iPad: Safari automaticky obnovuje stránky mezi relacemi; Jak omezit

Safari pro iPad (a iPhone a iPod touch) bude běžně automaticky obnovovat webové stránky, když uživatel opustí prohlížeč a poté se k němu vrátí. To se může ukázat jako nežádoucí, protože to může znamenat ztrátu místa na stránce, pokus o opětovné načtení stránky, když není k dispozici žádné síťové připojení, nebo vynucené načítání přes pomalé připojení.

Toto je očekávané chování a k němu dochází, protože iPadu dochází paměť. Když Safari pro iPad již nemůže ukládat stránku do mezipaměti RAM, místo toho uloží pouze náhled stránky a poté stránku obnoví, když se k ní uživatel pokusí znovu získat přístup.

Chcete-li snížit výskyt automatického obnovování, jednoduše zavřete nechtěné stránky a omezte počet souběžně otevřených oken na tři nebo čtyři. Ačkoli to nezaručuje, že stránky zůstanou přístupné v mezipaměti Safari, zvýší se pravděpodobnost, že kterákoli stránka bude přístupná, když se vrátíte do prohlížeče.

Pokud máte v prohlížeči Safari na iPadu otevřeno mnoho nežádoucích stránek, může to zpomalit a váš prohlížeč může jednoduše zamrznout nebo selhat. Následující článek vám pomůže identifikovat různé problémy, které mohou zpomalit nebo poškodit Safari na vašem iPadu.

  • Pomalý nebo havarující Safari na iPadu, zde je návod, jak to opravit

To také závisí na počtu nových karet, které jste otevřeli v prohlížeči Safari. Mnoho uživatelů často otevírá více webových stránek v prohlížeči Safari, aniž by se museli vracet a zavírat je.

Zde je seznam tipů a triků týkajících se karet Safari, které vám pomohou tyto problémy vyřešit a optimalizovat váš Safari.

  • Nejlepší tipy a triky pro karty Safari
  • Safari zpomaluje nebo havaruje na vašem iPhone, zde je několik tipů

Také si všimněte, že k místnímu ukládání webových stránek můžete použít nástroj, jako jsou stránky offline, a zajistíte tak, aby při absenci síťového připojení nedocházelo k automatickému obnovení.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found