iPhone SE vs. iPhone 6s Plus? Který byste si měli koupit

Takže si nejste jisti, zda si koupit iPhone SE nebo iPhone 6s Plus, že? Náš spisovatel Rex vás vezme spolu s jeho cestou k nalezení dokonalého zařízení.

V patách vydání iPhone SE jsem v pokušení přejít na chvíli na SE a dát nový telefon šanci. Koneckonců, design iPhone 5s, který Apple přichytil pro SE, je můj oblíbený design iPhone, který Apple kdy vydal. Přitahování k nostalgii je silné, ale jakmile událost skončila, sundal jsem si růžové brýle a uvědomil jsem si, že přepnutí by pro mě bylo nepraktické a vážně by narušilo pracovní postup, na který jsem si zvykl.

Vzhledem k tomu, že Apple před několika lety vydal 5,5 ”iPhone, používám větší zařízení. IPhone 6s Plus mám momentálně v kapse a mohu snadno říci, že jsem jeho používání produktivnější, než jaké používám u jiných mobilních zařízení, která jsem vyzkoušel. Netrvalo příliš dlouho, než jsem se rozhodl, že v dohledné budoucnosti zůstanu u 6s Plus.

Promluvme si o velikostech

Stal jsem se zastáncem většího iPhonu, ale uvědomuji si, že velikost, kterou člověk preferuje, závisí na jeho použití. Pro průměrného uživatele iPhone je 6s Plus prostě příliš velký. Mnoho lidí stále převážně používá notebook, iPad nebo dokonce stolní počítač k provádění většiny výpočtů a jejich telefon většinou zůstává zařízením pro telefonní hovory, textové zprávy a pravidelné kontroly e-mailů. Pro tyto uživatele má menší telefon smysl.

Existuje však rostoucí trend uživatelů iPhone, kteří do těchto kategorií nespadají. Dokonce bych tvrdil, že většina lidí používá svůj iPhone výrazně více k činnostem, než je pouhé volání a textové zprávy. Obrovská popularita App Store je dobrým indikátorem toho, že více lidí než kdy jindy přechází ze své každodenní činnosti na iPhone.

Velká obrazovka vs. Malá obrazovka

Pro mě jsem strávil hodiny konzumováním zpráv, čtením elektronických knih, psaním příběhů a sledováním Netflixu a YouTube na mém iPhone. Díky 5,5palcovému displeji 6s Plus jsou tyto aktivity o míle lepší než použití menší obrazovky. Věřím, že existuje spousta lidí, kteří by upřednostňovali větší iPhone, kdyby dali zařízení jen šanci.

Příliš často jsem slyšel, jak lidé odmítají používat tak velké zařízení z důvodů, které jsou zastaralé. Přiznávám, že když si ve světě Androidu začaly získávat popularitu další významné smartphony, zavrhl jsem je jako příliš nepraktické a směšné, zvláště když jsem viděl, jak lidé mluví po telefonu a drží to, co by jim mohlo být cihlou.

Jak jsem již zmínil, v dnešní době na svém iPhonu moc nemluvím a postupem času se větší telefony staly společensky normálnějšími, takže riziko, že budu vypadat jako šašek, který drží masivní telefon až po ucho, již není důvodem k obavám. Kromě toho jsem zjistil, že výhody větší velikosti stojí za kompromisy.

Jistě, jsou chvíle, kdy bych si přál, abych mohl něco vyťukat jednou rukou, když nosím své jednoleté dítě po domě, ale většinu času si užívám nemovitost navíc. Jsem v bodě, kdy více než 90 procent toho, co dělám na svém iPhone, přesahuje telefonní hovory a posílání textových zpráv, a pokud jste na stejné lodi, velmi vám doporučuji dát většímu iPhonu šanci, pokud jste to ještě neudělali.

A co životnost baterie?

Další hlavní výhodou iPhone 6s Plus je výdrž baterie.

Není žádným překvapením, že Apple může ve svých větších telefonech plnit výrazně větší baterii. Opět platí, že to, zda se jedná o skutečný přínos, závisí na vašem použití, ale myslím, že je bezpečné říci, že většina by při této volbě upřednostňovala lepší životnost baterie. Pro ty uživatele, kteří jen zřídka používají svůj telefon a na konci dne se stále pohybují nad 50 procent, to nemusí vadit, ale pro mě je životnost baterie nejdůležitější. Během dnů iPhone 5s jsem vždy kolem 3 nebo 4 odpoledne sáhl po nabíječce. U iPhone 6s Plus to již neplatí.

Vyškolil jsem se, abych udržel jas obrazovky poměrně nízký (obvykle kolem 50 procent), a také udržuji oznámení aplikací a obnovení pozadí na minimum, což jsou skvělé tipy na úsporu baterie. Ve spojení s větší baterií iPhone 6s Plus jsem během dne ještě neprošel úplným 100% nabitím, což je působivé vzhledem k tomu, že zařízení neustále používám. Samotná výdrž baterie u většího iPhonu je dostatečným zdůvodněním pro provedení přechodu.

Přes tebe

Opět si uvědomuji, že větší velikost není pro každého. Ve skutečnosti pro 4 ”iPhone samozřejmě zůstává obrovský trh. Apple během své nedávné akce uvedl, že v roce 2015 prodal pozoruhodných 30 milionů 4 ”telefonů iPhone.

Pokud se nepovažujete za „zkušeného uživatele“ nebo pokud je menší velikost prostě něco, bez čeho nemůžete žít, myslím, že z nového iPhonu SE budete v euforii. Ale pro ty z vás, kteří se ocitají v přechodu více a více svých aktivit na váš iPhone, velmi doporučuji iPhone 6s Plus.

Dejte nám vědět v komentářích, zda plánujete koupit nový iPhone SE a proč. Pokud ne, dejte nám vědět, proč se držíte větší velikosti obrazovky.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found