Tak dlouhý ProTube. Je PodSync schůdnou možností?

V loňském září Apple v tichosti stáhl z App Store nesmírně populární aplikaci YouTube od jiného výrobce s názvem „ProTube“ - k velké frustraci svých fanoušků a oddaných uživatelů.

Není to však chyba společnosti Apple. Technologický gigant Cupertino stáhl aplikaci po sérii žádostí o zastavení šíření zaslaných společností Google (společnost, která vlastní YouTube, pokud jste to nevěděli). Google od té doby zabil přístup API pro populární aplikaci.

A nebyl to jen ProTube, Google tlačil na Apple, aby v App Storu zastavil spoustu YouTube od třetích stran.

Proč Google zabil ProTube

ProTube mimo jiné nabídl přehrávání na pozadí, režim pouze zvuku, přehrávání videa rychlostí 60 snímků za sekundu a další funkce - včetně pozoruhodného faktu, že videa přehrávaná přes ProTube nezobrazovaly reklamy.

Mnoho z nich je funkcí služby placeného předplatného YouTube, Red. Je těžké nevidět situaci příčiny a následku mezi tím, jak YouTube propaguje svou službu předplatného a objednáním zastavení šíření aplikací třetích stran, které jí konkurovaly.

YouTube také vyzkoušel celou řadu dalších taktik, což se jeví jako pokus přimět lidi, aby se zaregistrovali na YouTube Red, včetně deaktivace přehrávání na pozadí pro videa YouTube prohlížená v Safari nebo Chrome na iOS.

Pravděpodobně neexistuje dokonalé nebo velmi pohodlné řešení pro uživatele iOS, pokud nechcete za YouTube Red zaplatit více než 12,99 $. To ale neznamená, že neexistují další možnosti, které byste měli zvážit.

Zadejte Podsync

PodSync je nejjednodušší online služba, která převádí videa z YouTube, seznamy skladeb nebo kanály na „podcasty“. Vložíte odkaz na YouTube na web a dá vám vlastní odkaz na podcast.

Tyto odkazy podcastu lze poté přenést do nativní aplikace Podcast pro iOS. Například seznam videí na YouTube bude čten jako podcast, zatímco videa v seznamu budou považována za jednotlivé epizody daného podcastu. A ano, podporuje přehrávání zvuku i videa.

I když to trvá bit u legwork jsou výhody podobné ProTube a dalším pozdním aplikacím třetích stran. Jmenovitě budete mít zážitek bez reklam, který lze přehrávat na pozadí.

Zde je návod, jak jej použít.

Jak používat Podsync s Youtube na vašem iPhone

Krok 1.

Nejprve otevřete oblíbený webový prohlížeč na svém zařízení iOS. Jakýkoli prohlížeč bude fungovat. Přejít na YouTube.

Krok 2

Najděte video, seznam skladeb nebo kanál YouTube, který chcete přehrát. Tento seznam skladeb skladeb Beatles použijeme jako příklad. Klepněte na seznam skladeb, poté klepněte na adresní řádek a zkopírujte adresu URL.

Krok 3

Ve webovém prohlížeči iOS přejděte na podsync.net. Vložte adresu URL do pole a stiskněte šipku. Zkopírujte výsledný odkaz (který bude začínat podsync.net).

V iOS to může být trochu složité. Rychlým řešením je klepnout a podržet ikonu Otevřít pod adresou URL a klepnout na Kopírovat v Safari (nebo Kopírovat adresu URL odkazu v Google Chrome).

Krok 4

Otevřete nativní aplikaci Podcast na svém zařízení iOS. Klepněte na ikonu Plus v levém horním rohu. Klepněte na Přidat podcast a zadejte adresu URL, kterou jste zkopírovali ze synchronizace pod.

Krok 5

Každé jednotlivé video ze seznamu uvidíte jako samostatné epizody „podcastu“. Klepněte na kteroukoli z nich a video a zvuk se začnou přehrávat (bez reklam, stojí za zmínku). Pokud v sekci „Nehráno“ nic nevidíte, zkuste klepnout na „Zdroj“.

Krok 6

Odtud se vraťte na domovskou obrazovku. Vytáhněte Ovládací centrum a v nabídce médií se zobrazí „podcast“. Klepněte na tlačítko Přehrát a můžete přehrávat zvuk na pozadí.

I když, jako vedlejší poznámku, budete se muset vrátit zpět do aplikace Podcast, abyste mohli ručně přepínat mezi videi, nebo jen přejet na úplný konec videa a přehrát další „epizodu“ ve vašem vlastním podcastu.

Další úvahy

Samozřejmě, PodSync pravděpodobně funguje nejlépe, pokud vytvoříte svůj vlastní seznam skladeb na YouTube, zkopírujete tento odkaz a přeměníte jej na podcast.

To je ideální pro uživatele, kteří chtějí poslouchat hudbu zdarma a kteří neustále hledají nové skladby, které by si mohli přidat do svých seznamů skladeb.

Jakékoli video, které v budoucnu přidáte do svého seznamu skladeb, bude automaticky synchronizováno do aplikace Podcast jako nová epizoda podcastu - takže nebudete zaseknuti videi, která jste měli, když jste ze svého seznamu videí udělali „podcast“.

Opět to není úplně dokonalé řešení, ale bez zaplacení předplatného YouTube Red, může to být další nejlepší věc.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found