Jak zjistit a vyhnout se falešnému příslušenství Apple

Padělané a falešné příslušenství Apple jsou všude. A přestože jsou levné a bohaté, ve skutečnosti mohou představovat obrovský problém. Jak tedy víte, jak zjistit a vyhnout se falešným kabelům a příslušenství Apple?

Spíše než ztrácet peníze a čas s těmito padělky, naučte se identifikovat příslušenství Apple Certified Lightning Connector ještě před nákupem!

Svět je plný padělků!

V roce 2016 společnost Apple žalovala falešného prodejce příslušenství s názvem Mobile Star, LLC - a v textu žaloby společnost Apple odhalila, že 90 procent energetických cihel a kabelů „Apple“ na Amazonu bylo padělaných.

Proto Apple nyní doporučuje používat pouze takové příslušenství Apple potvrzuje a to odznak „Vyrobeno pro Apple“.

Jaký je ale velký problém s těmito kabely a příslušenstvím jiných výrobců?

Bezpečnostní rizika falešného příslušenství Apple

Při zakoupení vyřazovací nabíječky nedostanete jen nekvalitní produkt; ve skutečnosti kupujete možné bezpečnostní riziko.

Ve svém výzkumu soudního sporu společnost Apple zjistila, že falešné nabíječky byly „špatně postavené, s horšími nebo chybějícími součástmi, chybným designem a nedostatečnou elektrickou izolací“.

V nejlepším případě získáte špatný výkon a příslušenství, které není odolné - takové, které nevydrží běžné používání. Mnoho falešných nabíječek vám také neumožňuje synchronizovat zařízení iOS s počítačem.

Dokonce můžete neúmyslně poškodit zařízení iOS. A v nejhorším případě mohou být padělky fyzicky nebezpečné. Na rozdíl od certifikovaného nebo oficiálního příslušenství mohou během používání potenciálně vzplanout nebo dokonce zasáhnout uživatele elektrickým proudem.

Pokud používáte padělané nebo necertifikované příslušenství Lightning, mohou se tyto problémy setkat

 • Poškození zařízení (nevztahuje se na Apple Care +)
 • Poškozený kabel nebo konektory
 • Nesprávné nebo nezabezpečené uložení do vašeho zařízení
 • Neschopnost synchronizovat nebo nabíjet zařízení

Jak zjistit falešné příslušenství Apple

Abyste předešli bezpečnostním rizikům pro vaše zařízení, doporučujeme vám kupovat pouze Apple nebo certifikované příslušenství první strany.

Pokud však svou nabíječku nebo napájecí kostku nezískáváte přímo od společnosti Apple nebo autorizovaného prodejce - nebo pokud si nekoupíte zařízení certifikované společností Apple z jiné zásuvky -, máte místo toho tendenci získat knockoff.

Pokud se díváte na příslušenství od maloobchodních prodejců třetích stran, nebo pokud již máte příslušenství, které si nejste jisti, je zde vše, co potřebujete vědět, abyste zjistili, zda jde o falešný či nikoli.

Program MFi (pro iPhone / iPad / iPod)

Prvním krokem by mělo být očekávat balení příslušenství. Balení Apple je docela odlišné, takže byste tam neměli mít problémy.

Příslušenství Apple od první strany však není vaší jedinou možností. K dispozici je široká škála příslušenství „MFi“ vyráběného třetími stranami, které prověřila společnost Apple a které je speciálně určeno pro práci s jejími produkty.

PRVNÍ Prohlédněte si obal

Příslušenství MFI certifikované společností Apple má na obalu jedno z následujících log nebo odznaků

Jak zjistit falešné nabíjecí kabely pro vaše zařízení Apple

Prvním vodítkem k autentičnosti kabelu je přítomnost písma. Oficiální kabely Apple budou mít „Designed by Apple in California“ asi sedm palců od USB konektoru.

Vedle toho budou mít kabely první strany buď „Sestaveno v Číně“, Sestaveno ve Vietnamu, nebo „Indústria Brasileira“ a sériové číslo s 12 číslicemi.

Samotné komponenty kabelu také stojí za pohled. I když výrobce padělků přibil napodobující aspekty autentických kabelů, hardware kabelu může být prozrazením.

Poznání falešného kabelu tímto způsobem je ve skutečnosti docela zapojené a Apple má k dispozici celou stránku podpory. Ale můžeme to zredukovat na následující:

 • Konektor Lightning by měl být z jednoho kusu, hladký a měl by mít hladké a zaoblené kontakty.

 • Šířka a délka „boot“ by měla být stejná.

 • Čelní panel konektoru by měl mít šedou kovovou barvu.

 • Povrch konektoru USB by měl být hladký, konzistentní a jeho plášť by měl být plochý.

 • Kontakty USB jsou pozlacené.

 • Povrch izolátoru by měl být jednotný a rovný.

Jak odhalit falešné napájecí adaptéry

Zjištění falešného napájecího adaptéru je o něco těžší než u kabelu a Apple na něm nemá podrobnou stránku.

Samozřejmě první věcí, na kterou je třeba dávat pozor, jsou rozdíly mezi oficiálními silovými cihlami a padělanými cihlami. To by mělo být docela zřejmé.

Stavba a kvalita materiálu a konstrukce jsou také faktory. Neměli byste být schopni odtrhnout žádný kryt nebo odstranit napájecí hroty ručně.

Snad nejvýraznějším rozdílem je text na zadní straně napájecího adaptéru. Hledejte překlepy - které jsou neuvěřitelně běžné u levných knockoffů.

Oficiální adaptéry říkají „Designed by Apple in California“

Pokud to neříká, nebo pokud není napsáno správně, pak je to falešný. Měli byste také zkontrolovat další přítomný text.

Jak zjistit další falešné příslušenství

Podobně, pokud ležíte kolem Lightning na 30kolíkový nebo Lightning na Micro USB adaptér a myslíte si, že by to mohlo být falešné, můžete zkontrolovat následující.

 • Všechny ikony by měly být jasné a leptané laserem.
 • Spojení mezi tělem adaptéru a skutečným konektorem by mělo být v jedné rovině.

Osvědčené postupy

 • Držte se původních kabelů, adaptérů a dalšího příslušenství. Pokud přišli s produktem Apple, jako je iPhone nebo iPad, pak jsou originální!
 • Nakupujte kabely a příslušenství přímo od společnosti Apple nebo od prodejců certifikovaných společností Apple - jako je Apple Shop v Best Buy nebo online prodejci, kteří se specializují na produkty Apple
 • Pokud zařízení Apple vrátíte, prodáte nebo rozdáte, zkontrolujte, zda si kabely, které byly s ním dodány, můžete ponechat pro budoucí použití
 • Hledejte pouze bílé kabely. Originální příslušenství společnosti Apple je vždy bílé - ne bělavé ani jiné barvy. Hledejte také písmena UL pro globální bezpečnostní a certifikační společnost
 • Pokud kupujete produkt třetí strany, zkontrolujte správnost pravopisu slov, jako je Kalifornie a další. Pokud ne, jsou falešné
  • Podívejte se také na slova MFi Certified v popisu produktu

Poslední příspěvky