Mohu používat rozšíření Safari na Macu?

Jako uživatel Apple pravděpodobně již Safari znáte. Možná však nebudete znát všechna rozšíření prohlížeče, která můžete použít k vylepšení a rozšíření funkcí Safari.

V tomto článku vysvětlíme, co jsou rozšíření Safari, a jak je nainstalovat a používat na počítači Mac. Dokonce vysvětlíme, proč u Safari nenajdete tolik rozšíření jako u jiných prohlížečů, jako je Chrome.

Co jsou rozšíření Safari?

Rozšíření prohlížeče je malá aplikace, která mění vzhled vašeho webového prohlížeče nebo jeho fungování. Můžete nainstalovat rozšíření téměř pro každý webový prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge a Safari.

Rozšíření můžete použít ve většině webových prohlížečů.

Na rozdíl od jiných aplikací v počítači Mac nemusíte po instalaci rozšíření používat nic jiného. Rozšíření se zobrazí na panelu nástrojů Safari a je k němu připraven přístup při každém procházení webu.

Některá z nejpopulárnějších rozšíření prohlížeče vám umožňují blokovat reklamy, vyhledávat slevové kódy, spravovat hesla, povolit temný režim pro webové stránky a kontrolovat pravopis.

O něco dále uvádíme některé z nejlepších rozšíření Safari.

Jsou rozšíření prohlížeče bezpečná?

Mnoho rozšíření prohlížeče vyžaduje povolení k prohlížení navštívených webů a sledování toho, co na nich děláte. Někdy dokonce mohou uložit vaše hesla nebo získat přístup k fotoaparátu.

Toto vyskakovací okno se může zobrazit při používání rozšíření v prohlížeči Google Chrome.

Dobré rozšíření vyžaduje povolení k provádění těchto věcí, pouze pokud je to nutné. Například správce hesel musí mít přístup k vašim heslům.

Špatná rozšíření však mohou tento přístup využít k prodeji vašich dat tomu, kdo nabízí nejvyšší nabídku. Je dokonce možné, že někdo použije rozšíření k instalaci malwaru nebo počítačových virů do vašeho systému.

Z tohoto důvodu je velmi důležité, abyste do svého webového prohlížeče neinstalovali nedůvěryhodná rozšíření. Mohlo by to vážně ohrozit vaše soukromí.

Jsou rozšíření prohlížeče Safari bezpečná?

S tím se říká, že rozšíření Safari se trochu liší, protože Apple zkontroluje a odhlásí každé rozšíření, než jej necháte nainstalovat.

Každé rozšíření Safari je k dispozici ke stažení z App Store.

Toto je relativně nedávná změna pro Apple - rozšíření Safari byla dříve otevřená jako jakýkoli jiný prohlížeč - a znamená to, že pro Safari existuje méně rozšíření než pro jiné prohlížeče.

Veškeré rozšíření, která si stáhnete a nainstalujete pro Safari, by proto měla být bezpečná.

Má Safari rozšíření jako Chrome?

Pro Chrome je k dispozici mnohem více rozšíření prohlížeče než pro Safari. Je to proto, že Apple vám neumožňuje instalovat nebezpečné rozšíření, zatímco Google vám na ně jednoduše upozorní.

Mnoho stejných rozšíření je přesto k dispozici v obou prohlížečích. Pokud nejsou, obvykle mají podobné náhražky, které můžete nainstalovat.

Jak mohu použít rozšíření Safari na počítači Mac?

Po instalaci rozšíření Safari do počítače Mac se toto zobrazí jako ikona na panelu nástrojů Safari v horní části okna. Měli byste to vidět vedle vyhledávací lišty nebo vedle tlačítka sdílení.

Kliknutím na ikonu rozšíření Safari ji můžete použít.

Kliknutím na tuto ikonu dané rozšíření aktivujete nebo upravíte jeho nastavení. Někdy ani nemusíte dělat nic, protože to začne fungovat na pozadí, jakmile to nainstalujete.

Jak nainstaluji rozšíření Safari od společnosti Apple?

Vzhledem k tomu, že na Safari můžete instalovat pouze rozšíření schválená společností Apple, získáte je pouze z Mac App Store. To znamená, že každé rozšíření Safari je bezpečné a automaticky se aktualizuje s dalšími aplikacemi na vašem Macu.

Otevřete Safari a přejděte na Safari> Rozšíření Safari z řádku nabídek. Tím se otevře Mac App Store na stránce s každým dostupným rozšířením Safari.

Nejrychlejší způsob, jak najít nová rozšíření, je z nabídky Safari.

Najdete kombinaci bezplatných a placených rozšíření, která můžete používat v Safari. Kliknutím na některý z nich se dozvíte více o tom, co dělá a jak jej používat. Poté klikněte Dostat nebo klikněte na cenu a zadejte své Apple ID podrobnosti pro instalaci.

Některá rozšíření jsou součástí větší aplikace, například Todoist nebo Day One. K těmto aplikacím máte přístup ze spouštěcí plochy nebo ze složky Aplikace po jejich stažení a instalaci.

Jak mohu spravovat rozšíření Safari?

Po instalaci rozšíření z App Store by mělo být okamžitě k dispozici pro použití z panelu nástrojů Safari. Pokud tam není, přejděte na Safari> Předvolby> Rozšíření z řádku nabídek.

Na této stránce předvoleb můžete zobrazit informace o všech rozšířeních Safari na vašem počítači Mac. Pomocí zaškrtávacích políček můžete rozšíření zapínat a vypínat. Nebo vyberte příponu v postranním panelu a klikněte Odinstalovat nadobro se toho zbavit.

Vyberte příponu v postranním panelu a zobrazte o ní další informace.

Zakázání nebo odebrání rozšíření může Safari zrychlit, což je dobré udělat, pokud si všimnete poklesu výkonu prohlížeče.

Přidržením můžete také změnit uspořádání ikon rozšíření na panelu nástrojů Safari Cmd zatímco na ně klikáte a přetahujete je na nová místa. Je to skvělý způsob, jak je dát do pořadí, které vám dává smysl.

Jaké rozšíření bych měl nainstalovat na Safari?

V Mac App Store najdete celou řadu rozšíření Safari. Pokrývají vše od správců hesel po blokátory reklam a mnoho dalšího.

Zde jsou některá z nejlepších rozšíření, která si možná budete chtít nainstalovat.

Vyhledávač Ecosia

Safari nabízí v předvolbách několik předdefinovaných vyhledávačů. Pokud však chcete zachránit planetu svými hledáními, možná byste místo toho chtěli nainstalovat rozšíření Ecosia.

Ecosia je vyhledávač zaměřený na výsadbu stromů za účelem ochrany životního prostředí. Pokud místo používání Google přejdete na Ecosia, všechny příjmy z reklam z vašich vyhledávání by mohly být skutečně dobré.

Stažení: Ecosia (zdarma)

1 Správci hesel pro hesla a Dashlane

V dnešní době není snadné sledovat všechna hesla. Zvláště, když se doporučuje používat pro každý účet úplně jiné zabezpečené heslo. Naštěstí správci hesel existují, aby to usnadnili.

Pomocí rozšíření 1Password nebo Dashlane můžete vytvářet, ukládat a spravovat všechna svá hesla bez ohrožení zabezpečení.

Ve skutečnosti je obvykle bezpečnější používat správce hesel, než se snažit si všechno pamatovat sami!

Stažení: 1Password 7 (bezplatné nákupy v aplikaci k dispozici)

Stažení: Dashlane (bezplatné nákupy v aplikaci k dispozici)

1Blocker a AdBlock

Nejpopulárnějším typem rozšíření prohlížeče je pravděpodobně blokování reklam. Všichni jsme frustrovaní, když čekáme, až přeskočíme reklamy na YouTube, klikneme na vyskakovací okna nebo se pokusíme ignorovat bannerové reklamy v horní části webové stránky. S dobrým blokovačem reklam si už nemusíte dělat starosti.

Některé weby vám samozřejmě neumožní přístup, pokud používáte blokování reklam, protože to snižuje jejich tržby. Ale tato rozšíření jsou stále užitečná, protože většina z nich zastaví, aby vás sledovatelé sledovali také na webu.

Stažení: 1Blocker (bezplatné nákupy v aplikaci k dispozici)

Stažení: AdBlock pro Safari (k dispozici jsou bezplatné nákupy v aplikaci)

Gramaticky kontrola pravopisu

Grammarly je skvělý nástroj k zajištění pravopisu a gramatiky až do nuly. Hledá překlepy, špatnou interpunkci a dokonce i špatně strukturované věty, které vám pomohou lépe psát.

Grammarly můžete použít kdekoli, kde píšete na webu: sociální média, komentáře, kontaktní formuláře nebo dokonce na WordPress. Téměř vždy najde způsob, jak zlepšit své psaní.

Stažení: Grammarly (zdarma, k dispozici je prémiové předplatné)

Vyhledávač slev na zlato

Honey je možná nejlepší rozšíření Safari ke stažení na vašem Macu, protože vám může ušetřit peníze. Funguje to tak, že vyhledáváte na internetu platné slevové kódy, kdykoli se chystáte vyzkoušet v internetovém obchodě.

Honey dokonce testuje každý z kódů, abyste je nemuseli kopírovat a vkládat sami. Najde vždy tu nejlepší slevu a okamžitě vám začne šetřit peníze.

Stažení: Zlato (zdarma)

Jak mohu ručně nainstalovat rozšíření Safari?

Díky zvýšeným bezpečnostním požadavkům společnosti Apple možná zjistíte, že v prohlížeči Safari je mnohem méně rozšíření prohlížeče než v jiných prohlížečích, jako je Chrome nebo Firefox.

Může to být proto, že Apple z bezpečnostních důvodů nepovoluje konkrétní rozšíření. Nebo to může být proto, že vývojář rozšíření není ochoten přeskočit obruče pro Apple, když to pro jiné společnosti nepotřebují.

Ať tak či onak, možná vás zajímá, jak ručně nainstalovat rozšíření Safari mimo Mac App Store ...

Bohužel nemůžete.

Jediným způsobem, jak nainstalovat rozšíření Safari v nejnovější verzi systému macOS, je použití Mac App Store.

Přechod na starší verzi systému macOS

Možná budete moci nainstalovat starší rozšíření v macOS Mojave.

Jednou z možností ruční instalace rozšíření Safari by byla downgrade vašeho Macu. Vraťte se ke starší verzi systému macOS (například Mojave nebo dřívější) z doby, než Apple tyto bezpečnostní požadavky implementoval.

Poté můžete nainstalovat další rozšíření Safari podle konkrétních pokynů vývojáře. Obvykle to zahrnuje přetažení rozšíření do pole předvoleb Safari nebo jeho uložení do složky Knihovna.

Podle těchto pokynů proveďte downgrade počítače Mac na MacOS Mojave nebo starší. Nezapomeňte však, že při každém upgradu v budoucnu přijdete o nelicencovaná rozšíření Safari znovu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found