Příručky pro Mac: Vylepšení iTunes

Pokud jste novější uživatel iTunes, pravděpodobně jste nikdy neslyšeli o skriptech iTunes. Skripty iTunes jsou jednoduše příkazy, které vám umožní posunout iTunes na další úroveň, což je užitečnější a uživatelsky přívětivější. Skripty iTunes jsou skvělé pro pokročilé uživatele iTunes, kteří milují integraci iTunes se zbytkem internetu.

V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak nainstalovat a používat skripty iTunes. Rovněž upozorníme na některé skripty iTunes, které se nám denně líbí a používáme. Tento výukový program vyžaduje nejnovější verzi iTunes a Mac se systémem OS X Snow Leopard nebo novějším.

Instalace skriptu iTunes

Instalace skriptu iTunes je velmi jednoduchá, jakmile se dostanete na kloub. Stručně řečeno, zahrnuje přesun trochu AppleScriptu do základních souborů iTunes.

V tomto tutoriálu budeme instalovat skript Hledat YouTube. Pokud se chcete o tomto skriptu dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto tutoriálu.

Nejprve si stáhněte skript iTunes podle vašeho výběru. Doug's Scripts doporučujeme pro rozsáhlou sbírku skriptů iTunes.

Po stažení skriptu otevřete přiložený DMG. NEPOUŽÍVEJTE přiložený soubor AppleScript. Namísto, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Finder v doku počítače Mac. Když to uděláte, objeví se nabídka. V této nabídce klikněte na „Přejít do složky…“. Poté se zobrazí vyskakovací okno.

Podívejte se do středu vyskakovacího okna, kde uvidíte textové pole. Typ do textového pole zadejte následující text: „Vaše uživatelské jméno / knihovna / iTunes /“. Nyní, lis tlačítko „Přejít“, které je umístěno směrem do pravého dolního rohu okna.

Nyní vytvořte novou složku nazvanou „skripty“. Zde uložíte všechny skripty, které chcete použít s iTunes. Chcete-li nainstalovat skript, jednoduše upustit soubor AppleScript, který jste stáhli do složky Skripty.

Chcete-li použít nainstalovaný skript, otevřeno iTunes. Po úplném spuštění iTunes se podívejte na panel nástrojů Apple. Nyní uvidíte novou možnost, kterou je logo AppleScript. Pokud na toto kliknete, budete moci prohlížet a používat nainstalované skripty.

Doporučené skripty iTunes

Pokud jste ve skriptech iTunes nováčkem, možná budete chtít ke skriptům stáhnout několik doporučení. Níže uvádíme několik užitečných skriptů iTunes, které doporučujeme každému uživateli iTunes.

Hledejte na YouTube

Tento skript je skvělý způsob, jak vyhledat videa k vašim oblíbeným skladbám na YouTube. Hudební video k písni, kterou posloucháte, najdete v iTunes jednoduše stisknutím tlačítka skriptu.

Skript pro vyhledávání na YouTube je k dispozici ke stažení zdarma.

Vyhledávání na kartě kytara

Kytaristé si tento scénář zamilují! Vyhledávací skript Guitar Tab vám umožní rychle vyhledat záložky kytary pro skladbu, kterou právě hrajete v iTunes.

Skript iTunes pro vyhledávání na kytarové kartě je k dispozici ke stažení zdarma od vývojáře.

Super odebrat stopy

Super Remove Tracks je absolutní nutností pro každého uživatele iTunes. Tento skript prohledá vaši knihovnu iTunes, zda neobsahuje mrtvé stopy. Mrtvé skladby jsou skladby, které již na Macu nejsou, ale jejichž názvy se stále zobrazují ve vaší knihovně iTunes. Super odebrat stopy automaticky odstraní mrtvé stopy za vás. Díky tomu bude vaše knihovna iTunes čistší a ušetří vám čas při hledání skladeb.

Program Super Remove Tracks je k dispozici u bezplatného vývojáře.

Správná anglická velká písmena

V závislosti na tom, kde si hudbu kupujete, mohou být názvy skladeb velkými písmeny. Díky nekonzistenci vypadá vaše knihovna iTunes neprofesionálně. Naštěstí to za vás může vyřešit řádný skript velkých písmen v angličtině. Tento skript automaticky vyhledá ve vaší knihovně iTunes názvy skladeb, které nejsou velké, a bude je používat pro vás.

Můžete také nakonfigurovat vlastní velká písmena anglického názvu pro vyhledávání skladatelů, alb atd., Která nejsou velká. To provedete kliknutím na ikonu „Konfigurovat“ tlačítko při spuštění skriptu. Když to provedete, zobrazí se seznam možností. Z tohoto seznamu si můžete vybrat, v jaké kategorii chcete vyhledávat chyby velkých písmen.

Děkujeme, že jste si přečetli tento návod. Vraťte se zpět do Apple Tool Box, kde najdete další novinky, výukové programy a recenze týkající se iOS a OS X.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found