Jak používat zobrazení Galerie v systému macOS Mojave

Před oznámením společnosti Apple o systému MacOS Mojave došlo k rozporuplným zprávám o tom, co očekávat. Někteří si mysleli, že se bude jednat o menší iteraci, zaměřenou hlavně na opravy chyb. Realita se ukázala být taková, že Apple pracuje na zavedení některých šikovných funkcí pro zvýšení produktivity.

Jedním z takových zahrnutí je zcela nové zobrazení Galerie, kdykoli otevřete Finder. Toto nové zobrazení vám usnadní identifikaci souborů a poskytne několik různých informací.

Jak používat Zobrazení galerie ve Finderu

Než budete moci začít s Gallery View, budete jej muset povolit ve Finderu. Chcete-li tak učinit, budete muset postupovat podle těchto kroků:

 1. Otevřete nové okno Finderu
 2. Vyberte čtvrtou možnost v části Zobrazit
 3. Zobrazení Galerie je poté povoleno

Pro ty, kteří již nějakou dobu používají macOS, si možná pamatujete starý „Cover Flow View“. To bylo nahrazeno Gallery View a obsahuje několik informací.

Po vyhledání a výběru souboru podle vašeho výběru se zobrazí sekundární panel. Odtud můžete zobrazit následující informace:

 • Značky
 • Datum vytvoření
 • Naposledy změněno
 • Obsah
 • Rozměry
 • Řešení
 • Barevný prostor
 • Barevný profil

Sdílené informace se samozřejmě liší v závislosti na typu prohlíženého souboru. Například soubor PDF zobrazí pouze tagy, datum vytvoření a poslední změnu.

Níže se však nachází další část s názvem Rychlé akce, která vám dává trochu větší kontrolu.

Co jsou rychlé akce?

Jak jsme již zmínili, tyto nové rychlé akce se zobrazí, když používáte nové zobrazení galerie ve Finderu. Poskytují několik zkratek k různým nástrojům, které pomáhají urychlit proces úprav nebo sdílení.

Při prohlížení obrázků existují tři možnosti:

 • Otočit doleva
 • Označení
 • Více…

V nabídce Více… se zobrazí rozevírací nabídka, která vám umožní buď vytvořit PDF, nebo obrázek chránit heslem. Při prohlížení PDF nebo jiného typu dokumentu máte pouze možnost Přidat heslo. Nabídka „Více…“ je šedá, protože nejsou k dispozici žádné další možnosti.

Rychlá akce je úžasná díky tomu, že kontext se neustále mění v závislosti na tom, jaký typ souboru si prohlížíte. Navíc získáte několik rychlých nástrojů pro úpravu dokumentu nebo obrázku, aniž byste museli otevírat další aplikaci.

Závěr

Přidání zobrazení galerie a rychlých akcí do Finderu je jen jedním ze způsobů, jak se Apple snaží vylepšit macOS. Letos na podzim přichází spousta různých nových funkcí a doplňků, které nás opravdu vzrušují.

Dejte nám vědět, co si myslíte o tomto novém zobrazení Galerie, a pokud jste nadšeni, že uvidíte všechny tyto změny. Myslím tím, kdo nechce snadno upravovat obrázek, aniž by musel otevírat novou aplikaci, aby udělal něco malého.

Pokud již máte macOS Mojave a narazíte na nějaké problémy, dejte nám prosím vědět a my vám rádi pomůžeme!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found