Pokud máte problémy s tiskárnou v systému macOS Catalina, postupujte podle těchto tipů

Po upgradu na macOS Catalina se mohou vyskytnout problémy při pokusu o tisk čehokoli z počítače Mac. Toto je zčásti častý problém, protože Catalina odstraňuje 32bitové aplikace, na které může vaše tiskárna záviset.

Pravděpodobně je fér říci, že jsme všichni už strávili příliš mnoho svého života pokusem o tisk tiskáren. Ušetřete si tedy čas a podle níže uvedených pokynů to rychle napravíte.

Pro macOS Catalina potřebujete 64bitový ovladač tiskárny

Catalina je první macOS, který používá výhradně 64bitové aplikace.

Nejnovější aktualizace softwaru společnosti Apple zvyšuje výkon vašeho počítače Mac tím, že ztrácí 32bitovou architekturu. Vývojáři aplikací používali tuto architekturu dříve, než ji nahradila 64bitová technologie, a poskytovala tak rychlejší výkon a více paměti.

Apple vysvětluje, že 32bitové aplikace neposkytují prémiové uživatelské prostředí, pro které je Mac určen. Takže již nejsou kompatibilní.

Většina vývojářů aplikací v tomto směru předbíhá hru, protože Apple již několik let pracuje na přechodu na 64bitové aplikace a již vydal 64bitové verze svých aplikací.

Stále však existuje spousta „starších“ aplikací, které vývojáři upgradovali na 64bitové.

Jak souvisí 64bitové aplikace s problémy s tiskárnou macOS Catalina?

Pokud vaše tiskárna potřebuje ovladač pro práci s Macem, potřebujete 64bitovou verzi ovladače pro macOS Catalina. Většina výrobců tiskáren již vydala 64bitové aktualizace svých ovladačů, takže byste měli zkontrolovat nové aktualizace.

Ukončené tiskárny nemusí nikdy získat 64bitový ovladač, takže je velmi obtížné řešit problémy s nimi v systému macOS Catalina.

Na webu výrobce získáte nejnovější software pro použití s ​​vaší tiskárnou. Pokud nenabízejí 64bitový ovladač, máte čtyři možnosti:

 1. Obraťte se na výrobce a požádejte ho o vývoj 64bitového ovladače.
 2. Nebo najděte alternativní aplikaci, ovladač nebo tiskárnu, která funguje v 64bitových verzích.

Jak zjistím, které aplikace jsou na mém počítači Mac 64bitové?

 1. Na řádku nabídek přejděte na > About This Mac> System Report.
 2. Přejděte dolů na „Software“ a vyberte „Aplikace“.
 3. Najděte a vyberte příslušnou aplikaci ze seznamu v horní části okna.
 4. Vedle části „Druh“ aplikace je uvedeno 64bitové nebo 32bitové.
V seznamu aplikací vyhledejte příslušný ovladač tiskárny nebo software.

Co dělat, pokud v systému macOS Catalina stále máte problémy s tiskárnou

Pokud vaše tiskárna nepoužívá ovladač nebo pokud již máte nainstalovaný 64bitový ovladač, vyřešte pomocí níže uvedených pokynů další běžné problémy s tiskárnou v systému macOS Catalina.

Dejte nám vědět, který krok to opraví, v komentářích v dolní části tohoto příspěvku.

Krok 1. Zkontrolujte kompatibilitu tiskárny

Moderní tiskárny obvykle podporují technologii bez ovladačů, což vám umožňuje tisknout z libovolného počítače bez instalace dalšího softwaru. Někdy to přichází v podobě AirPrint od společnosti Apple, který také umožňuje tisknout přímo ze zařízení iOS a iPadOS.

I když vaše tiskárna nepoužívá ovladač, musíte se ujistit, že je kompatibilní s počítačem Mac. Podívejte se na seznam kompatibilních tiskáren společnosti Apple:

  Krok 2. Restartujte tiskárnu a Mac

  Tiskárnu byste měli vypínat a zapínat, stejně jako u čehokoli jiného, ​​co přestane správně fungovat. Nezapomeňte tiskárnu restartovat pomocí tlačítka napájení, místo toho, abyste ji odpojili ze zdi.

  Restartování tiskárny může znamenat ztrátu položek v tiskové frontě. Před restartováním si je poznamenejte.

  Restartujte tiskárnu pomocí tlačítka napájení. Obrázek od společnosti Epson.

  Využijte tuto příležitost k restartování počítače Mac. Na řádku nabídek přejděte na > Vypnout a vyberte vypnutí. Před opětovným stisknutím vypínače počkejte alespoň 30 sekund, než jej znovu zapnete.

  Krok 3. Znovu připojte tiskárnu k počítači Mac

  Pokud i nadále máte problémy s používáním tiskárny v systému macOS Catalina, zkuste ji z počítače Mac úplně odebrat a poté ji znovu připojit. Po opětovném připojení tiskárny vás může macOS vyzvat ke stažení nového softwaru nebo ovladačů.

  Pokud používáte kabelovou tiskárnu, odpojte kabel, který ji spojuje s počítačem Mac.

  Pokud používáte bezdrátovou tiskárnu, přejděte do nastavení tiskárny a odpojte ji od Wi-Fi.

  Odeberte a znovu přidejte tiskárnu z předvoleb systému Tiskárny a skenery.

  Na počítači Mac přejděte do nabídky > Předvolby systému> Tiskárny a skenery. Vyberte svou tiskárnu z postranního panelu a poté ji odeberte kliknutím na Odečíst () knoflík. Počkejte alespoň 30 sekund a poté klikněte na Přidat (+) a podle pokynů na obrazovce tiskárnu znovu připojte.

  Krok 4. Resetujte tiskové systémy v systému macOS Catalina

  Resetování tiskových systémů v systému macOS je velmi snadné, což může vyřešit všechny problémy s tiskem na vašem počítači Mac. Pokud vaše tiskárna stále nefunguje, může to být řešení, které musíte použít k opravě.

  Na řádku nabídek přejděte na > Předvolby systému> Tiskárny a skenery. Stiskněte a podržte klávesu Control na bočním panelu se seznamem vašich tiskáren. Vyberte možnost „Resetovat tiskový systém…“ a poté ve vyskakovacím okně potvrďte, že chcete provést „Reset“.

  Ve vyskakovacím upozornění, které se zobrazí, potvrďte, že chcete resetovat tiskový systém.

  Resetováním tiskových systémů se odstraní všechny vaše tiskárny a skenery a také se vymažou různé soubory ze zákulisí. Poté tiskárnu znovu připojte, stejně jako v předchozím kroku.

  Krok 5. Odeberte nastavení tiskárny z knihovny

  Složka Knihovna se používá k ukládání systémových souborů, předvoleb a informací o uživatelích.

  Váš Mac ukládá všechny druhy systémových souborů, předvoleb a dalších nastavení do skryté složky zvané Knihovna. Když se aplikace chová špatně, někdy je to proto, že jsou tyto soubory poškozené.

  Obvykle to můžete vyřešit odstraněním příslušných souborů a vynucením macOS je znovu vytvořit. Před odstraněním čehokoli z knihovny však musíte být opatrní. Tyto soubory mohou ovlivnit fungování vašeho systému macOS.

  Dotkněte se pouze souborů ve složce uvedené níže. A nepřemisťujte nic do koše, dokud si nebudete jisti, že váš Mac stále funguje.

  Jak odstraním nastavení tiskárny z knihovny Macu?

  1. Otevřete Finder, vyberte Přejít> Přejít do složky.
  2. Typ: / Knihovna / Tiskárny / a stiskněte klávesu Enter.
  3. Vytvořte novou složku s názvem „Printers Content“ a přesuňte vše ze složky Printers uvnitř. Nyní tuto složku přetáhněte na plochu.
  4. Znovu připojte tiskárnu a zkuste tisknout znovu:
   1. Pokud to funguje: Přesuňte složku „Printers Content“ do koše.
   2. Pokud to nefunguje: Vraťte složku „Printers Content“ do složky Printers a vyprázdněte ji.
  Pro přístup do knihovny použijte funkci Přejít do složky ve Finderu.

  Vyřešili tyto kroky problémy s tiskárnou v systému macOS Catalina? Dejte nám vědět v komentářích, co pro vás fungovalo nebo nefungovalo! Pokud potřebujete další pomoc, obraťte se přímo na podporu společnosti Apple a požádejte o technickou podporu one-to-one.

  Tipy pro čtenáře

  • Nejprve nastavím tiskárnu pomocí sítě WPS / Wifi. Poté jsem tiskárnu odstranil z předvoleb. Po odstranění jsem restartoval a znovu přidal tiskárnu jako IP. Funguje hned!

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found