvažte uložení souboru jako filmu QuickTime. Quicktime zachovává všechna stejná písma a stejné efekty. Vaše prezentace je samozřejmě pouze viditelná - nejsou možné žádné změny ani úpravy. Pokud se vydáte touto cestou, zkontrolujte, zda je v počítači se systémem Windows, který používáte, nainstalován program Quicktime.

Zvažte iPad

IPad je skvělý způsob, jak prezentovat snímky Keynote na obchodních jednáních, větších prezentacích a dokonce i ve třídě. Pokud používáte projektor nebo velký displej, musíte (nebo technici) přepnout vstup projektoru z počítače (nebo jiného zařízení) na iPad.

Ale musíte získejte adaptér Lightning na VGA pro iPad pro připojení k projektoru nebo displeji. A iPady mají další výhody v tom, že umožňují snadné poznámky na obrazovce přímo nad snímky Keynote!

Použijte prohlížeč souborů nebo převaděč třetích stran

Další možností je použít program pro otvírání souborů, jako je File Viewer Lite, který otevírá různé formáty. U mnoha z těchto programů otevíráte prezentace Keynote, abyste je mohli zkontrolovat nebo prezentovat - ale nejsou povoleny žádné úpravy ani změny.

Nebo zvolte převaděč souborů, jako je Zamzar nebo CloudConvert, který převede vaše klíčové soubory ve formátu PPT (Powerpoint) nebo PDF.

Jdete jinou cestou? Powerpoint do Keynote?

Nikdy nebylo jednodušší vzít si prezentaci Microsoft Powerpoint z počítače se systémem Windows (nebo Powerpoint pro Mac) a importovat ji do Keynote. A Keynote nyní podporuje více funkcí aplikace Powerpoint, jako je komentování, podmíněné formátování a dokonce bublinové grafy. Konkrétní podrobnosti o tom, jaké funkce jsou kompatibilní s Keynote, najdete na stránkách kompatibility společnosti Apple.

Díky Keynote je otevírání powerpointových prezentací velmi snadné. Prostě otevřete Keynote na počítači Mac, vyberte import existujícího souboru a vyberte prezentaci PowerPoint. A je to!

Keynote podporuje nahrávání aplikací Microsoft PowerPoint (.pptx) a Office 97 nebo novější (.ppt)

Nahrajte soubor Powerpoint do Keynote pro iCloud

 1. Přihlaste se ke svému účtu iCloud
 2. Klikněte na Keynote
 3. Přetáhněte soubor, který chcete nahrát, do správce prezentací a vyberte Nahrát prezentaci…
 4. Vyhledejte a vyberte soubor na počítači se systémem Windows nebo Mac
 5. Váš soubor se zobrazí v Keynote pro iCloud

Otevřete soubor Powerpoint na iPadu

 1. Odešlete prezentaci Powerpoint e-mailem nebo nahrajte na iCloud Drive, DropBox, Google Drive nebo jinou službu cloudového úložiště
 2. Přejděte do aplikace cloudu úložiště a vyberte přílohu. Když se otevře, klepněte na soubor a potom klepněte na tlačítko Sdílet. Klepněte na Kopírovat do Keynote
 3. Váš iPad importuje a automaticky převede soubor do Keynote
 4. Po otevření souboru se může zobrazit zpráva, že soubor byl naposledy upraven v jiné aplikaci, než je nejnovější verze Keynote pro iOS, nebo že Keynote nepodporuje některé aspekty původní prezentace
  1. Keynote vám umožní vědět přesné věci, které nepodporuje, nebo pokud nahradil věci, jako jsou písma

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found