Zde jsou všechny způsoby, jak mazat e-maily z iPhonu nebo iPadu

Je snadné nechat hromadit e-maily ve vaší poštovní schránce. Pokud je ale necháte příliš dlouho nekontrolované, mohl by vám úplně ubrat prostor pro nové zprávy. Odstraňte e-maily z iPhonu nebo iPadu, abyste měli přehled o doručené poště a ušetřili místo na to, co opravdu potřebujete.

Existuje mnoho způsobů, jak odstranit e-maily pomocí aplikace Pošta v iOS a iPadOS. Nejlepší způsob použití závisí na tom, zda chcete odstranit jednu zprávu nebo jejich skupinu. Nejprve se ale musíte rozhodnout, co se stane, když e-mail smažete.

Chcete své zprávy archivovat nebo smazat?

V závislosti na nastavení vašeho e-mailového účtu se může zobrazit Archiv tlačítko namísto a Vymazat volba. Pomocí možnosti archivovat můžete své zprávy uložit do úschovy, místo aby byly navždy odstraněny.

Přejděte do svého Heslo a účty nastavení vyberte, zda chcete archivovat nebo mazat e-maily. Zbytek pokynů v tomto příspěvku je stejný, ať už své zprávy archivujete nebo mazáte, ale pro zjednodušení budu odkazovat pouze na tlačítka „mazat“.

Jak nastavit e-mailový účet pro archivaci nebo mazání zpráv:

  1. Jít do Nastavení> Hesla a účty> [Váš e-mailový účet].
  2. Klepněte na svůj Účet v horní části obrazovky a potom klepněte na Pokročilé nastavení.
  3. Zvolte přesunutí zahozených zpráv do složky Smazaná poštovní schránka nebo Archivovat poštovní schránku, v závislosti na vašich preferencích.
Po změně nastavení klepněte na Hotovo zachránit je.

Jak odstraním jednotlivé e-maily na svém iPhonu nebo iPadu?

Nejlepší způsob, jak se ujistit, že omylem neodstraníte důležité e-maily ze své poštovní schránky, je zbavit se je jeden po druhém. To je také užitečná taktika pro udržení prázdné složky Doručená pošta, jakmile nepřečtete e-maily, které nepotřebujete.

Existuje několik různých způsobů, jak odstranit jednotlivé e-maily v aplikaci Mail na vašem iPhonu nebo iPadu. Všichni dělají totéž.

1. Klepněte na ikonu Koš

Když otevřete zprávu v Apple Mail, a Odpadky nebo Archiv v pravém dolním rohu se zobrazí ikona. Klepnutím na tuto ikonu zprávu odstraníte. Akci můžete vrátit zpět poklepáním třemi prsty.

Ikonu koše může nahradit archivní rámeček.

2. Přejeďte doleva

Pokud zprávu nechcete otevřít, přejeďte po ní ze schránky doleva. A Vymazat tlačítko se zobrazí v pravé části obrazovky. Případně přejetím prstem úplně doleva zprávu automaticky odstraníte.

Posunutím doleva zobrazíte další možnosti pro vaše e-maily.

3. Použijte Force Touch

Klepněte na zprávu a podržte ji, nebo použijte Force Touch, abyste ji prohlíželi ze schránky. Posunutím nahoru z tohoto náhledu odhalíte seznam rychlých akcí, včetně a Smazat zprávu knoflík.

Najít Smazat zprávu tlačítko v dolní části seznamu akcí.

Jak odstraním více e-mailů na svém iPhonu nebo iPadu?

Když máte k smazání spoustu e-mailů, je snazší se jich zbavit všech dohromady, místo toho, abyste to dělali po jednom. Aby bylo vše jednodušší, filtrujte si Mail, abyste si prohlíželi pouze e-maily, které chcete smazat. Můžete to udělat zadáním různých výrazů do vyhledávacího panelu v horní části poštovní schránky.

Vyberte zprávy a vpravo dole klepněte na Odstranit.

1. Přejeďte výběr dvěma prsty

Mnoho lidí o tomto triku neví: v aplikaci Mail přejetím prstem dolů po více zprávách dvěma prsty je automaticky vyberete. Jakmile budou vybráni, klepněte na Vymazat vpravo dole, abyste se jich zbavili.

2. Ručně vyberte e-maily

Případně klepněte na Upravit v pravém horním rohu a poté je jednotlivě klepnutím vyberte. Touto metodou můžete vybrat nenásledné e-maily. Klepněte na Vymazat v pravém dolním rohu, abyste se jich zbavili, až skončíte.

3. Přejeďte výběrem ze zobrazení úprav

Tato možnost kombinuje předchozí dvě metody. Klepněte na Upravit v pravém horním rohu a poté přes kruhová tlačítka vyberte několik e-mailů v řadě. Klepněte na Vymazat poslat je do koše.

Jak odstraním všechny e-maily na svém iPhonu nebo iPadu?

Vybrat všechny e-maily, které potřebujete smazat, může trvat dlouho. Je mnohem snazší smazat vše najednou. Můžete to udělat pro konkrétní poštovní schránky, složky nebo výsledky hledání.

Klepněte na Upravit v pravém horním rohu a potom klepněte na Vybrat vše vlevo nahoře. Znovu zkontrolujte, zda si nechcete nechat vybrané žádné e-maily, a poté klepněte na Vymazat zbavit se jich.

Smažte všechny své e-maily najednou pomocí Vybrat vše vlevo nahoře.

Uvolněte místo úplným odstraněním e-mailového účtu

Pokud potřebujete na iPhonu nebo iPadu uvolnit místo, smazáním e-mailů to možná neuděláte. Zprávy, které jste nedávno smazali, se často dostávají do schránky koše a stále využívají úložiště vašeho zařízení. Místo toho postupujte podle těchto pokynů, abyste se ujistili, že odstraněné e-maily nezabírají místo na vašem iPhonu nebo iPadu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found