iPhone 4: Pomalé stahování a data přes 3G; Opravy

Ačkoli většina uživatelů nahlásila rychlejší 3G propustnost dat z iPhone 4 ve srovnání s iPhone 3G a iPhone 3GS, někteří uživatelé uvádějí dramaticky nižší rychlosti v místech, kde jejich předchozí iPhony dosahovaly normální rychlosti. V některých případech telefon zobrazí zprávu „Nelze aktivovat mobilní datovou síť“ navzdory plnému signálu (všechny pruhy).

Plakát plakátu Apple Discussions bgrind1 popisuje test, při kterém dvě jednotky iPhone 4 umístěné vedle sebe poskytly neutěšenou propustnost 3G, zatímco iPhone 3GS na stejném místě poskytoval normální rychlost.

"Právě jsem navštívil obchod ATT, abych se zeptal na tento problém." Rep a já jsme testovali jejich dva modely displejů iPhone4 a oba reagovali přesně jako já, s malými nebo žádnými daty 3G. Jednoduše jsme se pokusili otevřít yahoo na obou displejových telefonech i na mém. Všichni tři po 2–3 minutách odpověděli chybou, že server neodpověděl, nebo něco takového.

"Mezitím model iPhone 3GS vzdálený 5 stop, který je také připojen ke 3G, reagoval velmi rychle na všechny weby, aplikace vyžadující data atd."

Pamatujte, že tento problém je oddělen od problému ztráty signálu / příjmu (viz: iPhone 4 Loses Signal [„Death Grip“ Antenna Issue]: Proč a jak opravit [Scotch Tape]. V tomto vydání zůstává signál a příjem silný, ale datová propustnost je extrémně pomalá nebo kolísá, i když se nezmění uchopení a telefon je na stejném místě.

Další plakát Apple Discussions, USBSlave, píše:

"V některých bodech to funguje dobře, ale většinou mohu stáhnout několik KB za sekundu, pokud mám štěstí, že mi brání používat Data v telefonu." Hlas a posílání textových zpráv fungují dobře ve všech okamžicích. Telefon ukazuje 5 pruhů a iPhone 3G jsem používal ve stejné kanceláři rok bez jediného vydání. I když telefon běžně používám v kanceláři, většina problémů se děje všude, takže nejde jen o jednu oblast. Rychlost stahování se v zásadě zvýší na 1–4 MBPS za minutu nebo méně, než po zbytek času mě všechny rychlostní aplikace odhadnou na 1–100 KBPS. Při jediném stahování jsou rychlosti nahrávání vždy vysoké. “

Opravy / Řešení

Obnovte nastavení sítě. Na iPhonu otevřete Nastavení a v levém podokně přejděte na „Obecné“. Přejděte dolů a klepněte na Obnovit a poté vyberte „Obnovit nastavení sítě“. Tímto odstraníte všechna uložená hesla WiFi a další informace, ale může to vést k rychlejšímu připojení.

Tvrdý restart. Podržte současně tlačítka spánku / probuzení a domovská tlačítka po dobu přibližně 15–20 sekund, dokud se obrazovka nevypne, poté se zobrazí logo Apple, které znamená restart.

Znovu usaďte SIM. Vyjměte SIM kartu, lehce ji očistěte suchým hadříkem, ujistěte se, že ve slotu pro SIM kartu nejsou žádné nečistoty, poté kartu znovu vložte a zajistěte její pevné usazení. Pokyny najdete v tomto článku znalostní báze Apple Knowledge Base.

Přepněte na EDGE. I když je to méně než ideální řešení, několik uživatelů zaznamenalo rychlejší propustnost přes EDGE než 3G, když se tento problém projeví.

Zpětná vazba? [chráněno e-mailem].

Poslední příspěvky