Jak čistit obrazovku iPadu

Jedním z největších lákadel iPadu je jeho vizuální nádhera. Vyvážené křivky a jemně umístěný hardware však ztrácejí kouzlo, když je obrazovka rozmazaná otisky prstů. Zjistěte, jak správně čistit obrazovku iPadu, aby vypadala dobře jako nová.

Takto vypadající iPad nemůžete obejít!

Váš iPad je drahá technologie.

Musíte se ujistit, že jste jej správně vyčistili, abyste zabránili riziku nenapravitelného poškození. Nezakrývejte porty vlákny, udržujte kapalinu mimo reproduktory, vyvarujte se chemikálií, které poškozují oleofobní povlak.

Tento příspěvek jsme dali dohromady, abychom se ujistili, že víte vše o tom, jak správně čistit obrazovku iPadu! Včetně toho, co dělat s poškrábáním, dezinfekcí a ochranou obrazovky.

Kdy mám vyčistit obrazovku iPadu?

Vyčistěte obrazovku iPadu nebo iPadu Pro, kdykoli je špinavá. Obecným pravidlem by bylo vyčistit všechna vaše elektronická zařízení jednou za měsíc.

V Apple Store můžete věřit, že se svými iPady zachází dobře. Foto Jessica Tyler ve společnosti Business Insider.

V Apple Store každý den čistí špinavé obrazovky iPadu. To je víc, než většina lidí potřebuje, ale ukáže se, že pokud víte, jak správně čistit obrazovku iPadu, nezáleží na tom, jak často to děláte.

To znamená, že byste měli okamžitě vyčistit obrazovku iPadu, pokud přijde do kontaktu s čímkoli, co by mohlo způsobit skvrnu, včetně:

 • Inkoust
 • Makeup
 • Lotion
 • Mýdlo
 • Jídlo
 • Špína
 • A více.

Jaké nástroje potřebuji k vyčištění obrazovky iPadu?

K vyčištění špinavé obrazovky iPadu použijte hadřík, který nepouští vlákna, nebo hadřík z mikrovláken.

Apple doporučuje obrazovku iPadu nebo iPad Pro čistit hadříkem, který nepouští vlákna. Jedná se o typ hladkého hadříku používaného k čištění brýlí nebo čoček fotoaparátu. Otírá otisky prstů, aniž by ukládal vlákna jako papírový ručník nebo papír.

Utěrky z mikrovlákna jsou oblíbeným druhem nepouštějícím látku, který se používá v obchodech Apple. Osobně je považuji za zvláště účinné při otírání otisků prstů a tvrdohlavých značek. Stejně jako ostatní látky, které nepouští vlákna, po čištění nezanechávají vlákna na vašem zařízení.

Apple nenavrhuje k navlhčení látky nic jiného než vodu. Ve skutečnosti varují před použitím jiných čisticích nástrojů:

Nepoužívejte čisticí prostředky na okna, domácí čisticí prostředky, stlačený vzduch, aerosolové spreje, rozpouštědla, čpavek, brusiva ani čisticí prostředky obsahující peroxid vodíku - Jablko

Je to proto, že alkohol, brusiva a další čisticí kapaliny mohou poškodit oleofobní povlak iPadu.

Neoficiální důkazy naznačují, že to nemusí být zásadní problém. Pokud však hadřík navlhčený ve vodě nedělá tento trik, držte se čisticích nástrojů určených pro dotykové displeje.

Co je oleofobní vrstva na obrazovce iPadu?

iPady, iPhony a iPod touch mají na obrazovce oleofobní vrstvu odpuzující olej. Tento povlak snižuje otisky prstů na obrazovce iPadu.

Díky oleofobnímu povlaku není vidět otisk prstu!

Oleofobní povlak se i tak časem opotřebovává.

Pravidelné používání chemikálií, alkoholu nebo jiných čisticích prostředků však způsobí, že se dříve sníží. To je důvod, proč Apple doporučuje nepoužívat k čištění špinavé obrazovky iPadu nic jiného než vlhký hadřík.

Když je oleofobní povlak pryč, je to nadobro pryč.

Jak dlouho vydrží oleofobní povlak mého iPadu?

Na dvouletém iPhonu vidíte, kde se povlak opotřeboval.

Apple neříká, jak dlouho očekávají, že oleofobní povlak vydrží. Pouze to, že se časem opotřebovává a rychleji se zhorší, pokud jej vyčistíte jiným než vlhkým hadříkem.

Zdá se, že povlak vydrží při pravidelném používání asi dva roky. Po uplynutí této doby pravděpodobně najdete obrazovku iPadu rychleji pokrytou otisky prstů a je obtížnější je otřít.

Ztráta oleofobního povlaku nemá žádné vedlejší účinky kromě skutečnosti, že obrazovka iPadu už nebude tak odolná proti otiskům prstů.

Jak správně vyčistím obrazovku iPadu?

Apple nabízí jednoduché pokyny k nejlepšímu způsobu čištění obrazovky iPadu bez rizika poškození. Rozdělili jsme je na tři kroky:

 1. Odpojte všechny kabely a vypněte iPad.
 2. Jemnými krouživými pohyby použijte hadřík nepouštějící vlákna nebo mikrovlákna.
 3. Mírně navlhčete hadřík vodou, abyste odstranili odolné stopy.

Krok 1: Odpojte všechny kabely a vypněte iPad

Odpojte všechny kabely - bleskové, sluchátka nebo jiné adaptéry - a vyjměte iPad z pouzdra, pokud je má. Pokud je na iPadu chránič obrazovky, nemusíte jej odstraňovat.

Před čištěním vyjměte špinavý iPad z pouzdra.

Vypněte iPad podržením tlačítka Spánek / Probuzení a tlačítka hlasitosti nebo přejděte do části Nastavení> Obecné> Vypnout. Po výzvě vypněte posunutím.

Krok 2: Použijte krouživými pohyby hadřík, který nepouští vlákna, nebo mikrovlákno

K odstranění prachu, otisků prstů a dalších značek ze špinavé obrazovky iPadu použijte suchý hadřík, který nepouští vlákna, nebo mikrovlákno.

Dobře otřete obrazovku iPadu čistým suchým hadříkem.

Pohybujte látkou v malých kruzích a pracujte po celé obrazovce. Jemně zatlačte - příliš silné stisknutí by mohlo poškodit dotykový displej.

Krok 3: Mírně navlhčete hadřík vodou, abyste odstranili odolné stopy

Mírně navlhčete hadřík vodou, abyste dosáhli odolných stop.

Pokud na obrazovce iPadu stále zůstávají stopy, navlhčete hadřík malým množstvím vody. Znovu očistěte obrazovku krouživými pohyby nad špinavou oblastí.

Jakmile stopy zmizí, otřete oblast suchou částí hadříku, abyste se vyhnuli vodoznakům.

Neaplikujte tekutinu přímo na iPad. Navlhčete hadřík a naneste jej místo toho na iPad.

Dbejte na to, aby se v blízkosti otvorů na iPadu, například v blízkosti bleskového portu nebo reproduktorů, nedostala tekutina. Pokud se dovnitř dostane kapalina, může to způsobit nenapravitelné poškození.

Jaký je nejlepší čistič obrazovky iPadu?

Apple nedoporučuje k čištění obrazovky iPadu používat nic jiného než hadřík navlhčený ve vodě. Je to proto, že čisticí kapaliny by mohly zhoršit oleofobní povlak na displeji.

Pokud jste si však jisti, že voda nebude fungovat a rádi riskujete oleofobní povlak, zvažte tyto čističe obrazovky:

 • Páni! Lesk obrazovky
 • Sprej na čištění čoček ZEISS
Používal jsem Whoosh! čistič obrazovky v Apple Store.

Páni! byl čistič obrazovky volbou, když jsem pracoval v Apple Store, než začali používat vlhké hadříky. A ZEISS byl vyvinut pro objektivy fotoaparátů, ale osvědčil se také jako populární a účinný nástroj pro čištění špinavých obrazovek iPadů.

Můžete použít Windex k čištění obrazovky iPadu?

Windex je oblíbený čistič pro domácnost určený pro použití na sklo a tvrdé povrchy. I když vytváří skvělý lesk vašich oken, neměli byste jej používat k čištění obrazovky iPadu.

Chemikálie používané ve Windexu by mohly neopravitelně snížit oleofobní povlak na obrazovce iPadu. Místo toho byste jej měli čistit vlhkým hadříkem, který nepouští vlákna.

To znamená, že mnozí jej použili, aniž by si všimli negativních účinků.

Jak mohu dezinfikovat obrazovku iPadu?

Tyto izopropylové ubrousky od společnosti Walgreens eliminují většinu forem bakterií.

I přes radu společnosti Apple může být mnoho lidí - zejména germaphobů - nešťastných, když k čištění obrazovky iPadu používají pouze vodu. A co bakterie?

Podle specialisty na infekční onemocnění citovaného New York Times stačí pravidelné utření vlhkým hadříkem k zabití mnoha běžných bakterií. Ve skutečnosti to je vše, co používají v Apple Store.

To znamená, že vlhký hadřík není účinný proti některé ze škodlivějších bakterií - například Clostridium Difficile, která může způsobit průjem a zanícené střeva. Většina lidí si s tím nemusí dělat starosti, ale můžete se rozhodnout zařízení dezinfikovat.

Existují dvě možnosti: isopropylalkoholový ubrousek nebo UV dezinfekční prostředek.

Izopropylalkoholové ubrousky najdete v různých maloobchodech, mezi zdravotnickými nebo čisticími potřebami. Čím vyšší je procento alkoholu, tím lépe zabíjí bakterie, ale vše nad 70% je v pořádku.

Měli bychom znovu zdůraznit, že společnost Apple nedoporučuje používat na obrazovce iPadu nebo iPadu Pro čističe obrazovky, dezinfekční prostředky, alkohol a jakékoli jiné čisticí kapaliny. Je to proto, že poškozují oleofobní povlak. Apple ve skutečnosti z tohoto důvodu neprodává čisticí prostředky.

PhoneSoap používá UV světlo k ničení bakterií na vašich zařízeních.

Proto je UV dezinfektor, jako je PhoneSoap XL, lepší volbou. Ačkoli za téměř 120 $ je to mnohem dražší! PhoneSoap používá UV světlo k zabití 99,99% choroboplodných zárodků na vašem iPadu bez vystavení jeho obrazovky škodlivým chemikáliím.

Jak odstraním škrábance z obrazovky iPadu?

Někteří naznačují, že zubní pasta je účinná při odstraňování škrábanců.

Nejopatrnější uživatelé iPadu pravděpodobně na své obrazovce najdou škrábance. Udržuji svůj iPad mini v uzavřeném pouzdře, ai to nashromáždilo na obrazovce malé množství mikroškrábanců.

Mnoho zpráv z online navrhuje různé materiály, které mají potlačit škrábance na displeji iPadu. Výsledky jsou často smíšené a některé techniky fungují u některých uživatelů, u jiných nikoli.

Některé návrhy zahrnují použití zubní pasty, jedlé sody nebo dokonce brusného papíru. To vše jsou brusiva, kterým se Apple snaží vyhnout.

Jediným řešením schváleným společností Apple je hledat náhradní zařízení kvůli poškození obrazovky. Pokud jste si zakoupili AppleCare + pomocí iPadu, budete muset zaplatit částku za náhodné poškození. V opačném případě budete muset zaplatit celou cenu za výměnu.

Jak pomocí zubní pasty odstraním škrábance z obrazovky iPadu?

Zubní pasta se jeví jako nejoblíbenější brusivo doporučené k odstranění škrábanců na iPadu. Níže uvedené pokyny jsou však vhodné i pro další brusiva navrhovaná online.

Udělejte to na své vlastní riziko! Apple doporučuje úplně se vyhnout brusivům.

 1. Nejprve vyčistěte obrazovku iPadu hadříkem, který nepouští vlákna, abyste odstranili částice, které by mohly displej dále poškodit.
 2. Připevněte maskovací pásku přes tlačítko Domů, reproduktory, mikrofony a porty, aby se brusivo nedostalo dovnitř iPadu.

  Než začnete, přelepte si domácí tlačítko a porty!

 3. Naneste brusivo na poškrábanou oblast obrazovky iPadu a prstem nebo čistým hadříkem jej krouživými pohyby upravte.

  Pomocí prstu naneste na poškrábanou obrazovku iPadu zubní pastu.

 4. Neustálým tlakem několik minut otírejte brusivo o poškrábané místo.
 5. Pomocí vlhkého hadříku nepouštějícího vlákna odstraňte zbývající brusivo z iPadu a důkladně očistěte obrazovku.

Jak vyčistím iPad, který má chránič obrazovky?

Chraňte svůj chránič obrazovky vlhkým hadříkem, který nepouští vlákna, stejně jako samotnou špinavou obrazovku iPadu.

Pokud to nefunguje, můžete místo toho zvážit použití čističe obrazovky. Než tak ale učiníte, zkontrolujte doporučení výrobce. Mohou doporučit, aby nepoužívali jiné chemikálie.

I tak stojí za to připomenout, že je levnější vyměnit poškozený chránič obrazovky než vyměnit špinavý iPad.

Jak odstraním zbytky lepidla na ochranu obrazovky?

Po odstranění chrániče obrazovky můžete na obrazovce iPadu nebo iPadu Pro zůstat lepkavé zbytky. Tento odpad je obtížné odstranit pouze pomocí vlhkého hadříku, ale obvykle je to možné.

Pokud máte potíže, zkuste izopropylalkoholové ubrousky. Mohou poškodit oleofobní vrstvu na obrazovce iPadu, proto je používejte střídmě.

Jako by se z toho někdy dostali čistě! Obrázek z DGiT.

Sdělte nám své dotazy ohledně čištění obrazovky iPadu v níže uvedené sekci komentářů. A prosím, podělte se o své vlastní prostředky na domácí čištění, ať už fungovaly nebo ne!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found