Jak spravovat oznámení na Apple Watch

I když jsou Apple Watch skvělým společníkem ve fitness, jsou také skvělým společníkem pro váš iPhone. Díky oznámení mohou Apple Watch na první pohled doručit to nejdůležitější a skrýt to, co není. Bohužel musíte věnovat trochu času (a trpělivosti) správě oznámení na Apple Watch.

Dnes se podíváme na nastavení a přizpůsobení oznámení na Apple Watch a také na diskusi o tom, jak by Apple mohl vylepšit zážitek.

Podívejte se na naše video v oznámeních Apple Watch

Spravujte oznámení na Apple Watch

Nejlepší způsob, jak nastavit oznámení na Apple Watch, je prostřednictvím aplikace Watch pro iOS. Spusťte aplikaci a vyberte možnost Oznámení.

Zde uvidíte některé možnosti, včetně některých nastavení, funkcí Apple Watch a aplikací v telefonu.

První možností je indikátor upozornění. Když toto zapnete, bude mít v nepřečtených oznámeních v horní části ciferníku červená tečka.

Druhým je soukromí oznámení. Díky této funkci budou Apple Watch i nadále používat vibrace k klepání na zápěstí pro oznámení. Informace však odhalí, pouze pokud se dotknete obrazovky. Tímto způsobem se můžete vyhnout náhodnému zobrazení osobních údajů ve veřejném prostředí.

Používáte watchOS 5?

Podívejte se na náš článek o tom, jak spravovat a používat oznámení pomocí watchOS 5.

Je to změna hry pro oznámení na Apple Watch!

Nastavení specifických oznámení Apple Watch

Po těchto možnostech uvidíte seznam konkrétních aplikací pro hodinky, které je třeba doladit, pokud jde o oznámení.

První z nich je aktivita. V rámci tohoto nastavení můžete přepínat věci, jako jsou připomenutí stánku, pokrok, aktualizace a úspěchy.

Druhým je Dech, který vám umožňuje nastavit připomenutí, ztlumit jej na určitou dobu atd.

Nastavení hodin umožňuje vytvořit monogram a zapnout funkce, jako je Time Travel, které vám umožní rychle převinout nebo přetočit informace na ciferníku otočením digitální korunky.

Mezi další aplikace patří například Mapy, které vám umožní klepnout, kdykoli přijde řada na zatáčkách.

Spravujte oznámení na Apple Watch z aplikací třetích stran

Pod tímto seznamem lze nastavit všechny ostatní aplikace, z nichž každá obsahuje přepínač. Přepnutí aplikace odešle oznámení do hodinek, když váš iPhone nepoužíváte, vypnuto nebude.

Procházení tohoto seznamu je klíčem k tomu, aby byly hodinky Apple Watch cenné.

Výběrem pouze aplikací, které jsou pro vás důležité, můžete zajistit, abyste vždy dostali to, co potřebujete, a méně důležité informace o iPhonu necháte pro pozdější kontrolu.

watchOS 5 přináší několik změn v tom, jak zpracovává oznámení třetích stran - podívejte se tedy na tento článek, kde najdete další podrobnosti o změnách, které dnes watchOS 5 přináší do vašich Apple Watch.

Vylepšení oznámení Apple Watch

I když Apple Watch odvádějí skvělou práci s oznámeními, v budoucnu by se to mohlo zlepšit.

Závěrečné myšlenky

Jedna věc, kterou bych chtěl přidat, je hlubší přizpůsobení aplikací třetích stran. Možná chci dostávat upozornění, když mě někdo označí na příspěvku na Facebooku, ale ne když někdo komentuje můj příspěvek. Tím, že umožníte třetím stranám označovat a přizpůsobovat oznámení, mohli si zkušení uživatelé vytvořit opravdu skvělé Centrum oznámení.

Další věc, kterou bych rád viděl, je lepší podpora reakce na oznámení z hodinek. Ve stávajícím stavu s hodinkami nemůžete nic dělat, pokud kromě sledování oznámení na hodinkách není doprovodná aplikace pro sledování oznámení. Přinejmenším bych chtěl vidět způsob, jak funkce čmáranice reagovat na zprávy iMessages přenesené do všech aplikací pro zasílání zpráv v hodinkách.

Na závěr malá věc, ale bylo by hezké, kdyby Apple Watch dokázaly seskupit oznámení podle aplikace v Centru oznámení. V současné době se vám zobrazí dlouhý rolovací pohled, ve kterém můžete vidět oznámení 1 a 1/8 najednou.

Celkově je oznámení na Apple Watch jednou z mých oblíbených funkcí a je celkem dobré. Pokud jste to ještě neměli možnost vidět v akci, velmi doporučuji navštívit Apple Store a vyzkoušet si ho. Je to opravdu něco zvláštního.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found