Safari nemůže navázat zabezpečené připojení: Podívejte se na tyto tipy

Apple navrhl Safari, aby vás ochránil při surfování na internetu na iPhonu, iPadu nebo Macu. V aplikaci je zabudováno mnoho bezpečnostních funkcí, ale nejpozoruhodnější je, že Safari nenačte webovou stránku, pokud není zabezpečená.

Odmítnutí prohlížeče Safari načítat weby nám obvykle připomíná, abychom byli opatrní, komu důvěřujeme online. Safari ale někdy tvrdí, že nemůže navázat zabezpečené připojení k nejdůvěryhodnějším webům na webu. Pokud k tomu dojde, postupujte podle následujících pokynů.

Proč Safari nemůže navázat zabezpečené připojení?

Když Safari načte web, zkontroluje, zda tento web používá zabezpečené šifrování k ochraně vašich dat. Pokud to Safari nemůže ověřit, může se zobrazit varovná zpráva nebo může Safari odmítnout načíst stránku.

Šifrování je důležité k ochraně vašeho soukromí a bezpečnosti.

Pokud web nepoužívá zabezpečené šifrování, mohou třetí strany najít způsob, jak sledovat vše, co na něm děláte. To by mohlo znamenat, že se naučí vaše zvyky při procházení. Horší však je, že se budou moci naučit přihlašovací údaje pro účty, jako je vaše online bankovnictví.

Jak zjistím, zda Safari navázalo zabezpečené připojení?

Safari kontroluje certifikát každého webu a ověřuje, zda je připojení zabezpečené. Pečlivě se podívejte na panel Inteligentní vyhledávání v horní části Safari, abyste zjistili, jak bezpečný je aktuální web, na který se díváte.

Šedý visací zámek znamená, že web má standardní certifikát a je bezpečný.

Zelený visací zámek znamená, že web má rozsáhlejší certifikát ověření identity. Je ještě bezpečnější než ten předchozí.

Pokud není k dispozici žádný visací zámek, může se místo toho zobrazit slovo „Nezabezpečeno“. Měli byste se vyhnout zadávání jakýchkoli osobních nebo finančních informací na tyto webové stránky, protože nejste chráněni.

Nejlepší je vyhnout se nezabezpečeným webům úplně, pokud je to možné.

Můžete také najít vyskakovací zprávu, která vás upozorní na nezabezpečené webové stránky nebo špatné certifikáty. Safari také může odmítnout načíst stránku vůbec, pokud nemůže navázat zabezpečené připojení.

Jak opravit problémy se zabezpečeným připojením v Safari

Safari obvykle nemůže navázat zabezpečené připojení, protože web, který navštěvujete, nepoužívá zabezpečené šifrování nebo nemá platný certifikát. To se často stává u podvodných a nebezpečných webových stránek.

Safari však někdy nemůže navázat zabezpečené připojení, i když navštívíte důvěryhodné weby, jako je Amazon, Facebook nebo Google.

Pokud k tomu dojde, může být něco v nepořádku s připojením k internetu nebo s nastavením aplikace. Vyzkoušejte naše obecné kroky pro řešení potíží se Safari.

Pokud nepomohou, postupujte podle níže uvedených tipů.

1. Zkontrolujte dvakrát adresu URL

Kliknutím na URL zobrazíte úplnou webovou adresu vašeho webu.

Je možné, že web, který se pokoušíte načíst, ve skutečnosti není ten, který chcete navštívit. Podvodníci a podvodníci často vytvářejí falešné webové stránky navržené tak, aby vypadaly jako skutečné řešení, aby ukradly vaše vzácné osobní údaje.

Věnujte chvíli kontrole adresy URL v horní části Safari a ujistěte se, že je webová adresa správná. Malé chyby (například .co.uk, kdy by to mělo být .com) znamenají, že jste pravděpodobně na nesprávném webu.

Pokud si nejste jisti, jaká má být webová adresa, použijte místo toho spolehlivý vyhledávač.

2. Nastavte správné datum a čas

Zvolte automatické nastavení data a času.

Neptejte se nás proč, ale použití nesprávného data a času na vašem zařízení Apple může způsobit nejrůznější neočekávané problémy. Může vám to bránit v instalaci nejnovější aktualizace softwaru, stahování nových aplikací nebo načítání zabezpečených webových stránek.

Na počítači Mac otevřete Jablko () a přejděte na Předvolby systému> Datum a čas. Kliknutím na visací zámek odemkněte změny a poté zapněte možnost na Nastavit datum a čas automaticky.

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch přejděte na Nastavení> Obecné> Datum a čas. Zapněte možnost na Nastavit automaticky, pokud již není zapnutá.

3. Přejděte na jiný DNS

Změňte svůj server DNS na bezplatnou alternativu.

Systém názvů domén (DNS), který váš počítač nebo zařízení používá, funguje jako telefonní seznam pro všechny webové stránky na internetu. Když do pole URL zadáte webovou adresu, použije Safari k nalezení přesného umístění této stránky na webu DNS.

Problémy s vaším DNS mohou mít za následek špatné adresy, což může vysvětlovat, proč Safari nemůže navázat zabezpečené spojení s webem.

Naštěstí je bezplatné a snadné přejít na jiný DNS; můžete dokonce Safari zrychlit. Doporučujeme používat veřejné DNS společnosti Google, ale existuje také spousta dalších alternativ.

Na počítači Mac otevřete Jablko () a přejděte na Předvolby systému> Síť. Na bočním panelu vyberte síť Wi-Fi a otevřete Pokročilý Jídelní lístek. Jít do DNS a použijte Plus (+) pro přidání níže uvedených serverů Google Public DNS.

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch přejděte na Nastavení> Wi-Fi. Klepněte na ikonu i vedle vaší sítě Wi-Fi a vyberte ikonu Nakonfigurujte DNS volba. Vyberte možnost Ručně a odeberte své aktuální servery DNS a poté přidejte níže uvedené veřejné servery DNS Google.

Veřejné servery DNS společnosti Google jsou:

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

4. Nastavte antivirový software tak, aby této stránce důvěřoval

Pro váš Mac jsou k dispozici různé antivirové aplikace. Obrazový kredit: Avast

Příliš horlivý antivirový software ve vašem počítači Mac může bránit schopnosti Safari navazovat zabezpečená připojení. Pokud používáte antivirový software, přidejte weby do seznamu důvěryhodných webů, abyste se vyhnuli budoucím problémům.

Samozřejmě byste to měli dělat, pouze pokud webové stránce absolutně důvěřujete. Pokud existuje možnost, že by to mohlo být nebezpečné, neměli byste tento web přidávat na své důvěryhodné weby.

Způsob důvěryhodnosti webových stránek se liší v závislosti na konkrétním antivirovém softwaru. Obvykle existuje okno předvoleb nebo nastavení, které vám to umožní. Pokud jej nemůžete najít, požádejte vývojáře o další pomoc.

5. Řekněte klíčence, aby důvěřovala certifikátu

Řekněte svému Macu, aby důvěřoval certifikátům v aplikaci Keychain Access.

Safari může tvrdit, že web není zabezpečený, protože nedůvěřuje certifikátu tohoto webu. Pokud to víte lépe, otevřete v počítači Mac aplikaci Keychain Access a řekněte Safari, aby tomuto certifikátu v budoucnu věřilo.

Ještě jednou byste to měli udělat, pouze pokud jste si jisti, že je web bezpečný.

Chcete-li, aby Safari důvěřovalo certifikátům webových stránek, musíte nejprve přesně zjistit, které certifikáty používá. Nejjednodušší způsob je použít jiný webový prohlížeč, například Google Chrome nebo Mozilla Firefox.

Otevřete stránku, kterou chcete navštívit, v jiném prohlížeči a klikněte na ikonu visacího zámku vedle adresy URL. Najděte další informace a najděte způsob, jak to udělat Zobrazit certifikáty pro tento web. Tato možnost je u každého prohlížeče na jiném místě.

Nyní stiskněte Cmd + vesmír a pomocí Spotlightu otevřete Klíčenka přístup aplikace. Vybrat Systémové kořeny a Certifikáty z nabídek postranního panelu. Poté pomocí vyhledávacího pole vyhledejte certifikáty webových stránek, které jste právě našli v jiném prohlížeči.

Poklepáním na každý certifikát zobrazíte jeho nastavení. V Důvěra sekce otevřete rozevírací nabídku pro Při použití tohoto certifikátu a vybrat Vždy důvěřujte.

Obnovte stránku v Safari a zjistěte, zda teď důvěřuje certifikátům.

6. Zakažte IPv6 pro vaši síť

Změna nastavení protokolu IPv6 může Safari umožnit opětovné připojení k webům.

Internetový protokol verze 6 (IPv6) je metoda používaná k identifikaci a lokalizaci všeho připojeného k internetu. To zahrnuje IP adresy pro váš Mac, iPhone, Apple Watch, HomePod a mnoho dalšího.

Před IPv6 byl zaveden starší protokol s názvem IPv4. Některé weby stále používají protokol IPv4 k identifikaci zařízení, což může způsobit problémy, když se Safari pokusí navázat zabezpečené připojení.

Dočasně deaktivujte protokol IPv6 na počítači Mac, abyste jej opravili.

Otevři Jablko () a přejděte na Předvolby systému> Síť. Na bočním panelu vyberte svou Wi-Fi a otevřete Pokročilý menu, pak přejděte na TCP / IP.

Pod Nakonfigurujte IPv6 z rozevírací nabídky vyberte Ručně a klikněte OK.

Chraňte své procházení pomocí VPN

Sítě VPN udržují vaše procházení webu soukromé. Obrazový kredit: NordVPN

Safari tvrdě pracuje na zajištění vaší bezpečnosti na internetu. Když Safari nemůže navázat zabezpečené připojení, je dobrým znamením, že byste tomuto webu neměli důvěřovat.

Existují však i další kroky, které můžete podniknout ke zvýšení zabezpečení internetu.

Použijte virtuální privátní síť (VPN) na svých zařízeních, aby všechny vaše online aktivity byly soukromé. Pro zařízení Apple existuje spousta bezplatných sítí VPN, pomocí kterých můžete začít. Ale stojí za to také zvážit placené předplatné VPN.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found