Plánujete koupit levné kabelové příslušenství pro iPhone? Přemýšlejte znovu

Aktualizace iOS 10.3.1 a 10.3.2 od společnosti Apple ukazují, že Apple to myslí vážně, když má odradit lidi od používání levného příslušenství, které není certifikováno společností Apple.

Nyní je pro zařízení Apple vyžadována MFI

Nedávná aktualizace systému iOS byla nepříjemným překvapením pro ifolky, kteří používají konektory blesku ke sluchátkům se svými zařízeními iPhone 7/7 +. Mnoho z těchto uživatelů, kteří používali kabely a rozdělovače, které nemají certifikaci MFi (Made for iPhone), se zaseklo ve zprávě „Toto příslušenství iPhone nepodporuje“.

Mnoho audio příslušenství najednou zastaralo

Tento problém je horší pro ty lidi, kteří používají konektorové kabely ve svém autě k přenosu zvuku. Pokud máte pomocný kabel dva v jednom, který funguje také jako nabíjecí kabel, můžete narazit na tento problém. Uživatelé, kteří ke svému použití zvuku používají Bluetooth nebo se připojují pomocí originálního konektoru dodávaného společností Apple, tento problém nemají.

Tento problém neexistoval, když byl na iPhonu spuštěna starší aktualizace iOS 10.2.1. Problém se objevil po vydání aktualizace iOS 10.3. Kontrolní a chybová zpráva stále existuje v nejnovějších aktualizacích iOS 10.

Je zajímavé, že pokud svůj iPhone přepnete do režimu Letadlo a restartujete, problém nenastane. To jasně znamená, že nejnovější aktualizace systému iOS porovnává příslušenství se seznamem certifikovaného příslušenství, které Apple udržuje ve své databázi, a zobrazuje chybu, pokud kabel není kompatibilní nebo není certifikován MFi.

Adaptéry pro sluchátka s bleskem Apple 3.5 jsou nutností

Pokud se s tímto problémem potýkáte se svým iPhone 7 po nejnovější aktualizaci iOS, ujistěte se, že používáte adaptér Lightning na 3,5 mm jack pro sluchátka dodávaný společností Apple. Pokud starý adaptér dodaný společností Apple nefunguje, možná budete muset jít do obchodu Apple Store a získat nový.

Pro ty uživatele, kteří používají pomocné kabely k propojení zvuku ve svých automobilech, je nejlepším způsobem, jak tento problém vyřešit, pořídit si 3,5 mm Aux kabel Male-to-Male a použít jej k připojení k kabelu Lightning na 3,5 mm dodávaný společností Apple. . Zdá se, že pokud je iPhone připojen ke kabelu dodávanému společností Apple, problém nenastane.

V době psaní tohoto článku mnoho maloobchodníků na Amazonu a eBay, kteří prodávají kabelové příslušenství, jasně naznačuje, že jejich kabely budou fungovat pouze na iPhonech se systémem iOS 10.2.1 nebo nižším.

Řešení, když se setkáte s chybovou zprávou

Ačkoli je nejlepší upgradovat na příslušenství certifikované MFi, jsou chvíle, kdy chcete, aby vaše aktuální příslušenství fungovalo. Redditor měl tento tip, když čelil problému.

"Někdy mi to funguje, když dostanu tu zprávu:

  • nechejte kabel zapojený do telefonu jako obvykle
  • adaptér nechejte zasunutý do zásuvky ve zdi jako obvykle
  • odpojte a znovu zapojte druhý konec kabelu ze zásuvky “

Netestovali jsme to, ale zjistili jsme, že to bude užitečné těm lidem, kteří se v krátké době snaží překonat chybovou zprávu, než si koupí certifikovaný kabel.

Padělky jsou všude! A nebezpečný ??

V říjnu 2016 společnost Apple také žalovala dodavatele Amazonu za prodej falešného příslušenství Apple. Společnost zároveň prohlásila, že 90% příslušenství Apple prodávaného na Amazonu je falešné, nevyzkoušené a potenciálně nebezpečné. Nejlepším řešením jako uživatele produktu Apple je držet se příslušenství, které má certifikaci MFi, a nepoužívat levnější kabely od jiných výrobců, kteří nemají certifikaci MFI.

Zamyslete se znovu, než si koupíte levné příslušenství pro váš iPhone!

Poslední příspěvky