Měli byste si koupit Apple Watch pro starší milovanou osobu?

Ať už se jedná o dárek k svátku nebo dárek k narozeninám, možná vás zajímá, zda jsou Apple Watch dobrým dárkem pro staršího člena rodiny. Koneckonců, existují zdravotní funkce a aplikace, které mohou být docela užitečné. A pokud si hodinky Apple Watch nosíte sami, pravděpodobně věříte, že by tyto věci mohly někomu prospět v jeho starších letech. Ale byl by to opravdu vhodný dárek pro vaše rodiče nebo prarodiče?

Odpověď na tuto otázku hodně váží znalost jednotlivce, pro kterého uvažujete o koupi. Jsou odolné vůči technologickým zařízením? Jsou ochotni učit se nové věci? Pokud jste si již tyto typy otázek promysleli, ale stále si nejste jisti, jsme tu, abychom vám pomohli.

Podívejme se na výhody a nevýhody nákupu Apple Watch pro seniory, jaké výhody mohou získat a které aplikace a funkce by jim nejvíce pomohly.

Příbuzný:

  Nákup Apple Watch pro seniory: Klady a zápory

  Někdy je dobré se rozhodnout, když vypsáte klady a zápory. To vám pomůže lépe vidět dobré i špatné. Mějte na paměti, že ne všechny budou platit, protože opět znáte své členy rodiny nejlépe.

  Výhody Apple Watch pro seniory

  Mezi největší klady na nákup Apple Watch pro seniory patří zdravotní a nouzové funkce nabídnuta, počínaje možnostmi sledování srdečního tepu.

  Aplikace EKG

  Jak watchOS 5.1.2, Apple přidal monitor srdečního tepu EKG do Apple Watch Series 4. S touto užitečnou vestavěnou aplikací jednoduše držíte prst na Digital Crown po dobu 30 sekund, abyste získali čtení.

  Po dokončení čtení obdržíte výsledky jako AFib, sinusový rytmus nebo neprůkazné. Klepnutím můžete přidat příznaky, pokud se cítíte špatně a všechny záznamy jsou sledovány v aplikaci Health, kterou lze odeslat vašemu lékaři.

  Čtení EKG

  Oznámení o nepravidelném rytmu

  Na Apple Watch můžete také nastavit oznámení o nepravidelném rytmu. Záměrem je upozornit uživatele, pokud je detekováno pět nepravidelných rytmů po dobu minimálně 65 minut (Afib). Tyto informace se také zaznamenávají v aplikaci Zdraví.

  Můžete si prohlédnout náš kompletní návod, jak používat aplikaci EKG a upozornění na nepravidelný rytmus na Apple Watch, kde najdete konkrétní podrobnosti a pokyny, včetně zasílání údajů lékaři.

  Aplikace srdeční frekvence

  Apple Watch také nabízí užitečnou aplikaci Srdeční frekvence, abyste mohli svůj srdeční rytmus kdykoli sledovat a zaznamenávat data do aplikace Zdraví. Můžete sledovat svůj srdeční rytmus při odpočinku, chůzi nebo při aktuálním čtení. Navíc můžete nastavit upozornění na vysokou srdeční frekvenci.

  Čtení srdeční frekvence

  Nouzové SOS a detekce pádu

  Funkce nouzového SOS a detekce pádu jsou ideálním bezpečnostním nastavením pro starší dospělé.

  S Nouzové SOS, můžete povolit volání v aplikaci Watch, takže uživatel jednoduše přidrží postranní tlačítko na Apple Watch, aby uskutečnil hovor. Navíc můžete nastavit nouzové kontakty, takže když zavoláte záchrannou službu, budou tito lidé také upozorněni.

  Detekce pádu funguje s Emergency SOS a lze jej aktivovat jednoduchým posunutím přepínače v aplikaci Watch. Pokud Apple Watch zjistí pád a poté žádný pohyb, obdržíte upozornění. Pokud na upozornění nereagujete, Apple Watch klepnou na vaše zápěstí, zazní alarm a zavolá pohotovostní služby.

  Nouzové nastavení SOS a detekce pádu

  Snadná komunikace

  Další úžasnou funkcí a výhodou nákupu Apple Watch pro někoho v jeho zlatých letech je snadný způsob komunikace.

  Přímo z Apple Watch můžete odesílat a přijímat telefonní hovory a textové zprávy. Pokud je váš iPhone na druhé straně místnosti, nemusíte ani opouštět pohovku. Klepnutím pošlete SMS nebo zavolejte komukoli chcete.

  Aplikace pro telefon a zprávy

  Výhody Apple Watch pro starší lidi

  Možná vás zajímá, jak se k tomuto tématu staví jiné rodiny nebo zda se na to podíval vědecký průmysl. Proběhly některé studie týkající se technologie v geriatrii. Jedna taková studie z roku 2018 uvádí:

  Nejslibnějšími klinickými aplikacemi technologií jsou bydlení a bezpečnost zajišťující, že starší lidé zůstanou ve svých domovech a komunitách, mobilita a rehabilitace s cílem zlepšit mobilitu a chůzi a komunikaci a kvalitu života snížením izolace, zlepšením správy léků a dopravy.

  Výhody staršího, který používá Apple Watch, by však mohly jít mnohem dál než jen k integrovaným zdravotním a bezpečnostním funkcím a komunikačním aplikacím.

  Zpráva CNBC hovoří o tom, že Apple a Eli Lilly nedávno spolupracovali s údaji z iPhonů a Apple Watch ve vztahu k detekci příznaků demence.

  Autoři zjistili, že lidé s příznaky kognitivního poklesu psali pomaleji, psali méně pravidelně a posílali méně textových zpráv než zdraví účastníci. Rovněž se více spoléhají na podpůrné aplikace a mají menší sklon vyplňovat průzkumy.

  Kam budou data získaná ze studie společností Apple a Eli Lilly směřovat, není v tuto chvíli jistá, ale je třeba si dávat pozor na to, co se děje. Jen v USA žije přibližně šest milionů lidí s demencí.

  Nevýhody Apple Watch pro seniory

  I když Apple Watch nabízejí některé příznivé zdravotní a nouzové funkce, nemusí to být dokonalý dárek pro seniory ve vašem životě. Zde je několik úvah.

  Malá obrazovka

  Bez ohledu na to, jak se na Apple Watch díváte, stále jde o hodinky. Obrazovka tedy zjevně není tak velká jako iPhone nebo iPad. Díky tomu by bylo těžké poklepat na věci, které potřebujete, aniž byste náhodou poklepali na něco jiného. Apple Watch nabízí funkce usnadnění přístupu, například Zoom, které vám pomohou a které najdete v aplikaci Watch.

  Obrazovka Apple Watch Series 4 vs. iPhone 8

  Křivka učení

  Ačkoli Apple Watch není těžké se naučit nebo používat, stále může být pro někoho, kdo nemá zájem o technologii. Pokud se váš milovaný snaží dělat věci, jako je telefonování nebo odesílání textových zpráv na svém iPhone, můžete zvážit stejné potíže, jaké by narazili na Apple Watch.

  Získání pomoci v okolí

  Kdo v současné době pomáhá vašim rodičům nebo prarodičům, pokud mají potíže s iPhone, iPadem nebo počítačem? Pokud nejsou schopni přijít na to sami, existuje osoba, která jim pomůže, a pokud ano, jste to vy?

  Jde o to, že možná budete muset plánovat, jak jim pomoci zvyknout si na Apple Watch tím, že jim ukážete, jak zvládnout základy. A pokud nejste poblíž, například pokud žijete v jiném státě, nebude to pro vás ani pro jednoho snadné. Je to jen další věc na přemýšlení.

  Tipy pro nastavení Apple Watch

  Pokud se rozhodnete, že tento dárek vyzkoušíte, můžete udělat několik věcí, které vám pomohou vše připravit na začátku.

  Nastavení přístupnosti

  Jak již bylo zmíněno výše, můžete zvážit použití některých možností přístupnosti dostupných pro Apple Watch. Můžete například povolit Zoom a nastavit úroveň přiblížení. Potom váš milovaný pouze přiblíží dvojitým poklepáním na obrazovku dvěma prsty.

  Mezi další užitečné funkce usnadnění patří VoiceOver, Bold Text, Grayscale a nastavení omezující pohyb. Všechna tato nastavení jsou v Sledujte aplikaci pod Přístupnost.

  Nastavení přístupnosti

  Ciferníky a komplikace

  Zkuste nastavit rodiče nebo prarodiče pomocí ciferníku a komplikací, které považují za nejužitečnější.

  Možná víte, že čísla se jim snáze čtou než ciferník hodinek nebo že Mickey Mouse opravdu milují. Zkuste vybrat několik ciferníků a nechat je nastavit, aby si jeden mohli vybrat nebo mezi nimi přepínat, pokud se jim líbí.

  Ciferníky a komplikace

  U komplikací přemýšlejte o tom, co budou nejvíce používat. Můžete je přidat pro aplikaci Srdeční frekvence, aby to mohli zkontrolovat klepnutím. A pokud se stále dívají na aktuální počasí nebo titulky zpráv, vysuňte jim tyto komplikace na tvář.

  Oznámení a upozornění

  Jak již víte, zdá se, že téměř každá aplikace má oznámení o té či oné věci. A pokud ty nekontroluješ, tak se vymknou kontrole, že?

  Stejně jako na vašem iPhone je důležité přizpůsobit oznámení na Apple Watch. Nechcete slyšet ding ani cítit klepání na každou maličkost. Pomozte svému milovanému přizpůsobením výstrah přímo z netopýra v Hodinkyaplikace pod Oznámení. Jen nechte ty povolené pro nejdůležitější upozornění, která by váš rodič nebo prarodič potřeboval nebo chtěl.

  Nastavení upozornění

  Aplikace třetích stran

  Spolu s vestavěnými aplikacemi a funkcemi Apple Watch si trochu času vyhledejte další nástroje v App Store. Zde je několik příkladů, které byste mohli zvážit stáhnout a pomoci vašemu milovanému s nastavením.

  Připomenutí zdraví Mango

  Mango Health (zdarma): Dostávejte na Apple Watch upomínky na užívání léků. Aplikace nabízí na iPhonu další funkce, jako jsou upozornění na interakce s léky, upozornění na doplnění a denní zdravotní deník.

  Automatický sledovač spánku polštáře (zdarma s IAP): Zahrnuje záznam spánku, analýzu srdeční frekvence během noci, režimy spánku, pomůcky ke spánku a zvuky probuzení pro kompletní balíček sledování spánku Apple Watch.

  Headspace Meditation & Sleep (Free with IAP): Tato aplikace pro meditaci a všímavost nabízí relace s průvodcem, dechová cvičení a monitor srdečního tepu. To je skvělá aplikace pro kontrolu stresu a relaxace.

  Apple Watch pro vašeho staršího člena rodiny?

  Doufejme, že vám tyto informace pomohou rozhodnout, zda jsou Apple Watch pro vaše členy rodiny dobrý nápad. A pokud se rozhodnete tento nákup provést, měly by vám pomoci také tipy, jak pro ně nastavit hodinky.

  Dejte nám prosím vědět, co se rozhodnete a jak to všechno dopadne! Můžete se vrátit zpět a zanechat komentář níže nebo nás navštívit na Facebooku nebo Twitteru; rádi bychom vás slyšeli!

  Poslední příspěvky