Pomocí Terminálu můžete ve Finderu sledovat postup synchronizace nebo aktualizace vašeho iPhone

Bez iTunes musíte použít Finder k synchronizaci nebo aktualizaci iPhonu, iPadu nebo iPodu touch s počítačem Mac. To by nebyl problém, kdyby vám Finder umožnil sledovat postup těchto akcí tak snadno, jak to dříve dělal iTunes, ale nedělá to.

S Finderem získáte v bočním panelu nejasný kruh načítání. Často je potřeba několikrát zaplnit, takže máte jen malou představu, jak dlouho bude trvat synchronizace nebo aktualizace softwaru.

Chcete-li sledovat více podrobností v macOS Catalina, musíte použít Terminal.

Díky iTunes bylo snadné sledovat synchronizaci a aktualizaci

Když jste pomocí iTunes synchronizovali nebo aktualizovali zařízení Apple, můžete sledovat stav těchto akcí ze stavového okna v horní části aplikace.

Toto okno ukazovalo modrý indikátor průběhu spolu s informacemi o aktuálním procesu. Často také zobrazoval celkový počet požadovaných kroků.

iTunes poskytly spoustu informací ke sledování postupu synchronizace nebo aktualizace.

Pokud jde o aktualizace softwaru, správce stahování iTunes ukázal, jak velká byla aktualizace a jak dlouho by mělo dokončení stahování trvat. Toto je stejné okno, jaké jste použili ke sledování stahování hudby nebo filmů.

V iTunes klikněte na ikonu stahování a sledujte aktualizace softwaru.

Žádná z těchto informací není ve Finderu k dispozici!

Finder omezuje synchronizaci a aktualizaci informací na postranním panelu

Apple ukončil iTunes pro Mac s macOS Catalina. Nyní musíte svůj iPhone, iPad nebo iPod touch aktualizovat a synchronizovat pomocí Finderu.

Finder nemá pohodlné stavové okno, které by zobrazovalo váš postup aktualizace nebo synchronizace jako iTunes. Místo toho Apple přidal do postranního panelu kruhovou ikonu načítání, která se zobrazuje vedle názvu vašeho zařízení.

Tento kruh se zaplňuje, když vaše zařízení instaluje aktualizace nebo synchronizuje data.

To zní užitečně, ale kruh často potřebuje několikrát vyplnit a znovu vyplnit. V iTunes jsme viděli celkový počet požadovaných kroků, ale ve Finderu to nelze zjistit.

A co víc, zatímco Finder stahuje nové aktualizace softwaru, postranní panel zobrazuje pouze dvě rotující šipky. Neexistuje žádný kruh načítání, který by vám řekl, kolik stahování bylo dokončeno, takže nemáte tušení, jak dlouho to bude trvat.

Vyhledávač zobrazuje pouze rotující šipky při stahování aktualizací softwaru.

Někdy Finder ani nezobrazí kruh načítání

V macOS Catalina stále existuje několik chyb. Někdy se kruh načítání aplikace Finder vůbec nezobrazí, takže můžete sledovat ještě méně informací o sledování probíhající synchronizace nebo aktualizace softwaru.

Když k tomu dojde, můžete obvykle sledovat svůj postup synchronizace z aplikací TV nebo Hudba. Pokud se to však nepodaří, musíte znovu spustit Finder.

Sledujte synchronizační informace z aplikací TV a Hudba

Pokud nevidíte kruh načítání ve Finderu, otevřete místo toho v počítači Mac aplikaci Hudba nebo TV. Vyberte svůj iPhone, iPad nebo iPod touch z postranního panelu v těchto aplikacích a zkontrolujte, zda jsou k dispozici nějaké synchronizační informace.

Při synchronizaci videoobsahu TV aplikace zobrazuje okno aktivity.

Na stavovém řádku zkontrolujte, zda se zařízení stále synchronizuje

Bez kruhu načítání je těžké zjistit, zda se vaše zařízení stále synchronizuje nebo ne. Naštěstí se ve stavovém řádku iPhonu, iPadu nebo iPodu touch objeví dvě otočné šipky, kdykoli dojde k synchronizaci.

Než vysunete zařízení z počítače Mac, počkejte, až tato ikona zmizí.

Znovu spusťte vyhledávač a načítací kruh se vrátí zpět

Pokud načítací kruh zmizel z Finderu, můžete jej opravit ukončením a opětovným spuštěním aplikace. Toto byste neměli zkusit, když probíhá synchronizace nebo aktualizace softwaru, protože by to mohlo poškodit vaše zařízení.

Chcete-li znovu spustit Finder, stiskněte volba + příkaz + únik. V seznamu aplikací vyberte Finder a klikněte na Znovu spusťte.

Znovu spusťte Finder z okna Force Quit.

Pomocí terminálu můžete sledovat podrobnosti synchronizace nebo aktualizace softwaru

Další informace o průběhu synchronizace zařízení nebo aktualizacích softwaru můžete sledovat pomocí Terminálu.

K tomu můžete použít několik různých příkazů: jeden z nich zobrazuje průběh stahování aktualizace softwaru a druhý uvádí seznam všech procesů probíhajících mezi Finderem a vaším zařízením.

Oba jsme je vysvětlili níže.

Sledujte průběh stahování aktualizací softwaru

Zkopírujte a vložte následující příkaz do Terminálu a sledujte postup stahování aktualizací softwaru pro váš iPhone.

i když je to pravda

dělat

Průhledná

ls -lhrt ~ / Library / iTunes / iPhone \ Software \ Updates

spát 20

Hotovo

Tento příkaz ukazuje, kolik softwarové aktualizace si váš Mac doposud stáhl, zobrazeno v MB. Pokud znáte celkovou velikost aktualizace, můžete zjistit, o kolik více si aplikace Finder potřebuje stáhnout.

Terminál aktualizuje čtení každých 20 sekund. můžete jej zastavit stisknutím ovládání + C..

Zobrazte si na svém zařízení přímý přenos synchronizace a dalších procesů

AMPDevicesAgent na vašem Macu zvládá komunikaci mezi Finderem a vaším iPhone, iPadem nebo iPodem touch.

Následující příkaz Terminálu od uživatele StackExchange můžete použít k tisku aktivní aktivity z AMPDevicesAgent. To vám umožní zjistit, co se v daném okamžiku děje s vaším zařízením.

stream protokolu \

--info \

- rozcestník \

- styl kompaktní \

--predicate 'senderImagePath obsahuje [cd] "AMPDevicesAgent"'

Data nejsou hezká a je jich hodně. Pokud si ale uděláte čas na projití každého řádku, můžete najít několik užitečných informací.

To zahrnuje celkový počet videí, fotografií nebo skladeb v zařízení, což může naznačovat, jak blízko je dokončení synchronizace.

Váš kilometrový výkon se může lišit podle toho, jak užitečný je tento příkaz.

Vraťte svůj Mac na High Sierra a pokračujte v používání iTunes

Žádné z těchto řešení není nijak zvlášť úchvatné. Pokud stále nejste spokojeni se schopností Finderu sledovat postup synchronizace a aktualizací softwaru pro váš iPhone, iPad nebo iPod touch, doporučujeme nechat oficiální zpětnou vazbu pro Apple.

Pokud dostatek lidí zanechá zpětnou vazbu o této chybějící funkci, Apple ji může přidat do další aktualizace.

Do té doby můžete svůj Mac downgradovat na starší verzi macOS, abyste místo toho mohli používat iTunes.

Poslední příspěvky