Jak nastavit Dual SIM nebo eSIM pro Apple Watch

Díky duální SIM a eSIM můžete nyní aktivovat druhý mobilní tarif od svého operátora (nebo jiného) na vašem iPhone. Přitom můžete bez problémů používat dvě čísla v zařízení k uskutečňování hlasových hovorů a odesílání / přijímání SMS a MMS.

Pokud vlastníte Apple Watch s GPS + Cellular, můžete tuto službu využít také na svém nositelném zařízení. Takto to můžete udělat.

Kompatibilita a počáteční nastavení iPhone

Jak jsme již dříve poznamenali, dual SIM s eSIM je k dispozici u novějších modelů iPhonů (jako 11, XS a XR).

Na odemčených zařízeních můžete pro každý účet použít různé operátory. Pokud na iPhonu provádíte měsíční platby, váš operátor má pravděpodobně vaše zařízení uzamčené. V takovém případě můžete použít pouze eSIM karty od stejného operátora.

Někteří operátoři (například Verizon) však již své SIM karty nezamykají, takže je možné, že můžete mít eSIM od jiného operátora na iPhonu Verizon, který je stále v plánu plateb. Nejlepším řešením je zavolat mobilnímu operátorovi a požádat ho o podporu eSIM. Udělej tohle před objednání tarifu eSIM od jiného operátora.

Jakmile na svém iPhone nastavíte druhý mobilní tarif, můžete jej začít používat na svých hodinkách Apple Watch s GPS + Cellular.

Rozdíl mezi Dual SIM a eSIM

Z pohledu zákazníka není velký rozdíl mezi duální SIM a eSIM. Oba vám umožňují mít na iPhonech dva odlišné plány s podporou eSim / dual SIM. Tímto způsobem vám obě umožňují uskutečňovat a přijímat hovory a textové zprávy ze dvou samostatných čísel.

ESIM je integrované softwarové řešení na rozdíl od fyzického. Z tohoto důvodu byste mohli na svůj iPhone přidat více eSIM současně. Je však použitelný pouze jeden. eSIM nejsou pro Apple novinkou. ESIM najdete na mnoha modelech iPad Pro, včetně modelů z roku 2018, a Apple Watch Series s GPS + Cellular.

Všude kromě Číny a jejích regionů použijete eSIM k nastavení druhého řádku. V Číně jsou nutné dvě SIM karty. Jak název napovídá, je toho dosaženo použitím dvou fyzických karet nano-SIM.

Důležitá poznámka

Pamatujte, že přidání druhého mobilního tarifu není zdarma. Budete muset zakoupit druhý řádek a zaplatit všechny měsíční výdaje, abyste jej udrželi. S tím, co bylo řečeno, si můžete tyto plány zakoupit každý měsíc podle svých potřeb.

Používání dvou SIM nebo eSIM má několik klíčových výhod. Konkrétně je tento typ funkce ideální pro ty, kteří chtějí jedno číslo pro podnikání a druhé pro osobní použití. Je to také výhodné na cestách a potřebujete místní datový tarif. Tato funkce také funguje, pokud máte v úmyslu mít samostatné hlasové a datové plány.

Aktuální kompatibilitu najdete na stránce podpory společnosti Apple.

Doporučená literatura:

  Nastavení Apple Watch

  Chcete-li na svém Apple Watch nastavit druhý mobilní tarif, budete muset během počátečního nastavení vytvořit první.

  Zdroj obrázku: Apple

  Udělat to tak:

  1. Na iPhonu otevřete aplikaci Apple Watch.
  2. Klepněte na kartu Moje hodinky a poté vyberte Mobilní.
  3. Klepněte na Nastavit mobilní.
  4. Postupujte podle pokynů pro vašeho operátora.

  Jakmile ve svém iPhonu vytvoříte druhý mobilní účet, pomocí následujících kroků můžete obě služby na hodinkách Apple Watch s GPS + Cellular používat:

  1. Na iPhonu klepněte na aplikaci Apple Watch.
  2. Na kartě Moje hodinky klepněte na Mobilní.
  3. Dále vyberte Nastavit mobilní nebo Přidat nový plán.
  4. Podle pokynů přidejte další plán.
  5. Po dokončení procesu můžete použít druhé mobilní číslo z Apple Watch.

  Přepínání účtů na Apple Watch

  Přepínání mezi účty v nositelném zařízení:

  Na Apple Watch

  • Přejděte do Nastavení> Mobilní a vyberte tarif, který mají hodinky používat, když se připojují k mobilní síti.

  Na iPhonu

  • Na iPhonu klepněte na kartu Moje hodinky, poté na Mobilní. Vyberte plán, který chcete použít.

  Odpověď na hovory nebo zprávy na Apple Watch

  Používání eSIM na Apple Watch se mírně liší v závislosti na tom, zda je váš Apple Watch GPS + Cellular připojen k vašemu iPhone.

  Apple Watch a iPhone jsou propojeny

  Když jsou zařízení připojena, můžete přijímat hovory a zprávy z obou plánů přímo na Apple Watch.

  Když obdržíte oznámení o hovoru nebo zprávě, uvidíte odznak označující, který plán se používá. V této situaci vaše Apple Watch automaticky reagují pomocí stejného celulárního plánu.

  Apple Watch a iPhone nejsou připojeny

  Když jste iPhone nechali doma, to, zda budete přijímat hovory a zprávy z obou tarifů, bude záviset na aktuálním stavu daného telefonu.

  Pokud je váš iPhone zapnutý, ale mimo Apple Watch, můžete přijímat hovory a zprávy z obou tarifů. Když odpovíte, hodinky automaticky použijí plán, ve kterém byl hovor nebo zpráva přijata.

  Když je telefon vypnutý, přijímáte hovory a zprávy na Apple Watch pouze z aktuálně aktivního tarifu. Aktivní plán však můžete změnit v aplikaci Nastavení v části Mobilní na hodinkách.

  Když v pochybnostech

  Používání eSIM nebo dual SIM na iPhonu a Apple Watch je nová nabídka od společnosti Apple. Mnoho dopravců z celého světa jej proto dosud nepodporuje. Pokud máte zájem o aktivaci druhého mobilního tarifu na svých zařízeních, nejlépe se obraťte na svého operátora a zjistěte, jaké aktuální kroky jsou nutné.

  Tyto kroky mají tendenci se lišit podle dopravce a zdá se, že se mění každý měsíc, jak si tuto funkci osvojuje více lidí. Doufejme, že v budoucnu bude proces mnohem jednotnější.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found