Heslo Wi-Fi nefunguje na iPhonu nebo iPadu? Zkontrolujte tato nastavení

Máte problémy s připojením Wi-Fi na iPhonu nebo iPadu po aktualizaci iOS? Víte, že máte správné heslo, ale vaše Wi-Fi stále nespolupracuje? Nejste sami - a jsme tu, abychom vám pomohli.

U některých nejnovějších aktualizací mobilních operačních systémů Apple se zdá, že s připojením k Wi-Fi je spojeno několik různých problémů nebo chyb. Pokud se po aktualizaci setkáte s podivností Wi-Fi, přečtěte si dále, abychom vám mohli pomoci s řešením vašeho přesného problému.

Příbuzný:

  Nemůžete se přihlásit k Wi-Fi nebo náhodně klesající Wi-Fi?

  Krátce poté, co byl iOS 12.3 poprvé vydán pro veřejnost, začali uživatelé iPadů a iPhone zažívat řadu problémů souvisejících s Wi-Fi.

  To zahrnuje problémy s přihlášením do sítě Wi-Fi chráněné WPA (i když má uživatel správné heslo). Může to ale také vést k obecně špatnému výkonu Wi-Fi nebo k přerušovanému výpadku připojení Wi-Fi.

  Zdá se, že alespoň některé z problémů přetrvávaly přes iOS 12 až iOS 12.3. I když není jasné, jak rozšířené jsou chyby Wi-Fi, problémy s Wi-Fi obecně vypadají, jako by byly docela běžné.

  Tipy pro rychlé řešení problémů

  Než budete pokračovat v hlubším řešení potíží, doporučujeme podniknout následující kroky, abyste odstranili všechny běžné problémy s připojením.

  • Znovu zkontrolujte heslo. Neříkáme, že nejste schopni správně zadat heslo, ale že mnoho výchozích hesel k Wi-Fi je dlouhých a komplikovaných. Ujistěte se, že je zadáváte správně. Můžete zkontrolovat svůj MacBook nebo jiná elektronická zařízení a zjistit, zda se připojují bez problémů.
  • Restartujte iPhone. Použití restartu síly může odstranit mnoho problémů v systému iOS (včetně problémů s připojením).
  • Zkontrolujte výpadky.Může také dojít k problému s koncem vašeho poskytovatele internetových služeb. Doporučujeme Googlu prohledat web vašeho ISP a vyhledat jakékoli zprávy o výpadcích ve vaší oblasti.
  • Restartujte router. Stejně jako u telefonů iPhone nebo iPad může váš router vykazovat chybné chování. Doporučujeme jej restartovat. Jednoduše odpojte směrovač a znovu jej připojte. Nepoužívejte žádná tlačítka na zadní straně, která by řekla „Resetovat“, protože by obecně obnovila tovární nastavení routeru.

  Zkontrolujte nastavení Wi-Fi a sítě na vašem iPhone

  Některé problémy s Wi-Fi mohou pocházet z nastavení připojení buggy v zařízení.

  V mnoha případech se zdá, že tyto konkrétní problémy s Wi-Fi pocházejí z nastavení routeru. Ale než se k tomu dostaneme, existuje řada věcí, které byste měli na straně Apple vyzkoušet a které vám mohou pomoci.

  Nejprve se ujistěte, že jste aktualizovali na nejnovější verzi iOS, která je aktuálně k dispozici. Apple pravidelně potlačuje chyby ve svých softwarových verzích a je možné, že nejnovější verze systému iOS vyřešila váš konkrétní problém s Wi-Fi.

  Jakmile používáte nejnovější verzi iOS, vyzkoušejte tyto kroky.

  • Zapomeňte na svou síť Wi-Fi. Přejděte do Nastavení -> Wi-Fi. Klepněte na síť, ke které jste připojeni, a poté klepněte na Zapomenout tuto síť. Nakonec se znovu připojte k síti.
  • Zakažte svou VPN. VPN občas zabrání plynulému připojení mezi zařízením iOS a routerem. Doporučujeme jej deaktivovat a zjistit, zda to pomůže vašemu výkonu Wi-Fi.
  • Restartujte Wi-Fi Assist. Přejděte na Nastavení -> Mobilní a přejděte úplně dolů (přes obrovský seznam aplikací). Klepnutím na přepínač vedle Wi-Fi Assist jej deaktivujete a dalším klepnutím jej znovu aktivujete.

  Rovněž stojí za to resetovat možnosti připojení. Jít do Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Obnovit nastavení sítě.

  V nejhorším případě budete možná chtít provést úplné obnovení zařízení iOS. Doporučujeme ale tento drastický krok odložit, dokud nevyřešíte problém, který má router.

  Zkontrolujte svůj router a ID systému

  V mnoha případech se zdá, že pásma směrovače Wi-Fi (sítě 2,4 GHz proti 5 GHz) jsou pro iOS matoucí.

  Pokud předchozí kroky založené na systému iOS nezmírnily problémy s Wi-Fi, problém může být v pásmech sítě routeru. Aby bylo jasno, mohlo by to ještě pořád být chybou systému iOS - chyba však může být způsobena nebo může souviset s přesným nastavením nebo dostupnými pásmy sítě na samotném routeru.

  Mějte na paměti, že značky a modely routerů se liší. Tento článek budeme udržovat co nejobecnější, ale konkrétní pokyny si možná budete muset přečíst ve vlastní uživatelské příručce nebo na webu výrobce routeru.

  Základy

  Podle anekdotických zpráv uživatelů může mít iOS 12 problémy s připojením k bezdrátovým sítím, když má router síťová pásma 2,4 GHz a 5 GHz.

  Rozdíly mezi sítěmi 2,4 GHz a 5 GHz jsou komplikované - nejde jen o to, aby jedno síťové pásmo bylo „lepší“ než druhé. Například zatímco 5 GHz sítě jsou rychlejší, 2,4 GHz sítě obvykle lépe pronikají do stěn a nábytku.

  Mnoho moderních směrovačů každopádně nabízí dvě sítě Wi-Fi, jednu pro každé pásmo.

  Přesněji řečeno, zdá se, že uživatelé narazí na problémy, když jsou SSID a heslo pro sítě 2,4 GHz a 5 GHz stejné. Není jasné, proč tomu tak je, ale může to souviset s „roamingem“ iOS mezi oběma pásmy a sevřením procesu.

  Pokud to všechno zní extrémně technicky, nebojte se - máme záda. SSID je v podstatě jen název sítě, název, který se zobrazí v nabídce Wi-Fi vašeho iPhone.

  Chcete-li tento problém vyřešit, zkontrolujte SSID Wi-Fi

  Pokud je nám známo, zdá se, že změna SSID a hesla pro jedno ze dvou síťových pásem routeru tento problém vyřeší.

  Název SSID (název sítě) pro vaše sítě 2,4 GHz a 5 GHz najdete na zadní straně routeru.

  Můžete snadno zjistit, zda je SSID (název sítě) stejný, a to kontrolou zadní strany routeru. Ve většině případů by měl existovat štítek, který uvádí název sítě pro obě pásma. Pokud není k dispozici žádná nálepka, budete se muset přihlásit k routeru, ke kterému se dostaneme.

  Jakmile to zjistíte, můžete přistoupit ke změně SSID pro jedno pásmo. Vše, co musíte udělat, je otevřít svůj oblíbený webový prohlížeč a do adresního řádku zadat speciální adresu URL.

  Obecně bude fungovat jedna z následujících adres, i když to záleží na vašem přesném modelu.

  • //192.168.1.1
  • //192.168.0.1
  • //192.168.0.254
  • //192.168.1.254
  • //www.routerlogin.net
  • //www.routerlogin.com

  Uživatelské jméno a heslo je obvykle „admin" a "Heslo„, Pokud jste to nezměnili vy nebo někdo jiný.

  Jakmile se přihlásíte do ovládacího panelu routeru, je změna síťového SSID obvykle velmi jednoduchá.

  Jakmile se dostanete na ovládací panel routeru, je obvykle jednoduchý způsob, jak změnit SSID (název sítě) a heslo pro každé pásmo. Možnosti routeru se opět liší podle výrobce, takže pokud narazíte na potíže, podívejte se do uživatelské příručky nebo pokynů výrobce.

  Změňte SSID a heslo pro jedno ze dvou pásem na něco zapamatovatelného (nezapomeňte však použít zabezpečené heslo).

  Když je vše řečeno a hotovo, stačí sledovat výkon zařízení Wi-FI na vašem zařízení iOS.

  Aktualizujte firmware

  Pokud jste na ovládacím panelu routeru, může být užitečné zkontrolovat, zda je aktuální, pokud jde o nejnovější firmware.

  Mnoho moderních směrovačů aktualizuje svůj firmware automaticky. Pokud však používáte starší směrovač, bude pravděpodobně nutné rutinně aktualizovat firmware ručně. V takovém případě je obvykle na ovládacím panelu routeru prominentní tlačítko „firmware“ nebo „update firmware“.

  Pokud tomu tak není, doporučujeme vám přečíst si verze firmwaru a stav aktualizace v uživatelské příručce nebo na webu výrobce.

  Poznámka o Smart Connect

  Zdá se, že uživatelé s iOS 12 nainstalovaným na svých zařízeních narazili na problémy pouze tehdy, když jsou pásmo 2,4 GHz a pásmo 5 GHz nastaveny na stejný SSID. Když je povoleno Smart Connect, budou.

  Z tohoto důvodu doporučujeme deaktivovat Smart Connect a zjistit, zda to zmírní jakýkoli výkon Wi-Fi nebo problémy s pádem.

  Chcete-li zjistit, zda má vaše zařízení funkci Smart Connect, prohledejte značku a model směrovače. Pokud je povoleno, zkuste jej deaktivovat (viz uživatelská příručka nebo pokyny na webu výrobce routeru).

  Chystá se Apple tento problém vyřešit?

  Z našeho porozumění společnost Apple identifikovala problém a aktuálně pracuje na opravě. Doporučujeme nainstalovat všechny nové aktualizace pro iOS, jakmile vyjdou.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found