Apple iOS 9.3: 5 Důvody, proč byste měli upgradovat

Událost 21. března „pojďme vás smyčkovat“ se blíží a to znamená, že budeme moci vidět některé vzrušující nové produkty od společnosti Apple. Ale co je nejdůležitější, jejich další velká aktualizace firmwaru: iOS 9.3.

Obecně řečeno, jeden operační systém, který se mi opravdu líbil, je iOS. Má některé skvělé funkce a všechny verze iOS vždy přicházejí s věcmi, které jsou zábavné, nové, odlišné a něco inteligentního. Dokážu si porazit hruď a říct komukoli, komu záleží na poslechu, že příští upgrade bude něco, co rádi uvidíme. Doufám také, že seznam chyb, se kterými jsme se setkali v iOS 9.2, včetně prázdné obrazovky Game Center a otravných problémů iBooku, byl snad vyřešen.

Ale zastavme se nad tím, tento článek není jen o mně, je to také o vás, víme, že naši čtenáři budou chtít vědět, proč by se měli dokonce pokusit provést změnu, až dorazí iOS 9.3, a já budu sdílet některé důvody s vy; pokud dokážu dobře přesvědčit ostatní, možná vás nakonec přesvědčím, abyste se připojili k rozjetému vlaku.

Noční směna

Toto je pravděpodobně nejoblíbenější ze všech upgradů, které iOS 9.3 přijde. Podíval jsem se na web Apple a dokázal jsem dekódovat, jaká bude tato funkce. Je to funkce, kterou všichni rádi uvidíme. Před několika měsíci technologický svět zuřil, protože studie odhalily, že modré paprsky, které náš smartphone vydává, způsobují ztrátu spánku. iOS 9.3 přináší funkčnost, která je navržena tak, aby automaticky snižovala množství a úroveň modrého světla na displeji při přechodu na více žlutých tónů.

Režim Night Shift v iOS 9.3 podpoří větší využití zařízení před spaním, ale neměli byste zapomínat, že příliš blízko elektroniky k tělu může stále dojít ke zdravotním problémům, takže i když noční směna podporuje větší využití vašeho zařízení před spaním zařízení, měli byste být stále opatrní.

CarPlay byl vylepšen

Jednou z oblastí, kterou si všichni přejeme vidět vylepšení, je CarPlay; Zdá se, že Apple viděl naši mysl, když přidal upgrady do tohoto oddělení OS. Mnoho aplikací pro iOS na iOS 9 nebylo upgradováno, aby fungovalo dobře s aplikacemi na CarPlay, ale do 21. března uvidíme mnoho aplikací CarPlay, které byly aktualizovány, aby fungovaly se všemi aplikacemi na iOS 9.3.

Budeme se také těšit z chytřejších aut a budeme se cítit bezpečněji, protože budeme moci bez problémů používat naše iPhony v autě (to je, pokud neztratíme soustředění). Všechny věci, které byste s iPhonem chtěli dělat za jízdy, budou funkční z palubní desky automobilu a nabídnou vám nejdostupnější a bezproblémový průzkum vašeho zařízení.

Připojením iPhonu k palubní desce můžete číst a odesílat zprávy, uskutečňovat a přijímat hovory, procházet, kontrolovat všechny aktualizace a přijímat pokyny; to vše se vám bude líbit, zatímco se budete stále soustředit na silnici.

V iOS 9.3 vám nyní umožnilo snadné ovládání CarPlay. Tato funkce nyní přichází se Siri Voice Control, takže budete moci ovládat pomocí knoflíku a tlačítek na volantu, zatímco dotyková obrazovka vám stále nabízí perfektní funkčnost, kdykoli budete chtít provést změnu.

Mapy, které se objevují na palubní desce, byly nyní vylepšeny a bylo k nim přidáno více míst a silnic. Mapa nyní jde tak daleko, že vám řekne, kolik času budete potřebovat, abyste se dostali na konkrétní místo, a to je docela skvělé. Aplikace jako Audiokniha, Podcast a iHeartradio jsou jen některé z aplikací, které byly přidány do Apple Car Play.

Volání přes Wi-Fi

Někdy v loňském roce slíbil Verizon funkci nazvanou Volání přes Wi-Fi. To znamená, že uživatelé budou moci volat bez použití kreditů za mobilní hovory a veškerá komunikace může probíhat prostřednictvím Wi-Fi. To je super; ve skutečnosti by tato funkce měla držet první nebo druhou pozici v tomto seznamu, nikoli třetí.

Pokud se již cítíte šťastní, že máte tuto funkci na svém iPhone, myslím, že byste se měli posadit a vidět tuto špatnou zprávu, než vyskočíte z kůže. Za prvé, funkce volání přes Wi-Fi pochází od společnosti Verizon a společnost uvedla, že oprávnění používat tuto funkci bude mít pouze iPhone od společnosti Verizon. Takže používáte zařízení značky Verizon?

Je čas zvážit. Druhou další špatnou zprávou je, že funkce volání přes Wi-Fi nebude k dispozici na každém iPhonu Verizon, takže pokud stále používáte starší iPhone, volání přes Wi-Fi pravděpodobně nebude na vašem zařízení fungovat.

Spárujte s více než jedním Apple Watch

Od verze iOS 9.3 mohou uživatelé iPhone nyní spárovat svá zařízení s více než jedním Apple Watch. Firmware je dodáván s funkcí, která umožňuje uživatelům ovládat více hodinek z jednoho iPhonu a majitel pak bude moci nastavit přístup každé osoby.

Aby to bylo možné, musí uživatelé zajistit, že na iPhone běží IOS 9.3 a na Apple Watch běží WatchOS 2.2, protože tyto dva operační systémy byly vývojářům nasazeny společně. Poprvé budou uživatelé muset ručně připojit všechny hodinky Apple Watch, ale po prvním použití by uživatelé mohli připojit své hodinky Apple Watch k iPhonu pouhým zvednutím rukou.

Další funkce zabezpečení

Pokud jste uživatelem s vědomím zabezpečení, bude iOS 9.3 právě pro vás. Stejně jako všechny starší verze systému iOS, Apple vždy dokázal přidat několik skvělých bezpečnostních upgradů a tato verze nebude výjimkou.

Společnost ještě neprozradila některá vylepšení zabezpečení, která bychom měli očekávat, ale určitě získáme některá pěkná. Například zvýšení hesla ze 4 číslic na 6 číslic, což nám pomáhá využívat bezpečnější zařízení, ale od společnosti Apple byste stále měli očekávat více.

Závěr

Toto jsou některé funkce, které lze očekávat od nadcházejícího iOS 9.3, a jsme si jisti, že si je užijete tím, že získáte upgrade, až se konečně začne zavádět. Pro ty z nás, kteří stále používají zařízení Android, bude přechod na iOS snazší než kdy dříve, protože si můžete stáhnout aplikaci „Move To iOS“, která vám umožní bezdrátový přechod na iOS.

Poslední příspěvky