Máte obavy z vybuchnutí baterie vašeho MacBooku Pro? Zde je několik bezpečnostních tipů

Lithium-iontové baterie jsou úžasné věci. Jen zvažte skutečnost, že napájí většinu zařízení, která používáme v každodenním životě - od našich iPhonů a iPadů až po naše notebooky MacBook.

Navzdory tomu všemu nejsou lithium-iontové baterie dokonalé. A někdy mohou být skutečně nebezpečné. Pokud jste věnovali pozornost nedávným mediálním zprávám o bateriích MacBooku Pro, můžete se trochu obávat baterie ve vašem vlastním zařízení.

Zde byste měli vědět.

Nebezpečí lithium-iontových baterií

Baterie tohoto MacBooku Pro se údajně vznítila, když její majitel spal. Foto přes Stevena Gagne

Pokud potřebujete důkaz, že lithium-iontové baterie jsou nebezpečné, podívejte se na nedávné zprávy o vznícení baterií MacBook Pro.

Vyskytlo se několik neoficiálních uživatelských příběhů, které naznačovaly, že jejich zařízení MacBook Pro vzplanuli a baterie v nich v podstatě explodovaly.

Jedna z těchto zpráv pocházela od DJ a hudebního producenta jménem White Panda, jehož příspěvek Reddit se stal virálním před pár měsíci, když mu na klíně začala hořet baterie MacBook. Další uživatel, návrhář jménem Steven Gagne, uvedl, že jeho baterie v MacBooku Pro začala hořet, když spal jednu červnovou noc.

Nyní to není strach. Existuje velmi nízké procento, že se vám něco takového stane (i když je tu upozornění na předchozí prohlášení, ke kterému se dostaneme za sekundu).

Faktem však je, že baterie mohou být nebezpečné, zvláště pokud s nimi není zacházeno dobře. Nebojte se. Díky několika jednoduchým tipům si můžete být jistí, že vaše baterie bude pravděpodobně v pořádku.

Zkontrolujte stažení

Některé 15palcové modely MacBook Pro vyrobené v roce 2015 byly staženy z důvodu rizika požáru baterie.

Pěkně popořádku. Apple má v současné době aktivní dobrovolné svolávání některých modelů 15palcových MacBooků Pro, protože jejich baterie mají chybu.

Tato chyba, o které Apple tvrdí, že má dopad pouze na malý počet baterií, může stále vést ke katastrofickému selhání baterie. To zahrnuje přehřátí baterií nebo baterie, které se mohou vznítit.

  Dotčený 15palcový MacBook Pro je populární model, protože nemá motýlí klávesnici a obsahuje celou řadu portů. Pokud to zní jako vaše, možná budete chtít zkontrolovat své sériové číslo a zjistit, zda se vás vyvolání týká.

  Zde je postup, jak zkontrolovat stažení z oběhu.

  • Klikněte na logo Apple v levém rohu panelu nabídek.
  • V rozevírací nabídce klikněte na About This Mac.
  • Sériové číslo by se mělo zobrazit pod nadpisem Sériové číslo. Zkopírujte jej pomocí Command + C.
  • Přejděte na tento web Apple a vložte své sériové číslo do příslušného pole pomocí Command + V.

  Pokud ano, budete chtít okamžitě přestat používat MacBook Pro a požádat o podporu společnost Apple. Tato stránka by pro vás měla mít více informací.

  Tipy týkající se baterie

  Použití některých obecných tipů týkajících se baterie může snížit riziko selhání baterie. Foto přes iFixit.

  Pokud stažení vašeho počítače MacBook Pro neovlivní, měli byste mít na paměti několik obecných tipů týkajících se bezpečnosti a zdraví baterie. Toto jsou doporučené postupy pro všechny modely MacBooků.

  Bezpečnostní tipy pro baterie

  Lithium-iontové baterie mohou být potenciálně nebezpečné. Tak co děláš? Jak jsme již zmínili, existuje malá šance, že dojde ke katastrofickému selhání baterie. Je však chytré pamatovat na některé bezpečnostní tipy v nepravděpodobném případě, že ano.

  • Používejte pouze ověřená opravna. Nechte svůj MacBook opravit v Apple Store nebo u autorizovaného poskytovatele služeb Apple. Kdokoli jiný může používat nestandardní baterie.
  • Nechte baterii pravidelně opravovat. Stárnoucí baterie jsou mnohem náchylnější k poruchám. Pokud uvidíte oznámení na
  • Sledujte příznaky. Hledejte otoky podvozku, zápach, časté přehřátí nebo netěsnosti. Pokud si na baterii vašeho MacBooku všimnete něčeho divného, ​​okamžitě jej přestaňte používat a odevzdejte jej k opravě.
  • Mějte na paměti, kde to máte. Osvědčeným postupem je nevystavovat váš MacBook někde hořlavému, například na posteli nebo blízko papíru. To platí zejména v případě, že je vaše zařízení nebo jeho baterie starší.

  V nejhorším případě může být užitečné znát některé základní tipy pro požární bezpečnost týkající se lithium-iontových baterií. Nepoužívejte vodu k hašení požárů založených na lithium-iontové baterii. Nevdechujte žádný kouř ani páry. Použijte suchý chemický hasicí přístroj ABC nebo BC.

  Obecné tipy pro zdraví baterie

  Pokud se neobáváte bezpečnostních dopadů baterie vašeho MacBooku a chcete jen prodloužit její životnost, je třeba mít na paměti několik tipů.

  U jednoho se baterie zhorší. Bez ohledu na to, jak dobře zacházíte s baterií, v průběhu času se stále zhoršuje. Jak jsme již zmínili, výměna baterie každou chvíli zvýší celkovou životnost baterie.

  Dobře ošetřená baterie MacBooku Pro po celou dobu její životnosti vám může pomoci z ní vyždímat další život. Zde je několik obecných tipů na úsporu baterie, které prodlužují životnost baterie.

  • Snižte jas svého MacBooku.
  • Zakažte dynamickou tapetu.
  • Vypněte Bluetooth.
  • Přejděte na Předvolby systému -> Úspora energie a prozkoumejte jejich nastavení.
  • Udržujte svůj MacBook co nejchladnější. Nepoužívejte jej v horku, zvláště pokud se spoléháte na aplikace náročné na CPU.
  • Pokud svůj MacBook momentálně nepoužíváte, zkuste jej udržovat na 50 až 80 procentách. Pokud budete baterii udržovat plně nabitou nebo zcela vybitou, může se časem opotřebovat.

  Doufáme, že jste svůj MacBook zkontrolovali oproti různým programům stažení z oběhu od Apple a tyto tipy vám pomohly. dejte nám prosím vědět, pokud máte nějaké dotazy nebo obavy.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found