Widget hudební aplikace uvízl na uzamčené obrazovce iOS 11? Jak opravit zmrazenou obrazovku hudby

Společnost Apple vydala iOS 11 již v listopadu 2017 a ve srovnání s iOS 10 to znamenalo trochu vylepšení na povrchu. Pod kapotou však byla integrována spousta nových funkcí, včetně věcí jako „drag and drop“. „Problémem této aktualizace pro iOS jsou všechny chyby, které trápí uživatele. Jedna taková chyba, výstižně nazývaná hudební chyba iOS 11, spočívá v tom, že Apple Music zůstane na vaší uzamčené obrazovce, i když neposloucháte žádnou hudbu.

Tento problém byl dobře zdokumentován na oficiálních fórech podpory společnosti Apple i na jiných webech a fórech, jako je Reddit. Stejně jako v případě těchto „menších“ chyb, dosud nebyla vydána žádná oficiální odpověď ani oprava chyby. Lidé tak budou moci vyzkoušet nové metody a hledat opravy sami.

Doporučené čtení

 • Apple Music nefunguje na iPhonu nebo iPadu? Opravy
 • Jak zakázat automatické ovládání hudby na Apple Watch
 • Jak opravit problémy se zprávami a zprávami iMessage v systému iOS 11

Dnes se podíváme na několik možných oprav, které by vám měly pomoci zbavit se tohoto otravného widgetu Apple Music na vaší uzamčené obrazovce. Tato chyba je bohužel trochu rušivější než pouhé zavření aplikace Apple Music z přepínače aplikací.

Pokud je váš problém jiný, podívejte se na náš rozsáhlý článek o tom, jak opravit Apple Music nefunguje na iDevices a další tipy, jak řešit hudební chyby iOS.

Opravte základy

I když jsme již uvedli, že oprava „zaseknutého“ widgetu nebude fungovat, když jednoduše zavřete aplikaci Apple Music. Samozřejmě můžete začít odtud, než přejdete k podrobnějším krokům při řešení potíží.

Pokud zavírání aplikace nefunguje, další metodou, kterou doporučujeme vyzkoušet, je restartování zařízení. Několik uživatelů tvrdilo, že to pro ně fungovalo, protože widget je po správném restartu iPhone pryč.

„Tvrdý reset“ je další krok, který byl několikrát zmíněn jako možná oprava. Zdá se, že se uživatelé obávají, že to znamená totéž jako „obnovení továrního nastavení.“ Není tomu tak, protože „tvrdý reset“ znamená, že svůj iPhone nebo iPad vypnete, zajistěte, aby byl zcela vypnutý před opětovným zapnutím vypněte napájení po dobu 30 sekund. Žádné z vašich nastavení nebude ztraceno a váš iPhone by měl být zpět v provozuschopném stavu.

Trochu složitější

Pokud restartování stále neodstranilo widget z uzamčené obrazovky, budeme se ponořit do některých podrobnějších metod.

První z nich zahrnuje následující kroky:

 1. Přejetím nahoru nebo shora otevřete Control Center
 2. Klepnutím a podržením hudebního widgetu na 3 sekundy otevřete celý hudební widget
 3. Jakmile se otevře, ujistěte se, že vaše hudba nehraje
 4. Klepněte na „šedou“ oblast mimo widget

Někteří lidé dali této metodě šanci a tvrdili, že zavře aplikaci Apple Music spolu s odstraněním widgetu uzamčení obrazovky.

Existuje další metoda, která by mohla fungovat, která vyžaduje, abyste se ponořili do nastavení Apple Music. To má něco společného s funkcí „Show Music“, která uživatelům umožňuje používat nebo odebírat streamovací službu Apple Music ze samotné aplikace Hudba.

Chcete-li deaktivovat funkci „Zobrazit hudbu“ pro Apple Music, postupujte takto:

 1. Otevřete Nastavení
 2. Vyberte „Hudba“
 3. Přepnout „Zobrazit Apple Music“
 4. Restartujte

Tato metoda může být trochu zvláštní pro ty, kteří pravidelně používají Apple Music, protože karta v aplikaci Hudba bude odstraněna. Bylo však řečeno, že problém vyřeší pro uživatele, takže přinejmenším tato metoda stojí za to.

Poslední možnost

Posledních pár možností, které zde máte, vyžaduje, abyste se ponořili trochu hlouběji do nastavení. První sada kroků vám umožní úplně vypnout oznámení z Apple Music.

Vypněte oznámení pro hudební aplikaci

 1. Otevřít „Nastavení“
 2. Přejděte dolů a vyberte „Oznámení“
 3. Vyberte „Hudba“
 4. Přepnout „Povolit oznámení“
 5. Restartujte

Vypněte automatické přehrávání videa

V poslední době společnost Apple pracuje na integraci hudebních videí a dalších do aplikace Apple Music. Vedlejším efektem může být to, že widget pro uzamčení obrazovky plně nerozumí tomu, že nepřehráváte žádný obsah, a může čekat na jeho skutečné přehrání.

Tyto kroky vám pomohou vypnout funkci automatického přehrávání iOS:

 1. Otevřete Nastavení
 2. Vyberte „iTunes a App Store“
 3. Vyberte možnost „Automatické přehrávání videa“
 4. Vyberte „Vypnuto“
 5. Restartujte

Vypnout zobrazení Dnes

Poslední možnost, kterou musíme navrhnout, vyžaduje, abyste ve svých oznámeních vypnuli zobrazení „Dnes“.

Zdá se, že to může rušit Apple Music, což nutí widget uzamčení obrazovky, aby se zobrazoval, i když hudba neustále hraje.

Vypnout zobrazení Dnes

 1. Otevřít „Nastavení“
 2. Vyberte „Touch ID a heslo“
 3. Zadejte svůj přístupový kód
 4. Posuňte a přepněte přepínač pro „Today View“
 5. Restartujte

Co dělat dál?

Pokud vám žádný z těchto kroků nepomohl nebo se widget pro uzamčení obrazovky po nějaké době znovu objeví, můžete si myslet, že nemáte štěstí. Můžete se obrátit na podporu Apple a zjistit, zda existují nějaké změny, o kterých Apple ví, že ne.

Jako někdo, kdo v současné době hýbe veřejnou beta verzí iOS 12, mohu potvrdit, že nejnovější aktualizace problém vyřešila sama. To by mohlo být něco, co byste mohli zvážit, ale je důležité si uvědomit, že tyto beta programy obsahují různé chyby v jiných oblastech.

Pokud náhodou máte jinou metodu, kterou jsme zde ještě nepromluvili, dejte nám prosím vědět v komentářích níže!

Tipy pro čtenáře

 • Pro mě to, co opravilo, bylo nejprve zakázání hudební knihovny iCloud, restartování a opětovné zapnutí po restartu. Pokusit se! Mohlo by to vyřešit váš problém
 • Zkuste přidat jednu skladbu, aniž byste ji přidali do libovolného seznamu skladeb
 • To mi to opravilo: Nastavení> iTunes a App Store> Odhlásit se a znovu se přihlásit
Obrazový kredit: REDDIT

Poslední příspěvky